Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap megkérdezte a férjem,...

Tegnap megkérdezte a férjem, hogy rábíznám-e az anyjára 3 napot a másfél éves gyerekünket. Rögtön rávágtam, hogy NEM! Szerintetek hülye (földhözragadt) vagyok, hogy nem akarom magára hagyni ilyen pici korában?

Figyelt kérdés

Még csak párszor mentünk el esti szórakozásra. Csak pár órát volt nélkülünk. Most külföldre mennénk négyesben a sógorommal és a testvéremmel egy focimeccsre - ezt találták ki (mellesleg nem is vagyok oda a fociért).


Köszi a válaszokat!


2012. márc. 26. 11:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, de én mondjuk bármikor bármennyi időre rábízom a gyerekeket anyósomra. Ha nem érdekel a foci, akkor az más, beszéld meg a férjeddel, hogy menjen nélküled.
2012. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Én mind az édesanyámban, mind az anyósomban egyformán, maradéktalanul megbízok, és borzasztóan szeretem őket. Simán rá merném bízni. Ráadásul van, hogy kötelességből kell elmenni (konferencia, ügyeletek). Rábíznám, inkább arról van szó, hogy nekem hiányozna borzasztóan... :) De sokat gondolkozom ezen, pedig még várandós vagyok... Egyelőre inkább úgy tűnik, hogy ha 1-2 nap, akkor vinnénk magunkkal és megoldjuk valahogy. De nem azért, mert nem bízom a szülőkben.


33 hetes km

2012. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás, hogy Te otthon maradsz, a férjed meg elmegy a focimeccsre. Na. Probléma megoldva. És mindenki boldog.
2012. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos volt a fiam, mikor befektettek túlhordással a kórházba. Ezalatt az idő alatt ő anyukámnál volt, a férjem dolgozott. Összesen 11 napot voltam bent, addig egyszer hozta be a férjem látogatni, anyukámék szerint jól viselte a távollétemet, igaz mikor hazavittük, repült a karomba, és rögtön hozta a kabátját:)

Azóta 4 hónapos a kistesó, a fiam pedig havi egy hétvégét anyáméknál tölt, úgy hogy péntek este viszik, mi pedig vasárnap hozzuk haza.

Nekem őszintén ez sok. Meg nem is azért adjuk oda, mert nekünk szükségünk lenne rá, a dolgunkat ugyanúgy tudjuk végezni vele is, inkább azért megy, mert anyuék szeretnék, és a fiam is imád velük lenni. Én erre csak azért vagyok hajlandó, mert látom mindhármukon, hogy ez nekik mekkora öröm.

DE. Anyósomnak soha, semmilyen körülmények között nem fogom még pár évig ilyen formában odaadni egyik gyereket sem. Sosem vigyázott rájuk, az enyémeken kívül még van 3 unokája, szerintem velük tökéletesen kiéli magát. Még sosem kérdezte, hogy vigyázzon-e rájuk, vagy valami, szerintem nincsen rá igénye. Mondjuk nem is sajnálom,mert láttam, miket művelnek a többi unokával, persze nem egetverő dolgokat, csak a szokásos (egész nap nasiznak nála a gyerekek, este ha felriadnak, mehetnek a nagyihoz aludni stb) amik engem zavarnának.

A focimeccs engem sem érdekelne annyira, hogy ezért 3 napig távol legyek a gyerekemtől.

Nem tartalak földhözragadtnak, amiért nem akarod másra hagyni a gyereket.Rám is mindenki hülyén néz, amiért nem bontok pezsgőt, ha egy hétvégét nincs itthon a gyerek, de ez van, szeretek velük lenni. Őszintén, én bőgni szoktam, amikor apu elviszi, de tudom hogy jó helyen van. De ha nem anyámék kérnék, nem adnám oda.

2012. márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
nekem konkrét emlékem van arról, hogy hogy viseltem 3 évesen anyu és apu hiányát. németországban dolgoztak, s csak hétvégente jöttek haza. anyukám anyuja mamám vigyázott rám és rettenetes volt, mondhatom. nem azért, mert nem szerettem/szeretem a nagymamámat, hanem mert a szüleim hiánya egyre erősebben jött ki rajtam. nem fogadtam szót, állandóan sírtam és anyukámat akartam. pedig sosem voltam anyu szoknyája alá bújó picinyke. gondolj bele, ha ilyen erősen élnek bennem az emlékek, annak ellenére, hogy olyan pici voltam, akkor mennyire viselt meg? borzasztóan! olyannyira, hogy anyukám haza is jött, s nem ment többet, csak apu, de aztán ő is ausztriában kapott állást, de még az is nagyon rossz volt! hogy csak este láttam. én bármennyire is megbízok valakiben, az apróságomat három napra kizárt, hogy ráhagynám. én most az első babámat várom, de már most tudom, hogy nálunk ilyen nem lesz. mi nők is rengeteg dologról lemondunk a gyerkőc miatt, igenis a férfiaknak is el kell dönteni, hogy mi fontosabb. meg lehet nézni azt a meccset TV-ben is, aztán ha már nagyobb a gyerek, akkor lehet vinni őt is, vagy esetleg a másik mamánál hagyni.
2012. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos, max 3 órát voltunk külön eddig. Soha nem aludt máshol úgy hogy nem voltam ott, de nem is tervezem, tehát én nem hagynám 3 napra senkivel :)
2012. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy földhözragadt, sőt... A mi generációnkat simán kiadták egész nyárra a nagyszülőknek, mert muszáj volt dolgozni. Nekem is hiányzott az édesanyám, mert csak hétvégén láthattam, hiába imádtam a nagyimat is, és szerintem vannak defektjeim, amik erre is levezethetőek. A másfél éves kor pedig szerintam még nagyon korai, főleg így, hogy még csak egyszer vigyázott rá anyósod.
2012. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évesnek szerintem sok a 3 nap, ha korábban csak pár órára volt másra bízva. Ha köztünk nincs olyan kapcsolat, nincs meg az összhang, akkor sem bíznám rá, ha 100 gyereket felnevelt korábban.
2012. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Három unokám van. A fiaméknál a legnagyobb 7 éves, még csak most, először fontolgatják, hogy nyáron 4-5 napra elhozzák, mert nem tudják megoldani a szünetet. Ők 240 km-re laknak.

A lányomék kisfia 3 éves, még csak háromszor aludt nálunk, bár napi kapcsolatban vagyunk, jól érzi magát velünk délelőtt, de mindhárom alkalommal, mikor már pizsamában volt, rájött, hogy haza akar menni. El kezdett sírni, taknya nyála egybefolyt, próbáltuk a férjemmel leszerelni, hogy ilyenkor már nem jár a busz, a kocsinknak lemerült az aksija,gyalog nem merünk elindulni,de ő ment volna egyedül is a sötétben. Mesélni, énekelni kellett neki,ígérni új autót,mire nagy nehezen álomba sírta magát.Úgy sajnáltam, s nap közben semmi jele nem volt, hogy este vágyni fog a saját ágyába:((

2012. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, s azt akartam még mondani, hogy a felnőttek lerendezhetik egymás között az ottalvást, kérdés, hogy a GYEREK mit szól ehhez, ő hogy viseli el. Van-e már olyan értelmes, hogy felkészülhet a szituációra, mikor rátör az érzés, hogy hiányzik anya, vagy a megszokás.
2012. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!