Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén, mire gondoltok...

Őszintén, mire gondoltok először, amikor külső szemlélőként azt látod, hogy egy anyuka havi 2szer 4-5 órára rábízza bébiszitterre a 3 gyerekét és elmegy programra a férjével?

Figyelt kérdés

A gyerekek 5, és 3 évesek és 10 hónapos a legkisebb.

Havi 2szer fél nap. És úgy 3-4 havonta pedig egy egész napra. Így első gondolatotok mi?



2012. máj. 17. 13:49
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy sok mindenki megtenné, csak

1. nem meri felvállalni, hogy igénye lenne rá

2. Nincs segítő családtag és bébiszitterre meg nem telik.


Hozzám hetente egyszer jön a bébiszitter (anyukám aktív korú), hol délután, hol este, a programomtól függ.

Egy pár hónapja pedig kb kéthavonta egy éjszakát rokonoknál van a kislányom, vagy anyukáméknál, vagy a nagynénéméknél.

Jövő hónapban lesz három éves.

2012. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
mindig vannak olyan emberek, akik mindenben csak a rosszat látják meg. nem szabad velük foglalkoznod. nem tudsz mindenkinek megfelelni, de nem is kell
2012. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

És persze ezt olyanok mondják ahol van nagyszülő így ők amikor "lepasszolják" a nagyinak a gyerekeket, ugyanúgy elmennek étterembe vagy ide oda a férjükkel, csak közben arra fogják hogy a GYEREK SZERETNE MENNI ÉS A GYEREK érdekében és kívánságára megy a nagyszülőhöz, nem azért mert ők azt szeretnék hogy menjen...ez olyan álságos megközelítés szerintem...:(

Miért lenne baj ha ők is szeretnének egy pár órát eltölteni csendben, ne adj isten beszélgetve, vagy összebújva a párjukkal gyerekek nélkül?

2012. máj. 17. 13:59
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyenekkel ne is törődj, nektek is kell a kikapcsolódás, különben sajnos előfordulhat hogy megromlik a kapcsolatotok. Igenis menjetek el.
2012. máj. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon irigyellek, mert nekem még esélyem sincs rá, mert sajna a férjem nem ilyen "jófej". Mi csak a gyerekekkel közösen megyünk mindenhova, max bevásárlásra megyünk ketten (de romantikus mi?:D). Nekem már az is feltöltődés hogy 3 havonta eljutok fodrászhoz meg kozmetikushoz, vagy néha elmegyek ruhát vásárolni egy jó barátnőmmel. Pedig ez régebben alap volt, mára már kiváltság..Egy szintén 3 gyerekes.. Jol teszitek hogy mentek, ne hallgass másra, irigyek csak ha megszolnak ezért.
2012. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

11es vagyok. Ne törődj velük.

Az én kislányom annyira szereti a bébiszittert, hogy fizetős nagyinak szoktam emlegetni, és sosem tudja senki sem, miről beszélek :)

Amúgy én simán estébe nyúlóan is ráhagynám már őket a helyedben, fürdetni/fektetni. (persze az én lányom már nem cicizett ennyi idősen)

2012. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is álságos, ebben a témában tudok neked, mint "gyerek" tapasztalatot mondani:

nekem is korán meghaltak a nagyszüleim, de ami ilyen szempontból még rosszabb: a Nagymamák. Bizony, rám is gyakran vigyázott bébiszitter, ami akkor talán még ritkábban volt jellemző dolog, pár gyerek csúfolt is érte, bár ezt különösebben nem vettem magamra. Méghozzá azért nem, mert tökre jóba lettünk a bébiszitterrel, büszke voltam rá, hogy hozzá tartozom. Nekem már olyan volt szinte, mint egy családtag, mint Mary Poppins. Sülhet ez ki jól is. Ha pedig a gyerekeknek gondjuk lenne a bébiszitterrel az úgyis kiderülne elég hamar. Akkor meg miért ne bízhatnám rá valakire?

2012. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Hát kicsit nálunk is úgy van ám hogy erőltetni kell:)) Tehát a férjem is kicsit kényelmesebb típus, de én tudom hogy szükség van erre hogy néha váltsunk pár mondatot anélkül hogy sírna, szólna, kiabálna valaki:)

Hogy lássuk merre tartunk, hogy még ugyanúgy szeretjük egymást, hogy meghallgassuk a másik gondolatait, bármiről. Mint régebben is.

És ő is egyetért ezzel de magától nem kezdené megszervezni a dolgot, így én szervezem meg. Külön munkát vállaltam hogy teljen a bébiszitterre (szomszéd kislányokat korrepetálom), mert fontosnak találom ezt.

Én lennék a legboldogabb ha lenne mamája, papája a gyerekeimnek, de ha egyszer nincs akkor mit tegyek...

2012. máj. 17. 14:10
 19/33 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat mindenkinek!!!
2012. máj. 17. 14:12
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól csinálod,gratulálok neked!Nálunk van mama,mégsem bírom senkire sem hagyni 22 hón.fiaimat.(pedig nagy szükség lenne rá)És jól írta valaki:aki nem teszi ezt meg,idegbeteg házisárkány lesz!(én is az lettem!)Úgyhogy ne törődj azzal,aki beszól,tuti jól csinálod!!:)
2012. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!