Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különlegesebb nevet akarok...

Különlegesebb nevet akarok adni a gyerekemnek. Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szülő van, akik nem szeretnének csatlakozni egy újabb "Anna, Anita, Dávid, Máté" generáció kitermeléséhez. Szokatlan, különleges, nem hétköznapi neveket választanak a gyereküknek. Miért kell nekik beszólni? Nagy részük egyáltalán nem azért választ különleges nevet a gyerekének, mert attól majd különleges lesz, hanem mert az tetszik neki, nem akar beállni a sorba és ez van, ezt akarja adni. Miért nem tudják ezt egyesek elviselni?

Persze itt elsősorban nem a szappanoperás nevekre kell gondolni, de például egy görög hangzású nevet már leszólnak, egy régiesebbet szintén, egy oroszt szintén. Csak mert abból nem 72 szaladgál délelőtt 10-kor a boltban...


2012. jún. 25. 21:02
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
megcseréled a betüket,mindjárt egy mértékegységet kapsz.en először Kilónak olvastam :)
2012. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
17%

Nekem a japán nevek tetszenek. Pl.: Hisami (hiszami):)

Én biztosan valami hasonló nevet fogok adni a gyermekemnek.

2012. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
A névválasztás addig kellemes szórakozásnak tűnik amíg csak elméletben gondolkodik az ember, amikor "éles" lesz a helyzet akkor szokott az ember rájönni, hogy az csak egy szempont, hogy melyik név tetszik. Manapság a különleges név a trendi, bár én nem igazán tudom, hogy egy név mitől számít különlegesnek és egy másik miért nem az. Munkám kapcsán elég sok újszülött nevét látom.Látok jól eltalált neveket,de legalább annyi "vad" hajtást is. Nem szoktam ezekre a szerintem rossz nevekre megjegyzést tenni. Ettől még számomra furcsa, hogy egyes szülőknek mennyire nincs "fülük", hogy nem hallják, hogy a vezetéknév nem illik össze a keresztnévvel sőt egyes esetben lehetetlen kimondani anélkül, hogy ne törjön bele az ember nyelve. Az én saját civil nevemnek csak annyi "keresztje" van, hogy S betűre végződik a vezetéknevem és Z-vel a keresztnevem. Bőven elmúltam már negyven éves és megtanultam már ezzel együtt élni, de néha még szoktam anyámnak mondani, hogy ettől megkímélhettek volna....
2012. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:

A kedves japán neves kérdező készüljön fel rá, hogy itt a válaszolók többsége minimum megkéselné...

Viszont én támogatlak. :)

2012. jún. 25. 21:27
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, olyan nevet adsz a gyerekednek, amilyet akarsz. De 2 dolgot vegyél figyelembe: egyrészt, hogy vajon Te is viselnéd e azt a nevet, másrészt, hogy a gyerekednek felnőtt korában is boldogulnia kell vele. Abban igazad van, hogy túl sok a Kovács Anna és a Tóth László, de egy Baranyai Szütyellő, vagy egy Fachurdinovaité Hadúr nem hülyén, de egészen pontosan nevetségesen hangzik, azt Te sem tagadhatod. Vannak különleges és ritka nevek, amelyek jól is hangzanak, mind itthon mind külföldön, és felnőtt korban is viselhetők. Válassz olyat. Problem solved...
2012. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
*válaszoló.. nem kérdező
2012. jún. 25. 21:28
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, de szerintem akkor érdemes "különleges" nevet adni, ha az ember meg tud birkózni a le- és beszólókkal, továbbá ha a gyermeket is meg tudja tanítani a szülő arra, hogy büszkén viselje a nevét.

A NÉV egy életre közöl rólunk valamit, tehát nem mindegy mit választunk.

Mi ügyeltünk a hangzásra és jelentésre egyaránt, továbbá hogy a vezeték névvel egybe is könnyen ki lehessen mondani.


Olyan nevet meg nem lehet választani, ami mindenkinek tetszik, mert nincs.

Első gyermekünknek nem túl gyakori, de kicsit sem különleges nevet választottunk, bejelentettük még születése előtt, és arra is jöttek a "fintorok", persze a nevet megtartottuk, de következő két gyerekünknél már nem mondtuk el születésig senkinek, így sokkal könnyebb volt.

Választottunk egy nagyon ritka nevet, amit sokan megkritizálnak, de nekünk azóta is nagyon tetszik, meg egy ritka, de ismertebb nevet.

Fő a büszkeség. :o)

2012. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Ki szólt le? Én pl. nem szólok le senkit, semmi közöm hozzá, hogy milyen nevet adsz a gyerekednek. Az a te dolgod, meg a párodé.

Szerintem nem jellemző, hogy az emberek ilyenért beszólogatnak egymásnak, de, ha mégis, ne törődj velük.

2012. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
75%

Van egy általánosan elfogadott értékrend, ízlésvilág és aki ezen felül akar emelkedni (vagy némely esetben sokkalinkább - akaratán kívül - alulmúlni), annak bizony el kell fogadnia, hogy emiatt érhetik attrocitások őt vagy a gyermekét. Ha mindenáron különleges(leánykori nevén különc) dolgot akarunk véghezvinni, akkor bizony vállalnunk kell az embertársaink rosszallását is. Ha erre nem tudjuk/akarjuk vállalni, akkor inkább egy Kovács Pistából neveljünk híres tudóst, vagy fontos embert és rá fogunk jönni, hogy full mindegy, hogy hogy hívnak valakit, nem ettől lesz szürke egér vagy épp ünnepelt sztár.

Lady Gaga sem rinyált, hogy sokan feltűnési viszketegségben szenvedőnek titulálták, mert ő ezt vállalta. Vagy vállalod, vagy nem vállalod. Ha valaki nem bírja a kritikát, ne keressen rá alkalmat, hogy kapjon.


Egy névválasztás pedig azért kényes terület, mert a gyerek kénytelen lesz állni a furcsálló tekinteteket, hisz semmi beleszólása nem volt abba, hogy a szülei hogyan döntöttek róla.


Attól, hogy az emberek ilyen semmirekellő, korlátolt hülyék, még nem feltétlenül kell azzal adni alájuk a lovat, hogy elnevezzük a gyerekünket Elikamináliának. Ha már szülők leszünk, nem árt figyelembevenni a gyerek érdekeit is, nem csak a saját meggyőződésünket erről a szemellenzős undorító társadalomról. A kicsi ugyanis pont nem kérte, hogy ide szülessen.


A legtöbb ilyen névvel az a probléma, hogy pontosan azt sugallja, amit már előttem számtalanszor leírtak: "az én gyerekem különlegesebb, mint a tiétek, és ez a nevében is megmutatkozik". Persze mindenki tagadja, hogy emiatt nevezi a kis kincsét Abigetimanusitónak, de nem véletlen, hogy a külső szemlélő számára rögtön ez ugrik be. Most pedig az tegye fel a kezét, aki sosem ítélt külsőre, név vagy írásmód alapján.

2012. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag ember nem szereti a változást, ezért leszólja azt, ami nem megszokott. Ez mindig így volt, így lesz. Nem kell tucatnevet adni a gyerekednek, ha Te nem szeretnél, de arra érdemes odafigyelni, hogy a vezetéknévvel összhangban legyen. Nekem mindig is tetszettek a különleges nevek, de egy magyar vezetéknévvel idétlenek lennének. És azért azt is érdemes megnézni, hogy mennyire illik egy kisgyerekhez, és egy idősebb emberhez az adott név, nem nevetséges-e.

Egyébként nekem tömegnevem van, Zsófia vagyok, de a vezetéknevemmel együtt én vagyok az egyetlen ilyen nevű. Így már nem zavar.

2012. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!