Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különlegesebb nevet akarok...

Különlegesebb nevet akarok adni a gyerekemnek. Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szülő van, akik nem szeretnének csatlakozni egy újabb "Anna, Anita, Dávid, Máté" generáció kitermeléséhez. Szokatlan, különleges, nem hétköznapi neveket választanak a gyereküknek. Miért kell nekik beszólni? Nagy részük egyáltalán nem azért választ különleges nevet a gyerekének, mert attól majd különleges lesz, hanem mert az tetszik neki, nem akar beállni a sorba és ez van, ezt akarja adni. Miért nem tudják ezt egyesek elviselni?

Persze itt elsősorban nem a szappanoperás nevekre kell gondolni, de például egy görög hangzású nevet már leszólnak, egy régiesebbet szintén, egy oroszt szintén. Csak mert abból nem 72 szaladgál délelőtt 10-kor a boltban...


2012. jún. 25. 21:02
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
27%
Azért met korlátoltak,mint egy lépcsőház,és csak az a jó ahogy ők élnek,ami nem tucat,ami más,ami egyedi,az egyenlő számukra a szarral,az egyéni,az önálló gondolatú személyíségű embereket,és a kiegyensúlyozott boldog embereket is kénizék.Ez Magyarország.
2012. jún. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
30%
"kinézik"
2012. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy meg ha csúfolni akarják,nem a neve lesz a döntő,tök mindegy hogy Szvetlana,vagy Erika,csúfolni fogják.
2012. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
33%
Aki "különleges" nevet választ a gyerekének, ott arról van szó, hogy a gyereke által akar kitörni a saját középszerűségéből. Amivel nincs semmi baj, csak legalább maga előtt ne tagadja.
2012. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
84%
Bár én nem akarok gyereket, de nem kérdés, hogy ha akarnék, csakis különleges nevet adnék neki, persze olyat, ami összhangban van a vezetéknevével. Vannak olyan nevek, amelyeknek a szépségével nem lehet vitatkozni, míg vannak olyanok, amelyek röhejesek, mostanában mégis marha nagy divat. Direkt nem írok példákat, nem szeretnék megbántani senkit. De kimondottan irigylem az olyan embereket, akiknek a nevéből csak egy van, ők az egyedüliek, akiket úgy hívnak. Nem szeretnék pl. Kovács István vagy Szabó Anna lenni, amiből van 500ezer.
2012. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Az említett kérdést csak olvastam.

A Nándor névre kérdeztem rá még régebben és mindenki leszólta, hogy fúúújj milyen öreges. Az Eketerina, hogy kimondhatatlan, és oroszos, a kiemeltek között ott a Demetria azt is a válaszadók 95 %-a leszólta.

Csak ezekből a tapasztalatokból indultam ki...


Oké, hogy magyar fülnek kellemetlen, de nem csak magyarok vannak a világon. Szerencsére.


Volt itt régebben egy hölgy, Kliónak hívták és a testvérei is szintén ilyenforma nevet kaptak, pedig egyszerű magyarok voltak, ha jól emlékszem... Nekem egyáltalán nem volt furcsa, hogy neki nem Anita a neve, hanem Klió..

2012. jún. 25. 21:16
 17/50 anonim ***** válasza:
A Klió valószínűleg Cleo lett volna.
2012. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
?
2012. jún. 25. 21:21
 19/50 anonim ***** válasza:
39%
Tudod kérdező itt igazából senkinek semmi nem jó,a Nándorral ez a baj,a másikkal az,ha süt a nap azért vergődnek ha esik azért sír a szájuk,semmi se jó,mindenbe belekötnek.Ha az Annát irod azt szólják le,ha a Hannát azt,mert semmi nem jó nekik,ehhez szokj hozzá itt,meg az életben is.
2012. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
76%

És valaki kényszerített téged, hogy interjuvolj meg egy tucat idegent? Ha nem érdekel, hogy más mit szól hozzá, miért kérdezed meg? Ha meg érdekel, miért vagy felháborodva, ha másnak nem tetszik? Akinek nem tetszik, annak a gyerekét valószínű máshogy fogják hívni. Ennyi. Nagy rá az esély. De szerintem senkihez nem ment még oda egy óvónő, tanárnő, vagy bárki idegen, aki megtudta a gyerek nevét, hogy "Kedves Anyuka, szörnyű nevet választott.." Névtelenül pedig jóhogy mindenki őszinte. Feltételezik, hogy őszinteséget vársz el, ha már egyszer anonim kérdezel nyilvánosan. Valami iylesmire való ez az oldal.. "Amit máshol nem mertél, itt megkérdezheted!"


Komolyan nem értem ezeket a bezzeganyákat.

2012. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!