Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különlegesebb nevet akarok...

Különlegesebb nevet akarok adni a gyerekemnek. Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szülő van, akik nem szeretnének csatlakozni egy újabb "Anna, Anita, Dávid, Máté" generáció kitermeléséhez. Szokatlan, különleges, nem hétköznapi neveket választanak a gyereküknek. Miért kell nekik beszólni? Nagy részük egyáltalán nem azért választ különleges nevet a gyerekének, mert attól majd különleges lesz, hanem mert az tetszik neki, nem akar beállni a sorba és ez van, ezt akarja adni. Miért nem tudják ezt egyesek elviselni?

Persze itt elsősorban nem a szappanoperás nevekre kell gondolni, de például egy görög hangzású nevet már leszólnak, egy régiesebbet szintén, egy oroszt szintén. Csak mert abból nem 72 szaladgál délelőtt 10-kor a boltban...


2012. jún. 25. 21:02
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Mert ennek tényleg sok köze van a névadáshoz.
2012. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
51%

Különleges nevet kapott a lányom,és lesz@rom ki mit gondol.Azért adtam neki,mert ez tetszett és kész,még a hasamban volt,de akkor is azt gondoltam,illik rá.Így is lett.Őszintén?Annyi különleges,érdekes,fura név van,van még olyan ami valaki számára szokatlan????


Igen,6-8 év múlva lesz az osztályban 5 Máté,6 Levente,4 Anna meg 6 Hanna,meg lesz Málna,Bodza,Szamóca.És?????Lazuljatok már!!!

2012. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 krisztivan ***** válasza:

41-es válaszoló Nálad a pont:-)

Fiam is különleges nevet kapott,ha megkérdezték elmondtam,jött a visszakérdezés a döbbenet aztán nálam ennyi volt.Nem zavar vagy érdekel,hogy kinek mi nem tetszik,hiszen az én fiam,én nevelem és kész:-))

2012. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
91%

42-es! Ha ennyire nem érdekel, hogy más mit gondol a Te névválasztásodról, akkor miért érződik az indulat az írásodon?

Na ez az egyébként, amit nem értek. Lehet, hogy néhányan kinevetik azt, aki Szütyellőnek nevezi el a gyerekét, de akkor az ezt minek veszi fel? Miért törődik velük? Legalábbis, akik ilyen extrém neveket választanak, egyrészt ők hangoztatják a legjobban, hogy sz@rnak mások véleményére, másrészt mégis hány ilyen jellegű megjegyzést, kérdést látni, mint Te drága 42-es. Azt hiszed bárkit is érdekel, hogy Bodzának vagy Hitvándnak hívják a gyereked? Hát elárulom, k*rvára senkit nem érdekel:D de ha itt vki megkérdezi azt, hogy tetszik a nekünk az X név, akkor ott benne van a pakliban, hogy kap hideget meleget. Mert ezt hívják VÉLEMÉNYnek. Ha kapsz negatív kritikát akkor vagy elfogadod, vagy többet nem teszel fel ilyen jellegű kérdés.

By the way: az régen rossz, ha egy ilyen oldalon kapott vélemények után akarja valaki elnevezni a gyerekét. Ha annyira tetszik a Hadúr vagy mi, akkor nem tök mind1, hogy néhány vadidegen mit gondol? Minek ezen így felháborodni? :D

2012. jún. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim válasza:
rengeteg egoista,meg feltünési viszketegségben szenvedő egyén van itt úgy látom.ÉN!!!! csakis ÉN!!!! és mégyegyszer ÉN!!!!!.az ilyen emberektől kapja el a másikat a hányinger.szegény gyerek meg le van szarva magasról, mert csak is ÉN.hamár egyszer az apja az anyja megcsinálta,akkor normális nevet kell adni csórikámnak,normális MAGYAR nevet,hisz MAGYAROK vagyunk,itt élünk,ha meg elmegy pár évtized múlva innen,akkor nagyon sok névnek megvan az adott országba abban a nyelvben a megfelelője.pl János Gerog,Tamás Thomas stb.
2012. jún. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:

Japános válaszoló vagyok.


Igen, van egy olyan érzésem nekem is. Viszont a közel jövőben japánba költözöm a barátommal (ő japán), ezáltal is talán jobban betudnak majd illeszkedni a gyermekeim. :)

2012. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem attól lesz valaki "magyar", hogy ősmagyar neve van.

Nem mellesleg ez is egy "új hullám", hiszen húsz éve még kevés Csongor meg Csenge rohangált, viszont ma már én ezeket a neveket nem mondanám különlegesnek, annyi van belőlük.


Szerintem ez egy "normális körforgás". Jönnek "különleges nevek", és amik időtállóak, azokat felkapják és bevonulnak a "használatos nevek" közé. De ehhez kellenek "úttörő szülők", akik olyan nevet adnak, ami szép, de szinte ismeretlen még.

Eközben meg a régebben tucatnévnek számítóak kicsit kikopnak. (Pl. Szilvia, Irén, Klára, Tibor)

És vannak "örökzöld típusú nevek" is, amikből hol kevesebb van, hol több, de eltűnni valószínűleg sosem fognak. (János, Mária, Erzsébet) Amúgy ezek jórészt (nem véletlenül) bibliai eredetű nevek.

2012. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Attól függ mit nevezünk különlegesnek. Már mindent leírtak előttem (viselnie kell gyereknek felnőttnek, menjen a vezetéknévhez, stb), de még jó, hogy különbözőek vagyunk, és mindenkinek más az ízlése. Nekem pl. kikötés volt, hogy a teljes név vegyes szórendű legyen, és mivel a vezetéknevünk mély magánhangzókból áll, olyat kerestem, ami ezt oldja. Valakinek ez nem szempont, valakinek pedig jobban tetszenek a kemény, mély hangzású nevek, pl. Nagy Pál. Ezért lett a fia Máté, és én magasról tettem rá, hogy hány Máté lesz majd az osztályába, régen is kibírták a Gáborok, Máriák, Péterek stb-k, hogy sokan voltak. Adtunk egy 2. nevet is, (apa nevét) csak ha lenne egy ugyanolyan nevű, akkor ne csak a szül dátumuk alapján különböztessék meg őket. Ennyi. Ettől függetlenül én sosem szólom le a tényleg különleges nevet választókat, mindenkinek saját joga, ízlése eldönteni mit választ. Kinek a pap, kinek a papné alapon. Ha itt egy kérdésben nem tetszik egy név, akkor nem is válaszolok, magamban megjegyzem, hogy szörnyű, és kész. Ennyi. Nem kell rajta lovagolni, mert valóban másoknak még tetszett de nagyon is.


Pl. én a Nimród névvel is így voltam, hogy rokonunk kisfiát nevezte el így (és ez még nem is különleges, de én akkor hallottam először) és fura volt. De ahogy egyre többet beszéltünk róla, később vele :o) megtetszett, és ha nem lenne a családban már én is adnám a fiamnak...

A játszón volt egy kislány, Szellőnek hívták, először fura volt, de aztán rájöttem, hogy milyen szép név... Ennyi. A kimondhatatlan különleges neveket nem szeretem, de hát valakik szeretik a nyelvtörőket is. Ez van, ezért nem vagyunk egyformák. SZERENCSÉRE!

2012. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%

42-ES VAGYOK:

Szerintem benned van indulat nem bennem.

Mert engem tényleg marhára nem érdekel kinek mi a véleménye.Egyébként attól,hogy különleges neve van a lányomnak,még 10-ből 9 embernek tetszett (itt is fel raktam kérdésbe 80%ba pozitív válaszokat kaptam,a maradék 20 sem fújolt,csak nekik nem tetszett) a hozzászólásomban kb azt próbáltam érzékeltetni,hogy ameddig nem Oráliának vagy Végh Bélának hívnak egy gyereket addig nem tök mindegy?????

Van még itt olyan aki tényleg fenn akad egy ősmagyar Zente vagy Szirka,vagy egy különlegesebb Ninetta,esetleg egy tök átlagos Anna néven?????

2012. jún. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
62%
...én pl Qrvára leszarom hogy hívják más kölkét....
2012. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!