Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különlegesebb nevet akarok...

Különlegesebb nevet akarok adni a gyerekemnek. Miért kell leszólni?

Figyelt kérdés

Rengeteg szülő van, akik nem szeretnének csatlakozni egy újabb "Anna, Anita, Dávid, Máté" generáció kitermeléséhez. Szokatlan, különleges, nem hétköznapi neveket választanak a gyereküknek. Miért kell nekik beszólni? Nagy részük egyáltalán nem azért választ különleges nevet a gyerekének, mert attól majd különleges lesz, hanem mert az tetszik neki, nem akar beállni a sorba és ez van, ezt akarja adni. Miért nem tudják ezt egyesek elviselni?

Persze itt elsősorban nem a szappanoperás nevekre kell gondolni, de például egy görög hangzású nevet már leszólnak, egy régiesebbet szintén, egy oroszt szintén. Csak mert abból nem 72 szaladgál délelőtt 10-kor a boltban...


2012. jún. 25. 21:02
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
65%
Épp az előbb írtam a másik neves kérdéshez, hogy nem értem miért foglalkoztat bárkit is, hogy hogy hívnak más embereket. Ahogy ott is írtam, felőlem talicskának is hívhatja valaki a gyerekét, ha neki jólesik, az én életem ettől se jobb, se rosszabb nem lesz, semmi közöm hozzá. Csak ámulok, amikor mások nevén valaki úgy felhúzza magát, hogy a hozzászólása alapján szinte látom ahogy vörösödik a feje a gép előtt. Nem is értem.
2012. jún. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
Lehet adni több keresztnevet is, aztán azt használja, amelyiket akarja. Persze kisgyerekként kénytelen azt, amelyiken szólítják a szülők, rokonok. Hogy utaljak a 11-es válaszolóra, a tavalyi év első (aztán kiderült, hogy második) gyereke a Brendon János keresztnevet kapta. Aztán hogy melyiket fogja használni, ki tudja. Mindkettő csak hivatalos dolgokhoz kell, a mindennapi életben csak egyet használ az ember (általában).
2012. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Igen persze. Nem erről van szó. Az én páromnak is két keresztneve van, egyik sem különleges, viszont a vezetéknevével együtt már ő az egyetlen ilyen az országban. :)

Csak itt a kérdések közt olvasgatva az tűnik fel, hogy aki felteszi a kérdést, hogy "Mi a véleményed a 'nemAnna'* névről?" Azt rögtön elküldik a halál nemesebbik részére, mert tönkreteszi a gyerekét meg feltűnési viszketegsége van meg mit képzel ő amúgy is magáról, hogy a gyerekén akarja kiélni magát és stb stb.

Pedig teljesen valószínű, hogy a szerencsétlennek egyszerűen csak az tetszik. Oké, menjen a vezetéknévhez is. Oké, de nem minden magyar pasit hívnak Kovácsnak meg Tóthnak (pl.). Vannak szláv, német, orosz, mediterrán nyelvekre hajazó vagy egyenesen onnan származó vezetéknevek is. Például egy szerb vezetéknévhez (ics, vics végűek) annyira nem hangzik idiótán egy szerb eredetű keresztnév. Ilyen mondjuk a Mirjána. (Nem tudom lehet-e anyakönyveztetni Magyarországon.) Lehet, hogy ez egy magyar fülnek hülyén hangzik, meg magyar vezetéknévhez, meg nem hívnak így minden második kislányt a szülészeten, de azzal a vezetéknévvel, azzal a kislánnyal lehet, hogy teljesen természetes. És ahhoz nem kell Szerbiából férjet választani, hogy szerb eredetű vezetéknévvel rendelkezzen a férjünk..


*Tessék behelyettesíteni egy nem hétköznapi nevet.

2012. jún. 25. 21:47
 34/50 anonim ***** válasza:
Én sem fogok a gyerekemnek magyar nevet adni.nem azért mert ki akarok tünni,egyszerüen 1magyar név sem tetszik :)
2012. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor megint: miért kell ezt megkérdezni egyáltalán vadidegenektől, ha felháborodunk azon, ha másnak nem tetszik? Komolyan, mi értelme van ennek? Ilyenkor tényleg érdekel titeket, vagy csak várjátok, hogy megcirógassák a lelketeket, hogy ez mennyire gyönyörű? A nem tucat név azért nem tucat, mert több tucat embernek nem tetszik/annyira/, hogy ezt adja a sajátjának. Akkor meg miért lepődsz meg???
2012. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem jön rá válasz, mert ez jobban érdekel, mint, hogy Ekaterinának, Hadúrnak vagy Nándornak hívják-e a gyereked, és erre mit szólnak az idegenek, akiknek a véleménye természetesen senkit nem érdekel.
2012. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon relatív, hogy kinek mi a különleges. A mi kislányunk olyan nevet kapott, ami nekem kamaszkorom óta nagy szerelem volt. Az én szememben nem igazán különleges, bár tudom, hogy ritka név. 1 éves múlt a kiscsaj, már megszoktam, hogy úton-útfélen visszakérdeznek a nevére, sokan dicsérik, sokan leszólják a szemembe, sokan pedig kifejtik, hogy még ne mis hallották.

Nem azért kapta ezt a nevet, mert én ezzel élem ki a saját középszerűségemet, hanem azért, mert ez tetszett. Ennyire egyszerű az egész!

2012. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

nekem is van néhány különleges név ami tetszik.csak az a bajom ezzel hogy ilyen különlegesebb neveket felénk inkább a kisebbségből származóak kapnak.nálunk minden cigány kislány:Nina,Kira,Mira,Natasa,Kármen,Nadin..stb

fiúk pedig:Krisztofer,Brendon,Kevin,Benjámin.A mi városunkban az ilyen nevek tipikus roma nevek....

2012. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
46%

Én is különleges nevet választottam, engem is leszóltak. Sajnos ez a magyar mentalitás, az itt válaszolók többsége egy besavanyodott, korlátolt társaság, aki hasznavehetetlen gyerekeket nevel többségében. Nah, én meg ezt gondolom. Van a családomban óvónő, 20 éve az de a mai kölyköktől a haját tépi, mint ahogy drága jó anyám, aki alsóban tanított 35 éven át és úgy hagyta ott az iskolát, hogy nem bírták az idegei a neveletlen, érdektelen, tiszteletelen gyerekeket, akiket a marha nagy elvek szerint neveltek. A mai tinik jóformán írni sem tudnak rendesen, ahogy öltözködnek és viselkednek az iszonyatos. Olyan nagyon tudja mindenki fújni, hogy így meg úgy kell nevelni a gyerekeket meg mindenki azon aggódik, hogy milyen bolygót hagyunk a gyerekeinkre, de azon senki sem gondolkodik, hogy milyen gyerekeket hagyunk a bolygóra. Milyen érdekes...Csak körül kell nézni. Változik a világ, az igaz, de kedves szülők, manapság már nem udvarol a fiú a lányotoknak, hanem megrántják őket egy mosdóban. Eü-s vagyok ambulancián, el sem lehet hinni mennyi ilyen van és még hány, ami ki sem derül. És nem erőszakról van szó...Persze minden válaszoló gyereke kivétel.

A névadásban is mint mindenben birkaként megy a tömegkövetés és ebben mindenki olyan nagyon tudja a frankót. Ott a saját unokahúgom, aki 3 éve még egy helyes csaj volt, most meg Wywyennek írja a nevét és úgy néz ki, mint egy sarki k&rva és vele egyetemben minden barátnője. Amikor ilyen tömegeket követnek a gyerekek, akkor senki sem szól, de ha különleges a neve, akkor kiabáljunk?

Ideje elgondolkodni...

2012. jún. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Na utolsó,tökéletesen egyet értek minden szavaddal,édesanyám gyámügyes,ő is lát érdekes dolgokat.Bátyám rendőr,van amikor a 13 éves lányokat úgy kell mentővel elszállitani a discok vécéjéből mert eszméletlenül a saját hámyosukban fetrengenek.Érdekes vannak szülök ahol a gyereknevelés abban kimerül hogy mi legyen a neve,nehogy elüssön az átlagtól,de a kedves minta szülő nem tudja éjjel hol a kölke,mert itt például tele a város éjjel 13 éves fiúkkal lányokkal,tudom mert látom az ablakból minden éjjel mit művelnek,és ez sajnos a fene nagy liberális nevelés végeredménye.
2012. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!