Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az anyukáról aki a terhessége alatt paleolit módon étkezett és a gyerekét is úgy táplálja majdnem?

Figyelt kérdés
a gyerek eszik riszt, kukoricapelyhet néha krumplit

2012. nov. 25. 18:34
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%

A tejben túl sok kálcium van és rettenetesen kevés magnézium(10:1 az arány), ezért csontritkulást okoz, vagyis egyáltalán nem annyira egészséges és nem fontos táplálék, nélküle is egészségesen lehet élni.


[link]


én fiú vagyok de paleózom és örülnék ha majd a gyerekem is paleózna:) jó esetleg néha tejtermékek beleférnek, vagy néha egy kis rizs, lencse, zöldbab, ilyesmik

2012. nov. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

OFF:


Csak gyorsan átfutottam, de a cikkben említett vizsgálat a táplálék kiegészítőként szedett kalciumra vonatkozik és annak a szívet károsító hatására.


A csontritkulásos résznél pedig a hivatkozási alap két olyan ország ahol az átlagéletkor tudtommal nem éri el az ötvenet, így kevés esélye van az embereknek arra, hogy a csontritkulásig eljussanak...


ON.


Ettől függetlenül persze lehet igaz a dolog, csak ez most így hirtelen szemet szúrt.

2012. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen rendben van, egészen addig amíg odafigyel hogy a vérképe jó legyen. A gyerkőc meg hogy mit eszik, hát...az én fiam szinte csak szénhidráton él, nem azért mert csak azt adok neki, hanem mert csak azt eszi meg...Nem tudok mit csinálni, bízom benne hogy kinövi. Szóval ha egy gyerek palós, az is rendben van.
2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd kismama és egész családja paleos. Minden vérvételnél tökéletesek voltak az eredményei, baba szépen fejlődik. Sokszor kajálunk együtt. Iszonyat finomak kerülnek az asztalra, nekem a desszertek nagy része is bejön. Kivéve a gesztenyelisztes cuccok :)
2012. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
87%

a paleo étrendben is vannak szénhidrátok. hiszen a zöldségek (kevés), gyümölcsök (sok) is tartalmazzák.

A maglisztekben is vannak. Csak ezek mind lassan felszívódó szénhidrátok így nem okoznak inzulin sokkot, amitől a szervezet megborulna.


Mindenki egyébként azzal jön, hogy mennyi mindent nem lehet, és hogy drága stb. stb.


Azzal senki nem számol, hogy a cukros üdítők és méregdrága késztermékek helyett natúr cuccokat vásárol jóval olcsóbban és otthon saját szája íze szerint tartósítószer és ízfokozó nélkül elkészült ételeket tesz az asztalra.


Sok esetben nem is azt mondom, hogy a tiltott ételeket űzd ki, hanem a késztermékeket. Mert ezek betegítik meg a társadalmat. Nem tudok számadatokat, de azért gondoljunk bele, mennyi kemikáliát eszünk meg.


Rettenjünk el:

példa étrend egy általános embernél


reggeli péksüti (margarin, cukor, ízfokozó)

ebéd: rántott cuccok (husi, sajt) rizs, krumpli (keményítő, szénhidrát hátán, olajban kisütve inkább nem beszélnék róla) mellé kóla

Uzsi: csokika

Vacsora: kenyér, párizsival (szénhidrát, szója, és még kitudja mi)

TV nézéshez: pattogatott kukorica


Komolyan ez gondolja a társadalom normálisnak?


Gyerekeknek mivel még áteresztő a bélrendszerük, nagyon kell vigyázni a gluténnal és társaival. Az összes bébikaja tartalmaz glutént tartalmazó gabonát. Pedig ez nem normális.

Attól meg hogy frissen párolt zöldséget kap mindennap egy gyermek és nem keverek bele neki kekszet és nem adok kiflicsücsköt és babapiskótát szerintem nem fog meghalni. .....


Nem tudom miben fog egy paleo gyerek hiányt szenvedni

2013. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
83%
semmiben se:) a többi gyerek szenved hiányt
2013. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az én véleményem, hogy ez a saját szuverén joga, úgy táplálkozik, ahogy csak szeretne, és ha a gyerek érdekeit szem előtt tartja (változatos, kielégítő, testi és szellemi fejlődést elősegítő étrend összeállításában), addig szerintem, nincs ezzel probléma. Bár a paleo étrendet nagyon nem ismerem, csak hallomásból, azt mondom, egészségére. A táplálkozásban véleményem szerint, a legfontosabb, hogy azt együk, amit kívánunk, de mértékletesen, ésszerűen. Ha valaki a paleo étrend kapcsán érzi jól magát, akkor az teljesen jó, hiszen rátalált a szervezete szükségleteire. Nekem csak azzal van bajom, mikor valaki mindenáron meg akar egyik vagy másik étrendről győzni, hogy mindenképpen az a jó...
2013. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem részletesen, de a leírtak alapján nagyon szimpatikusnak tűnik. Ha egy felnőtt ember meg tudja oldani, hogy így táplálkozzon, számomra írigylésre méltó. Bárcsak én is tehetném, de van pár dolog, amiről nem tudnék lemondani:(.

Ha egy gyerek ebbe születik bele, ezt szokja meg, és tetszik is neki, akkor azt nagyon jónak tartom. Bár gondolom az otthoni étkezéseken kívül nem lehet neki biztosítani, hogy oviban, iskolában is ilyen ételeket kapjon.

Azt az esetet tudnám elítélni, ha valaki a gyerek akarata ellenére kényszerítené őt ilyen táplálkozásra.

2013. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem teljesen rendben van!

A magyar mentalitás egyik legrosszabb része az, hogy az emberek gyakran nem tudják elfogadni azt ami számukra új és mindenféle háttérinformáció nélkül egyszerűen csak ítélkeznek mert az sokkal egyszerűbb mint elolvasni egy, az adott témával kapcsolatos, tanulmányt.

Én úgy gondolom ha valaki kellően odafigyel és tisztában van az ételek tápértékével, vitamin- és ásványianyagtartalmával akkor bőven tud egészségesen élni akár paleolit életmóddal akár vegetáriánus étrenddel (azért ezt hoztam fel példának mert a paleo után ezt támadják a legtöbben).

Sőt, talán még egészségesebben is!

2013. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Bár minél többen lennének, akik kellő figyelmet, időt, (és valljuk be, pénzt is ) tudnak fordítani arra, hogy olyan egészségesen étkezzenek, ahogyan azt a paleo étrend lehetővé teszi. Érdekes módon, erre mindig azok "fújnak" a leginkább, akiknek fogalma sincs róla, hogy ez mit jelent, és meggyőződésük, hogy a paleo hívei füvet legelnek a rántott rajzlaphoz.:-)

A kérdésre az a válaszom, hogy jó véleményem van az ilyen anyukáról, és igaza van, ha így táplálja a gyerekét.

2013. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!