Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan dolog, aminek most...

Van olyan dolog, aminek most felnőtt fejjel örülnétek, ha édesanyátok eltette volna emlékbe a gyermekkorotokból?

Figyelt kérdés
Bármit írhattok! Ez olyan dolog is lehet ami nem kimondottan az első fogkefe vagy kiskanál például, hanem valami jegyzetek, napló, szóval bármi! Aki olvassa, mindenki gondolkodjon és írjon!
2009. szept. 8. 15:21
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Én például a leesett köldökcsonkját egy ékszeres dobozkában tartom. Van több pici dobozom, ezeket meg egy nagy pelenkás dobozban gyűjtögetem. De később majd veszek valami szebbet, ez most csak ideiglenes. A hangját én is veszegetem cd-re.:)
2010. szept. 7. 14:19
 22/31 anonim ***** válasza:

Az anyukám nekem is irt naplót. Mikor mennyit ettem,meg miket csináltam. Olyan jó visszanézni. Ő még csak 4hós,de én is irok ilyet. Egy naptárba:)S a ruháimat amiket szeretett rajtam azt is eltette.


A hazahozós ruhát én is eltettem,bort is fogunk venni ez nagyon jó ötlet:)

Anyum rengeteg mindent eltett.

2010. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Én szinte bárminek örülnék ha lenne de sajnos nincs még kisgyerek voltam mikor meghaltak a szüleim és egy kép maradt róluk meg anyum gyűrűje.rólam semmi:(én is igyekszem mindent eltenni emlékbe ha a lányom megnő akkor legalább az ő holmiain tudjunk nosztalgiázni:)
2010. szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

A férjemék a 18 éves Tokaji Aszút kanállal ették.

Semmi baja nem volt az italnak. Náluk ez hagyomány. Mi is továbbörökítjük.

Amúgy én is annak örültem volna, ha vannak támpontok, mit mikor csináltam, de nem is igazán az evés, kúszás, hasonlók, hanem az, hogy másokhoz hogyan viszonyultam. Pl. mikor mennyire voltam anyás/apás, vagy ilyesmi. Mennyire voltam pl. hisztis és mikor, milyen helyzetben?

2010. szept. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

13.50-nek


alexandra k. boltban lehet ilyen fiókos babanaplót kapni de te is gyárthatsz régi merev dobozokból én most gyüjtöm a dobozokat majd belinkelem egyszer ha kész lett...


elég drága egyébként ezért szántam rá magam.

2010. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én eltettem a fiam a kiskönyvét, a zárójelentést,az összes leletet.

A karszalagot,ami a kórházban volt rajta és a cédulát is,amin a neve és születési adatai vannak.

Lefénymásoltam az aznapi újságot,szoktam neki írni naplót (a pocakosság alatt is írtam),UH képek és az első zoknija,az első hajvágás termékét,ez ami még eszembe jut.

Nálunk anyukám írt naplót rólunk,az enyém kicsit hiányos,de nagyon őrizgeti.:)

2010. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Én is sok-sok mindent eltettem a kislányomnak. Írtam a Pocakosnaplót és most írom a Gyerekszáj címűt.

Nekem anyukám eltett nagyon sok szép kis ruhámat és több játékot is, eltette az akkori Kiskönyvemet. Vezetett babanaplót, de csak pár adatot írt bele. Ebben viszont benne vannak, hogy mit mikor csináltam először.

Amit sajnálok, hogy nem tett el emlékbe, azok a gyerek kori ki rajzaim.

2010. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Nálunk pálinkát vesznek az ifjú jövevénynek, amit megkap, ha férjhez megy/megnősül.

Mi is amit én kaptam az esküvőmre, azt isszuk a nagyobb alkalmakkor. Nem sokat, csak mindenki kap 2-2 centet keresztelőkor, nagyobb házassági évfordulókor.

Azért spórolni kell vele, mert csak 5 liter!!!

Anyum keresztapja 96 évesen halt meg, de a 95. szülinapján még megkínált a "saját" pálinkájával. Amikor temették a testvére a sírra öntötte a maradék kb fél decit.

[link]

2010. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nekem rajzom és oklevelem maradt meg a gyerekkoromból. Amit sajnálok, hogy nagyon kevés fénykép maradt meg a gyerekkoromból. A lányomnak én is készítettem egy dobozt, (ő még nem tud róla, bár már 11 éves) ami kincseket tartalmaz. A pozitív terhességi teszttől kezdve a terheskiskönyvem, aznapi újság, a jókívánságokat tartalmazó levelező lapok, stb. Én minden születésnapján veszek aznapi újságot, de elteszem a tortájáról a gyertyákat is.
2010. szept. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A fentieken kivűl( babanapló, uh képek,első ruhácska,hajtincs a naplóban a karszalaggal, kéz láb lenyomat stb..) a dvdket is nagyon őrzöm amin 3 és 4d ben lett megörökitve az ultrahang vizsgálat során.

Sztem ha már nagy lesz nagyon fog neki tetszeni, jó lesz majd együtt visszanézni:)

2010. szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!