Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy idegen rád támadna,...

Ha egy idegen rád támadna, megverne, majd megerőszakolna, és később kiderülne hogy terhes maradtál, mit tennél? Abortusz, vagy örökbe adás? Esetleg megtartanád? Elméleti a kérdés: meglenne minden a felneveléséhez, erős párkapcsolat, jó anyagiak, stb.

Figyelt kérdés
A kérdést azért teszem fel, mert azt vettem észre, hogy itt mindenki nagyon abortusz ellenes. A legtöbben úgy vannak vele, hogy ha adottak a körülmények, ne kövessünk el gyilkosságot. Ki hogy van ezzel?
2013. ápr. 4. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%

Engem megerőszakoltak. Tuti nem tartottam volna meg.

A stabil kapcsolat meg..... azt is épp elég volt feldolgoznunk, ami történt.

2013. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 zabmester ***** válasza:
62%

Amíg nem kerülök ilyen helyzetbe, természetesen nem tudhatom, hogy reagálnék, úgyhogy írhatok én itt bármit, ezt csak most gondolom így.

Na de amit tennék: ha megerőszakolnának, az lenne a minimum, hogy íratok fel esemény utáni tablettát (nyilvánvalóan, ha valaki megtámadna, megverne, akkor annak kórház lenne a vége, olyankor meg mindig megnézik, történt-e nemi erőszak, és már adják is a gyógyszert).


Ha valamilyen okból kifolyólag ez mégsem így történne... Nem tudom, én most azt mondom, hogy valószínűleg örökbe adnám. Nem vagyok abortuszellenes, mármint úgy nem, hogy eszem ágában nincs beleszólni, ha más ilyen döntést hoz, nem is nézek le másokat emiatt, vagy ilyesmi. Viszont az örökbeadást ezerszer humánusabb megoldásnak tartom (mármint a gyerekre nézve, és úgy vagyok vele, hogy ő a legfontosabb), úgyhogy részemről inkább ezt választanám, már csak lelkiismereti okokból is.

Arra valószínűleg nem lennék képes, hogy megtartsam a babát, és felneveljem. Ha nem is tőlem, de valakitől előbb-utóbb biztos megtudná, hogy hogyan fogant, meg talán érezné is, hogy valami nem stimmel vele, ez pedig hatalmas lelki károkat okozhat, ennek nem tenném ki. A saját érdeke lenne, hogy ne tudja meg, kik a szülei és milyen módon fogant. Szóval örökbeadás, de azon belül sem nyílt, hanem csak a titkos.

2013. ápr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyértelműen az abortusz. Ez önmagában annyira nagy trauma, hogy nem tenném ki magam annak, hogy megszüljem, és még másnak odaadjam, lemondjak róla stb. Soha nem heverném ki.
2013. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a lánytestvéremmel ez megtörtént. Megtartotta, ő is azzal, hogy örökbe adja, de miután megszülte nem tudott lemondani róla, aranyos gyerek, de nagyon hasonlít az apjára, nem tudom, hogy érzi magát ettől
2013. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 orsy25 válasza:
71%
Szia! Együtt érzek veled sajnos én is így jártam én 17 éves voltam szinte gyerek még nem tartottam meg, mert nem tudtam volna se felnevelni se belegondolni, hogy az apja egy szörnyeteg akit akkor láttam először és utoljára életemben...szörnyű emlékek fűztek volna hozzá! Jelentsd fel ha van róla személyleírásod és így, hogy teherbe is estél tőle biztos, hogy az ügy végére járnak a rend őrei!!!
2013. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 zabmester ***** válasza:
61%
Itt miért csak az egyik fajta megoldás az elfogadott, jó válasz? Ha valaki azt írja, hogy örökbe adná, az miért van lepontozva? Komolyan elképzelem, hogy akik ezzel nem értenek egyet, azok úgy nyomogatják a piros kezet, hogy "na most megkapod, te hülye barom, mert mást gondolsz, mint én." Hát gratulálok...
2013. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
88%
Borzalmas ha valaki ilyen helyzetbe kerül. Nyilván mivel van egy férjem is nem dönthetnék egyedül, hiszen nem kényszeríthetném rá hogy más egy erőszak tevő gyerekét nevelje. Ahogy fordítva is igaz ő se kényszeríthetne se az abortuszra se pedig a szülésre. Ketten együtt meghoznánk a közös döntést. De szerintem nem tudnám felnevelni vagy szeretni hiába tudom hogy nem az a gyerek a bűnös valahol mégis csak rajta csattanna az ostor és félő hogy őt okolnám az apja bűnéért. Örökbe adnám.
2013. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 orsy25 válasza:
40%
Örökbe adni? Szerintem nem lenne szíve hozzá, az már egy olyan döntés amikor látod a kisbabát, az abortusznál mindössze 2 cm és embrio! Mind a kettô megoldàs iszonyu érzésekkel jár lehet sosem heveri ki, de még akkor is a 2. Mellett döntenék! Engem is megerôszakoltak többen egyszerre...
2014. dec. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%
Elvetetném. Egem is megerőszakoltak, szerencsére nem lettem terhes.
2015. ápr. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
34%
Én igazából csak azt nem értem, hogy ha valakit megerőszakolnak, az miért nem használ utána esemény utánit?
2015. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!