Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rémisztgetnek egyes nők...

Miért rémisztgetnek egyes nők itt gyk-n? Például tuti van egy, akinek az ismerettségében történt tragédia?

Figyelt kérdés

Pontosabban:


Miért kell rémisztgetni a kismamamákat a történeteitekkel????

Ha fele annyiszor történt volna tragédia terhesség közben, mint ahányszor itt leírják egyesek gyakorin, akkor kihalt volna a világ!

Miért jó ez nekik?

Én sajnálom akikkel ez történt, és én 100%ig biztos vagyok benne, hogy egy ügyifogyi sztori sem szegi kedvem!


Miért nem lehet külön témát indítani nekik?

Szó se róla, nagyon sajnálom akikkel tényleg megtörtént, de egy egészséges kismamának nem kell ilyenekről pletykálni....

Nem kell lehúzni a kedvét!


Őszintén kismamik titeket nem idegesít????


2013. máj. 13. 13:00
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Kedves 9es válaszoló!


Feltettem egy olyan kérdést, hogy vásároltam 21 hetesen ruhákat, más is szokott?

Erre valaki beleszól, és lírákat ír, arról, hogy ne tegyem mert ez ég nem biztos, és jött a szokásos sztori a rémtörténetekről.

Szerinted??

2013. máj. 13. 13:14
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mi a megoldás? Megkérdezi, hogy "Neked volt légzésfigyelőd, miért vettétek?" Én meg hazudjak, hogy "CSak úgy?"


Vagy ha kérdezi hogy fájt-e a szülés, hazudjam hogy nem?

Ha kérdezi hogy hánytam-e, vizesedtem-e a terhesség alatt hazudjak?

Ha kérdez a szoptatásról, hazudjam hogy ment magától, ahelyett hogy elmondanám az igazat és esetleg tudnék adni pár jó tanácsot?

2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Abban egyetértek veled kedves kérdező, hogy fontos a pozitív hozzáállás. Ám ha feltesznek egy kérdést, miért hazudjak, hogy neeeem, nem volt semmi! Ha volt elmondom/leírom, hiszen azért kérdezi, mert kíváncsi rá, ha nem volt ,akkor azt írom hogy nem volt és kész.

A minap volt egy kérdés hogy ki milyen kortól ad rágógumit a gyerkőcének, leírtam, hogy én még nem merek csak olvadósat, pedig már viszonylag nagyok a gyerekeim (nemsokára 5 és 3,5 évesek), mert rokoni körben volt tragédia a rágó miatt. Ez van, nem rémisztgetés én így érzem és gondolom, más meg máshogy. Mindenkinek szíve joga beszámolni az esetleges tapasztalatiról, még ha ez sajnos negatív is esetenként. Másnak meg szíve joga eldönteni, eldönteni mit és hogyan vesz figyelembe...

2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem erre gondoltam:)

Persze, ebben nem is kell hazudni, és az efféle segítség mindig jól jön.

Csak, miért kell azt írni kinek miért halt meg a babája, egy olyan kérdésnél, ahol senki sem kérdezte???

2013. máj. 13. 13:16
 15/38 A kérdező kommentje:

Még mindig írom, hogy nem ezekre gondoltam!

Hanem, hogy hány nő vetél, meg hánynak hal el a babája.

Ezek teljesen normális dolgok: a rágógumi, fáj e a szülés...stb...engem is érdekel.

2013. máj. 13. 13:17
 16/38 anonim ***** válasza:

Azt a kérdést mondjuk nem olvastam.


De ha más a téma, akkor én sem értem miért kell ilyet felhozni.

2013. máj. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
De ha nem fogad el csak pozitív, meg vidám válaszokat, akkor minek kérdez? A múltkor valaki kérdezte, hogy volt egy vetélése, és ugye most majd ki tudja hordani a terhességet és ugye egészséges lesz a baba? Én meg leírtam, hogy az orvos majd folyamatosan fogja tájékoztatni a terhesség alatt végig, a baba állapotáról, de nem tudjuk, hogy egészséges lesz-e, remélhetőleg igen. Erre én voltam a bunkó. Miért is? Nem írtam semmi rosszat, csak azt hogy nem tudhatjuk, de egy kedves válaszoló lebunkózott, mert hogy a kérdezőnek most nem erre van szüksége, és különben is ő is egy vetélés után most várja a babáját, én meg milyen bunkó válaszolok. Most ennek mi értelme?
2013. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
belinkeled a kérdésed ?
2013. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Én azokat a kérdezőket sajnálom, akik nyilvánvalóan megnyugtatásért jönnek, és igen,talán kegyesen csak olyan válaszokat várnak, ami pozitív, mert szeretnék erősíteni magukat a félelmeikkel szemben, de ők sem kapnak itt megnyugvást, mert mindig van valaki, néha többen, akik antiszociális módon csak a saját bajaikat mesélik. Nemrégiben voltak ilyen kérdések, pl. egy kb. 15 hetes kismama jött, hogy most már megnyugodhat-e, hogy ha eddig nem vetélt el, akkor most már ugye nem fog? Érezhető volt az aggodalma. Persze rögtön idetalált egy pár héttel idősebb korában elvetélt kismama, aki szépen elmkesélte, hogy minden előjel nélkül elment a babája, és még részletezte is, hogy élve született és csak utána halt meg, hogy megszületett. Most komolyan, sajnálom őt, de miért kell ez? Amikor a másik azért jön ide ,mert frászban van és megnyugtatásra vágyik? Vagy, egy másik eset, amikor szintén totál para mindenórás kismama jött, hogy retteg a szüléstől, és hogy ugye van, akinek szép élmény volt? ÉS persze oldalakon keresztül kapta a "majd meghaltam ott helyben" válaszokat. Néha nagyon utálom az embereket ezért.
2013. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Általában helyénvalónak tartom a "riogatásokat", mert azokat nem félelemkeltés gyanánt mondja senki, hanem segítő szándékkal, hogy felkészülhess rá. (De csak akkor ha kérdezi az illető)

De ezt a fajta "ne vegyél semmit" dolgot én is abszolút feleslegesnek tartom. Ha történne valami tragédia, akkor annyira nem számít hogy megvan-e már a babkocsi, nem???

Nem a tárgyak emlékeztetik az embert a szeretteire...

2013. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!