Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet menteni a házasságot...

Meg lehet menteni a házasságot, ahol nincs semmi segítség és így a szülők soha nincsennek kettesben?

Figyelt kérdés

Borzasztóan megromlott a kapcsolatunk. Állandóan hol a gyerekek miatt veszekszünk, mert állandóan van valami hiszti, hol a pénz miatt, mert nehezen folyik be a fizetése, alig tud fizetni a munkahelye.

Délelőtt elmegy, hajnalban jön 6x egy héten. Eltávolodtunk egymástól, szinte már gyűlöljük egymást. Én hulla fáradt vagyok, mindent én csinálok, még a banki ügyeket is. Fáradt vagyok. Nagyszülők nincsennek, legalábbis nem érdeklődnek az unokák iránt, tegnap írtam nekik, megsértődtek, elküldtek az anyámba, hogy hogy képzelem, hogy utasítgassam őket, hogy unokázzanak-pedig pusztán segítséget kértem, leírtam így a tényeket. Após és az új fiatal nője teljesen elzárkóznak, pedig közel laknak, gazdagok. Én anyukám ritkán átjön 70 éves és nyáron vidéken lakik.

Napi szintű a vita, veszekedés. Mitévő legyek? Kettesbe még beszélgetni sem tudunk, folyton hangzavar van nálunk. Tiszta őrület.

3 gyerekünk van, legnagyobb 4,5éves.

Elválnátok vagy hogyan tovább?

Fizetett segítségre nincs pénzünk, alkalmanként a 3 gyerekre 4-5 e ft lenne.


2013. júl. 10. 13:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk kettőnknek (mindkettőnknek volt előző házassága) összesen 5 gyerkőc van, plusz jelenleg 30hetes terhes vagyok. Ha valaki elfoglalt...hidd el, tudom, mi az!

A legnagyobb 18 éves lány, na érte állandóan a rendőrségre, gyámügyre járkálunk, a 8 éves kissrácnak annyi külön órája van, hogy mellé egy határidő naplós bébiszitter is kevés lenne, a nagylány 7éves, most lesz elsős, a 6éves kislány folyamatos orvosi kontroll alatt van, a 2évesem pedig felér egy hadseregnyi rossz gyerekkel. Apa egész nap melózik + utána fusi...

Semmi segítség...

Nos, a kicsik még alszanak délben az oviban,tehát otthon is rakd le őket! Egyszerre! Így Te tudsz pihenni! A lakásnak nem kell mindig ragyogni, pláne ha senki nem jár hozzátok! Alapvető higiéniás dolgokat tedd rendbe, de ne hajtsd túl magad! A gyerekek 2 éves kortól a játékaikat rendbe tudják rakni, tehát kezdd el hozzászoktatni őket! Mutasd meg nekik egyszer kétszer hogy kell, aztán a következő alkalommal már menni fog. Takarításra elég 1 óra reggelente, plusz maximum 1 adag mosnivaló ruha! Főzni... a 4,5 évesnek már a krumplihámozót a kezébe lehet adni, össze tud keverni dolgokat...a 15 fogásos menüket hagyd meg másoknak. Egy laktató fogás bőven elég! Így nem fáradsz el olyan hamar!

Este 8-kor legkésőbb alvás legyen a gyerekeknek! Egyet sem kell altatni, és ne zavarjon, ha utána rohangál a szobában, majd elalszik. Én innentől együtt tudsz lenni a férjeddel!

Sok sikert!

2013. júl. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:
Már erre is gondoltam, hogy lehet, hogy csal. Állandóan kritizál is, mert még nem fogytam vissza, valamiért most lassabban megy. Folyton megaláz, én vissza és ez így váláshoz vezet.
2013. júl. 10. 13:35
 23/67 anonim ***** válasza:
21-es, megkérdezhetem, hogy miért kell egy 8 éves gyereknek ennyi különóra?
2013. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
72%

előbb utóbb sajnos...

de ha soha nincs otthon, így nehéz dolgod van visszacsábítani

2013. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:
Mindhárom itthon van. Télen terhes voltam azért, nyáron nincs ovi, azért, egyébként is csak a legnagyobb ovis. A két kicsi még nem jár közösségbe.
2013. júl. 10. 13:38
 26/67 anonim ***** válasza:
100%
De kutyaszorítóban vagy szegényem... Mivel aláz meg? Itt most erre a fogyás dologra gondolsz? Vagy van más is?
2013. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem, miért arra számitasz, hogy MÁS valaki (nagyszülök, rokonok) legyenek a gyerekeiddel? A gyerekeket TE vállaltad, akkor most ne sírj azon, hogy sok munka meg sok pénz.


Nálunk (és igen sok másik családnál is) az a természetes, hogy a szülök látják el a gyerekeket és nem mások segitségére számítanak.


Nekünk négy gyerekünk van, a férjem szülei már a gyerekek elött meghaltak, nekem is csak édesanyám él, de ö is 800 km-re. Mi ezt tudomásul vettük, és csak annyit vállalunk, amennyit MI KETTEN meg tudonk oldani.

Szerintem nagy fokú felelötlenség arra számítani, hogy majd valaki elvégzi a gyerekek felügyeletét, amikor ez CSAKIS a ti dolgotok.


Mellesleg ha te is elmennél dolgozni, akkor sokkal több lenne a pénzetek és nem a férjednek kellene éjjel-nappal hajtania. A kicsiket be lehet adni óvodába/bölcsödébe, akkor te sem egész nap velük vagy, és még az anyagi helyzetetek is jobb lesz. Ugyanis a legjobb GYED is kevesebb, mint a "jó" fizetés, amit kapnál.

2013. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

túl van terhelve, nem értitek??

én pontosan együttérzek veled, mert ugyanezt élem át én is, nehéz...

2013. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:
MOst alszanak egyszerre, de 14.30kor legkésőbb kelnek. én vagy pihenek vagy ilyenkor netezek, hogy képbe legyek az eseményekkel vagy csak a saját gondolataimmal foglalkozzam.
2013. júl. 10. 13:40
 30/67 anonim ***** válasza:
100%
szerencsés vagy hogy egyszerre alszanak.
2013. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!