Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom eldöntötte, hogy nem...

A párom eldöntötte, hogy nem akar több gyermeket vállalni, viszont felvetett egy "alternatív" megoldást. Normális ez? A többi lent.

Figyelt kérdés
A párommal immár negyedik éve élünk együtt (én 36N ő 43F), s már a kapcsolatunk legelején tisztáztuk: idővel majd szeretnénk családot alapítani. Most, amikor felvetődött a téma (jogosan, hiszen "idő van"!), azt válaszolta, hogy meggondolta magát, nem akar több gyermeket vállalni. Neki már van az előző házasságából kettő, akiket imád(és tényleg így van, kéthetente 600km-t utazik oda, 600-at vissza és mulaszt 2napot a vállalkozásában, csakhogy velük lehessen+minden iskolai szünetet elkért és meg is kapott, kényezteti őket nyakra-főre), és neki ez a két gyermek teljesen elég. Viszont engem nagyon szeret és tudja, hogy mennyire fontos nekem a gyermekvállalás, éppen ezért hajlandó megadni nekem az anyaság örömét, de a gyermeket semmi esetre sem szeretné a nevére venni, nem akarja, hogy a gyermek vagy bárki más tudja, hogy ő az apja, élhet velünk, de úgy fog rá tekinteni, mint az előző házasságomból született gyermekre, akihez vér szerint semmi köze nincsen. Amikor előállt ezzel, nem tudtam: sírjak vagy nevessek?? Hogy kell ezt felfogni: mint egy óriási sértést vagy mint egy kedves áldozatot??? Mit tegyek???

2013. okt. 3. 09:16
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Ő arra gondolt, hogy sehol ne szerepeljen a neve apaként, tehát az "apja neve" helyre az "ismeretlen" szócska kerüljön...36 éves vagyok és nincs gyermekem, ez lett volna az a kapcsolat, amelyben szerettem volna...Sajnos azonban úgy tűnik, hogy az élet más lapokat osztott. Mindenkinek repült a kis zöld kezecske, és örülök, hogy megerősítettetek az érzéseimben. KÖSZÖNÖM!
2013. okt. 3. 09:58
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj te teljesen egyet ertek a 8-as valaszadoval. Nagyon jol megfogalmazta. Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe vagy de szeritnem sem normalis ez a hozzaallas. "Nem akarja, hogy a gyerek vagy barki mas tudja, hogy o az apja..." Es megis mit kellene a szeretteidnek vagy barkinek mondani? Igaz, hogy senkinek sem tartozol magyarazattal mert a te dolgod es eleted de azert az emberek nem hulyek es a gyerek sem.
2013. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
97%
Ez áldozat? Gyereket csinálni bárki tud.. Szerintem is keress egy értelmesebb embert..
2013. okt. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
87%
azért én most elgondolkoztam, ha mégis vállalnátok így a gyereket, milyen lenne a későbbiekben, mit mondanál a gyereknek, milyen érzések között élnétek... én biztos, hogy nem mennék ebbe bele, nagyon gyorsan véget vetnék ennek az egésznek
2013. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%

Vicces figura a párod...

Ha nem vicc, akkor járt már pszichiáternél?


Ha vele szeretnék maradni, akkor én a helyedben szülnék egy gyereket, megvárnám, hogy a születése után is így viselkedik-e (99%, hogy nem), ha igen, akkor nagyon gyorsan költöznék és meglenne az esélyem, hogy még a gyermek viszonylag kicsi korában találjak egy méltó apát neki.

2013. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló...elgondolkodtató megoldás...Röpült a zöld kezecske, köszönöm!!!
2013. okt. 3. 10:14
 17/34 anonim ***** válasza:
76%
Számomra az utolsó megoldás nem szimpatikus. Egy gyerek életével, érzelmeivel kísérletezni csak azért, hogy egy ilyen embert megtarts magad mellett, nem éri meg.
2013. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%
A párodnak elgurult a gyógyszere.Szerintem addig keress mást míg van időd,mert ez nem normális ,de még csak nem is áldozat.Milyen kedves,csinálna neked egy gyereket,de letagadná a világ előtt.Az ilyen nem apának való.
2013. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
94%

én nem kísérletezgetnék, mert mi van, ha beüt az 1%? És apaságit a szülés előtt kell tenni... Elmennél úgy szülni, hogy igazából nem vállalja be az apaságot? (még akkor is, ha tegyük fel, később megváltozik a véleménye) Le kell ülni megbeszélni, és ha nem változik a véleménye, akkor pakolnék és mennék.


36 évesen még nem vagy öreg, ahhoz viszont igen, hogy ha ez a "probléma" továbbra is fennáll, benne maradj egy ilyen kapcsolatban, ahol téged (és a gyereket!!!!) ennyire semmibe vesznek.

2013. okt. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
87%
Én sem kísérleteznék. Inkább egy olyannak szülj, aki tényleg akar Tőled gyereket! Nem vagy még lekésve semmiről meg fogod találni azt az embert, aki megérdemel.
2013. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!