Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg rossz nevet választott...

Tényleg rossz nevet választottunk? Ezért felelőtlenek vagyunk?

Figyelt kérdés
Kislányunk lesz nemsokára és most tudattunk a családdal mi lesz a neve.Mindenki kiakadt és lehordott minket mindennek és hogy milyen felelőtlen szülők vagyunk már most! A kislány neve: Szavanna

2013. okt. 20. 19:32
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
83%

8as, te hülye vagy. ha egy állásról valakit a neve miatt kitessékelnek, akkor nem hiszem, hogy ott bárki akarna dolgozni...kétlem, hogy idiótákkal akarnak. egyébként én sem adnám, de ti tudjátok. de ez már mitől lenne felelőtlenség?


Kanye West gyereke North West, tehát északnyugat. na, ha mondjuk nektek Afrikai a vezetéknevetek, akkor ne legyen Szavanna. szóval, ha valami jelentése van egyben.

2013. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek.Tudom hogy egyszer felnő és ezzel a névvel kell élnie. De ilyenkor eszembe jutnak a tucatnevek is. Egy Hanna a szememben semmivel sem ér kevesebbet mint egy Ildikó vagy egy Szavanna. :) Amúgy szerintem a vezeték névhez is megy ami: Horn. így lesz a mi kicsikénk Horn Szavanna.
2013. okt. 20. 20:27
 23/38 Ananke ***** válasza:
76%
Ne foglalkozz senki véleményével!Nektek teszik az a lényeg!Amit mi választottunk az se tetszik senkinek.Páromat a rokonok fel is hívták lebeszélni.De pont nem érdekel minket.Szóval fel a fejjel szép név szerintem!
2013. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%
Horn Szavanna. :-) Szép ez a név, nincs semmi gond vele. Ugye ezt adjátok a picinek és nem hagyjátok magatokat lebeszélni?
2013. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem klassz név a Szavanna! Bár csak egy igazán szép, nem tucat (mint pl. Molnár, Szabó, stb) vezetéknévhez tudom elképzelni. Mivel a mi vezetéknevünk sajnos ilyesmi, így nem adnám, ha egyszer lányom születne.

És különben meg, ha felnőtt korában cikinek érezné a nevét (amit egyébként kétlek), bemutatkozhat Annaként is. :)

Szóval szerintem még klasszul is lehet becézni, Anna, Száva. Jó név, nyugi! :)

2013. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
67%

Annyira nem értem ezt, hogy felnő és nem lehet komoly munkája, mert kiröhögik. Miért? Attól, hogy a most 30-40-es korosztály gyerekkorában más volt a névadási "divat", és ők nem ismernek a korosztályukban sok különlegesebb nevű embert, még nem lesz ettől komolytalanabb a most felnövő generáció. Egyszerűen csak szokatlan lehet, de azt sem értem, ebből hogy jön, hogy nevetséges.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem tetszik a név. :) Bár nem adnám, de csak mert annyi más kedvencem van, nem azért, mert rossz név.

2013. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tetszik a Szavanna név, ha nektek ez a kedvenc ne foglalkozzatok a leszólókkal, mi is szokatlan nevet választottunk, akárkinek mondtuk mindenki visszakérdezett, pedig összesen 4 betű és abszolút kimondható, csak mert még sose hallották, szembe senki nem mondta, hogy rossz lenne, de a hátunk mögött lehet, hogy jól leszólták :).

És szerintem pont nem ciki felnőttként egy ilyen név, külföldön sem néznek majd rá furán, és magyarul is teljesen érthető és kimondható.

2013. okt. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
31%
Nem vagytok felelőtlen szülők, csak nagy terhet raktok szegény gyerekre. Ennyire feltűnő névvel nem tud "szürke" lenni. Többet piszkálhatják a suliban, szálka lehet emberek szemében stb...ha nem megy a vezeték névhez, akkor gáz. Ha megy, akkor hajrá...jobb, mint a Fradika. Most olvastam egy Fahéj nevű lánykáról. Szerintem ez a tipikus jó módunkban nem tudjuk milyen nevet adjunk című fejezet. Reméljük méltósággal tudja viselni majd.
2013. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nagyon tetszik ez a név, én is gondolkoztam rajta. Külföldön is ismert, és divatos név. Azért mert itthon még nem terjedt el mint a Hanna és a Jázmin vagy egyéb divat nevek attól még igen is szép
2013. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nincs vele gond,ennél sokkal szörnyűbb nevek vannak pl Dzsina,Dzsenifer,Vanessza és hasonlóak.
2013. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!