Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teherbe estem, és nem tudom...

Teherbe estem, és nem tudom megtartsam-e a babát. Nem korai az anyaság 20 évesen?

Figyelt kérdés
A párommal 2 éve vagyunk együtt.
2013. okt. 24. 15:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
5%
Ezt neked kell tudnod. Jól megvagytok a pároddal, vagy sanszos, hogy magadra hagy a gyerekkel? Van elég pénzetek, vagy nyomorogni fogtok, és a szülők nyakára szülsz? Érettnek érzed magad egy gyerekhez, avagy sem? Van, aki fiatalabban szül, és később jó életük lesz. Én 22 vagyok, ha 2 éve anyának kéne lennem szerintem már elmegyógyintézetben lennék. Alapból nem tervezek gyereket, legalábbis még 10-15 évig minimum nem, de teszek is ellene, hogy ne legyen. Ha becsúszna, nem kéne, tetszik, nem tetszik. Tanulok, dolgozok, nem élek rosszul, magamat el tudom tartani, telik olyan dolgokra, amikre másnak nem, nem akarnám ezt a pénzt egy gyerekre költeni, mert nekem van rá szükségem. Na meg nem is lenne időm egy gyerekre. Ha te nem így érzed, és azt érzed, hogy élsz-halsz a gyerekekért, és neked kell, meg te a világ legjobb anyja leszel, na meg persze el is tudod tartani anélkül, hogy anyagi gondjaitok lennének, akkor szüld meg. Ha egy porszem is van a gépezetben, akkor szerintem bukta az egész.
2013. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
66%
én 4 év után estem teherbe a barátomtól.18 évesen szültem.egy percig sem gondolkodtam hogy megy e vagy marad a bébi.nincs saját lakásunk,albérletbe vagyok.még tanultam.viszont nehogy azt higyje akárki is hogy ez olyan nehéz gyerek stb.stb. Ha tanulsz később még befejezheted a sulit.ha csak a párodnak van keresete akkor meg tudtok élni.a gyes-csp elég a gyerekre havonta,úgy hogy ruhát,bébiételt stb megveszel neki.és nem elvesz a gyerek,hanem sokkal többet ad.én biztos megtartanám a helyedbe ha a barátod is melleted áll
2013. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
28%
Csak akkor tgarsd meg, ha van biztos megélhetésetek, és a te kereseted nélkül is megtudtok élni. Felelőtlenség a bizonytalanságba megszülni egy gyereket. Ha megszülöd, akkor 5-6 évig, de lehet, hogy még tovább is, nem fogsz munkahelyet találni. A babára pedig egyre többet kell majd költeni.
2013. okt. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
22%

Most sokan fogják mondani h ne öld meg a babát,mivel sok az abortusz ellenes,és azt is fogják tanácsolni h tartsd meg.

Szerintem viszont nincs jogunk beleszólni a dologba.Gondold át,hogy szeretnéd-e,a párod hogy áll hozzá(és hozzád),anyagilag megengedheted-e,készen állsz-e az anyaságra,stb stb.

Az,hogy 20 éves vagy,nekem nem mond semmit.Van olyan,aki már megérett rá,van aki még nem lenne jó anyának(és nem is vállalja be) 20 évesen.

Te látod a helyzetet,hogy milyenek a körülmények és te hogy állsz hozzá.

Vegyél egy jó meleg fürdőt és gondold át alaposan,mérlegelj,ne vadidegen emberek tanácsát kérd,akik nem ismernek és nem látnak bele a helyzetbe.


Amennyiben megtartod a babát,sok egészséget és boldogságot nektek. :)

2013. okt. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
43%

Ha ahhoz fiatalnak érzed magad, hogy anya légy, akkor valószínűleg ahhoz is túl fiatal lennél, hogy feldolgozd azt a traumát, amit egy abortusz okozna.

Én is 20 éves vagyok, és ijesztő belegondolni is, hogy milyen lenne a helyedben...de azt hiszem megtartanám a babát, annak ellenére, hogy most a világ legrémisztőbb eseményének tűnne a gyermekáldás. Valahogy nem érezném jogosnak kioltani egy ártatlan ember életét úgy, hogy ráadásul az én hibámból történt az egész.

Szerintem mindig van megoldás, lehet, hogy nehéz lesz, de lehettek szerencsések is. Pár év múlva, vagy akár már a baba születése pillanatában áldásként élheted meg ezt a "kisebb malőrt".

Sosem tudnék azzal a tudattal élni, hogy abortuszon kellett átesnem.

Remélem sikerül úgy döntened, ahogy mindannyiótoknak a legjobb! Szurkolok! :)

2013. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
7%
ha ezt tőlünk kell megkérdezne, akkor ne tartsd meg ... isten ments, hogy szaporodjál
2013. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Nádszálkisasszony ***** válasza:
44%

Mindenkinek más a korai. Van ismerősöm aki 20 évesen szült és van olyan aki jóval 30 fölött. Fontos, hogy mennyire tervezitek együtt a jövőt az Apukával, van-e biztos jövedelmetek. Egy kisbaba nagyon sok pénzt, türelmet, energiát "emészt fel" még sokszor azoknak is akik már "megértek rá" és régóta várják. Egy gyerek sok lemondással jár. Nehezebb lesz a későbbiekben tanulnod, szakmai sikereket elérned.


Én fiatal anyuka szeretnék lenni (25-26 évesen) de tudom, hogy olyan fiatalon mint most vagyok (22 évesen) nem is az, hogy éretlen vagyok rá, de nem akarok mert

1.nincs meg az anyagi keret

2.nekem fontos, hogy időben befejezzem az egyetemet, gyerek előtt legyenek szakmai sikerek

3.megszilárduljon a kapcsolatom

4.nem akarom, hogy a nagyszülőkre háruljona a feladat

5.utazni, élni szeretnék előtte a kedvesemmel


Bárhogy is döntesz, fontold meg! Beszéld át 1000-szer is az Apukával!:)

2013. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem az eletkor a lenyeges, hanem a korulmenyek. En ha 20 evesen teherbe estem volna, akkor biztosan nem tartom meg, noha akkor mar 3 eve egyutt voltunk a parommal, de a korulmenyek nagyon nem voltak adottak. Mondjuk en a mai napi nagyon vigyazok, hogy veletlenul se csusszon be a gyerek. De a korulnenyeiteket csak te ismered. Ha amugy jol eltek, van penzetek, stb. akkot csak azert mert 20 eves vagyok nem vetetnem el.
2013. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
30%
Ha megfontoltan, a körülményeket mérlegelve döntötök az abortusz mellett, akkor az NEM lesz életre szóló trauma. Olyan nincs, hogy mindig van megoldás. A gyerek nem egy játékszer, akinek az életéről úgy dönthetünk, hogy majd csak meg segít az Isten. Sokkal nagyobb felelőtlenség a bizonytalanba, esetleg nyomorba szülni egy gyereket.
2013. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Jól élünk, az anyagi részével nem lenne probléma. A szüleim is támogatnának, persze nem akarok a nyakukra szülni. A párom keresne munkát ha éppen arról van szó, amitől inkább tartok az maga az anyaság. Nem tudom elég érett vagyok-e a gyerekneveléshez, van kisebb tesóm akit imádok, rengeteget segítettem anyunak mikor pici baba volt, de a saját gyerekem teljesen más tészta...
2013. okt. 24. 17:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!