Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti is leépültetek...

Anyukák, ti is leépültetek szellemileg?

Figyelt kérdés

Nekem már 2 éves múlt a gyerekem. Eleinte azt hittem, majd elmúlik..mondjuk ha abbahagyom a szoptatást. Sajnos nem így lett..


Röviden a lényeg: a memóriám hihetetlenül rossz, kétségbe is vagyok esve, hogy mi lesz így velem. Korábban a tanulás is jól ment, memorozáltam egy külföldi szót és emlékeztem rá. Most már a szótárba bepötyögésig sem jutok el anélkül, hogy meg ne nézzem mégegyszer, mi volt az.

Volt, hogy a gyerekre elfelejtettem pelust adni.


Félek, hogy mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. Eddig word-ben, excel-ben dologztam sokat, most semmihez nem értek.


Lesz ez valaha jobb egyáltalán?Már nem reménykedek..



2013. okt. 24. 18:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Látom sokan vagyunk :)

Én egy 3 és egy 1 éves gyerkőccel vagyok itthon.


Nemrég jó idő volt és az erkélyen söpörtem, mikor eszembe jutott, hogy lassan ki lehetne tenni a muskátlikat... aztán leesett, hogy ősz van, és normális ember lassan beveszi. Már nem csak azt nem tudom, hogy milyen nap van, azt se, hogy milyen évszak.


Tegnap ettem egy vajkrémes kenyeret. Lányok épp nyugton voltak, gondoltam gyorsan kenek még egy szeletet. Sehol nem találtam a vajkrémet. Már tiszta pipa voltam, a végén feladtam, megettem üresen a kenyeret. Végül a hálószobából keült elő a vajkrém.


Van, hogy reflexből főzök (pedig épp nem kellene), vagy pedig tök mást, mint amit tervetem.


Néha arra sem emlékszem, hogy zuhanyoztam-e már vagy sem (pedig azt nagyon szeretek - egyedül, kikapcsol) és vagy a férjemet kérdezem meg, vagy a törölközőmet tapogatom, hogy vizes-e...


És még sorolhatnám.

Aggódom én is, hogy mi lesz, ha majd újra dolgozni fogok.

2013. okt. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9-es, akkor neked mar visszaállt egyszer?


Jo lenne valami sikersztorit is hallani :)


Mindenki, akik irtak, olyan volt, mintha magamat olvasnam. A kavet en is elfelejtem ugyan igy. Elindulok valahova a lakasban, de mar azt sem tudom, hogy miert.

Bementem 2 szupermarketbe. 1-be bementem X dologert, de pont azt felejtettem elvenni, mas butasagokat vettem. Majdutkozben eszembe jutott, hogy hoppaaaa..ezert bementem egy masikba. Mit vettem? Hat minden mast..


Elkezdtem oneletrajzokat irni, de sajnos a fogalmazokepessegem silany. Hibak, hibakra halmozva. Hogy fogok igy teljesiteni, egyaltalan meg tudom oket gyozni az interjun, hogy en kellek nekik?


En tenyleg hallani szeretnek olyanokrol, hogy ilyen volt, de x idon belul helyreallt.

2013. okt. 24. 20:13
 13/25 anonim ***** válasza:
Még én is itthon vagyok. Csak nyugtatom magam-és téged hogy bem maradunk így örökké. Optimista vagyok. 9-es voltam.
2013. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Èn a teát hagyom el. Belerakom a filtert, hogy 5 perc múlva jøvök érte, ès kb 2 ōra múlva veszem èszre, de addigra fekete màr a teavíz. Ez napi háromszor minimum elöfordul. Elöbb is mentem ki a konyhába, hát ott volt a poharam, feketère ázott a teavìz... ès eszembe jutott a kèrdésed :-)
2013. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kezet foghatunk :)

20 honapos a fiam, 2 es fel eve vagyok itthon.

A boltban rendszeresen elfelejtek megvenni valamit. Valamelyik nap egen-foldon kerestem a taviranyitot, de mar szentsegeltem is magamba, olyan ideges voltam. Parom megkerdezte mi a gond. Elmondtam. Erre o: ott van a kezedben! Ooo mondom, ilyen nincs. Ha elindulok vhova, kb 3x kell visszaszaladnom a kapubol, mert mindig itthon hagyok valamit. Es sorolhatnam az ilyen eseteket.. (sajnos)

2013. okt. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
30%
Én biztos bölcsibe adom a gyerekemet. Ijesztő volt ezt olvasni, másfelől komikus. Nem érzem úgy, hogy a gyerekem rabszolgájának kéne lennem. Szerintem minden anyának jár néhány gyerekmentes óra a 24-ből, amikor regenerálódhat, emberek közé mehet. Ettől senki nem lesz szar anya, inkább jobb lesz, mert nem kimerült a végsőkig, és értékessé válik az az idő, amit a gyerekével tölthet.
2013. okt. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel, viszont már lassan egy éve, hogy visszamentem dolgozni.

Pörgős, nagy memóriát igénylő munkám van, rengeteg felelősséggel.

Hát...még mindig küzdök a butulás ellen, hiába tornáztatom az agyam nap mint nap a munkám révén, nagyon nehezen megy.

3 évet voltam itthon, ez a kiesés sok volt, pedig olvastam, de ez kevés volt.

Sőt, a szemem is sokat romlott, úgy érzem, hogy nem 3 évet, hanem legalább 5-öt öregedtem a gyes alatt.


Talán mostanában kezdek belelendülni, egyre jobban meg tudom jegyezni a dolgokat, de szerintem már soha nem leszek olyan mint előtte.

A családban én voltam az egyetlen aki mindig mindent tudott, most én is beállok a sorba keresni a dolgainkat, ugyanúgy mint a kérdező és több válaszoló. :(


Vettem már memóriajavító kapszulát, de elfelejtem bevenni:))))

2013. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ez is mind vicces..:)

Valojaban kinomban rohogok rajta, mert amugy nem vicces biztos nektem sem, hogy elfelejtitek a gyogyszert bevenni -nekem sem volt, nootropilt is szedtem.


Engem mar olyan szinten kiakaszt, hogy figyelemhianyosoknak szant Concerta -t szednek szivesen.

Amugy meg ezt talaltam, mert nem hiszem, h ez normalis :)

[link]

2013. okt. 25. 09:02
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem nem épültem le,talán azért sem,mert tanulok,és dolgozom is, 4 hónapos volt mikor kezdődött a kövi félév,és 1,5 mikor visszamentem dolgozni,használtam az agyam.Ne aggódj jobb lesz biztosan.
2013. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

EN is elkezdtem tanulni, es sajnos az idohiany miatt sem tudtam elvegezni, sem azert, mert olyan dolgokat kellett felfognom, amiket ebben az allapotban keptelen voltam. Nekem nem ment atanulas, pedig nagyon erolkodtem es igazan elveztem azt, hogy iskolaba jarhattam ujra egy masik diplomaert.


Meg erdekes ez a cikk is.

[link]

2013. okt. 25. 09:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!