Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti is leépültetek...

Anyukák, ti is leépültetek szellemileg?

Figyelt kérdés

Nekem már 2 éves múlt a gyerekem. Eleinte azt hittem, majd elmúlik..mondjuk ha abbahagyom a szoptatást. Sajnos nem így lett..


Röviden a lényeg: a memóriám hihetetlenül rossz, kétségbe is vagyok esve, hogy mi lesz így velem. Korábban a tanulás is jól ment, memorozáltam egy külföldi szót és emlékeztem rá. Most már a szótárba bepötyögésig sem jutok el anélkül, hogy meg ne nézzem mégegyszer, mi volt az.

Volt, hogy a gyerekre elfelejtettem pelust adni.


Félek, hogy mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. Eddig word-ben, excel-ben dologztam sokat, most semmihez nem értek.


Lesz ez valaha jobb egyáltalán?Már nem reménykedek..



2013. okt. 24. 18:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném, hogy azért mert valaki 2-3-4 évet otthon marad egy vagy több gyerekkel, attól ő rabszolgának számít.

Ez a jelenség szerintem teljesen olyan, mint mikor elkezdesz dolgozni, hiába kented-vágtad a matek/statisztika megoldóképleteket, bizony ha munkába mész, már elfelejted. Egyszerűen gyerek mellett annyi mindenre kell egyszerre figyelni, hogy néha adódnak vicces szituk. Csinálsz valamit, a gyerek meg mást, odarohansz, belefogsz másba, aminek eredetileg nekiálltál, az meg elmarad. Annyi dologra kell egyszerre figyelni. Amúgy engem nem zavar a leépülés, szívesen vagyok itthon a gyerekkel, de a jövés-menést is mindig nagyon élveztem. Ha szükség lesz rá, hamar vissza fogok tudni rázódni, legalábbis bízom benne.

2013. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Irta valaki, de ez nem rabszolgasag vagy faradtsag kerdese. Eleve, miert lenne az anyasag rabszolgasag?

En is igy voltam ezzel, memoriam nulla volt. Sot, siman elmentem aposom mellett a kertben es nem koszontem neki. De csomo hasonlotortenet volt, nem vettem eszre dolgokat vagy nem emlekeztem arra, mirol beszeltunk a ferjemmel 5 perccel elotte:)

Ingerszegeny kornyezet, plusz a szoptatas alatt szerintem ez normalis. Hozzateszem, sokaig szoptattam es akkor irtam meg a szakdolgozatomat es allamvizsgaztam, azt hittem gond lesz a memoria zavar miatt, de ugy latszik, a kello pillanatban minden elojon.

2013. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Már rég nem anyatejen él a gyerek. Abban remenykedtem, hogy majd ez utan helyreallnak a dolgok.
2013. okt. 27. 18:36
 24/25 anonim ***** válasza:

22es vagyok, en is kicsit szetszort voltam szoptatas abbahagyasa utan is, helyreall ez idovel. Csak most megvaltozott minden korulotted, pici a gyereked, jo ertelemben "neki elsz" most, elmulik, mikor belerazodsz:) Ne aggodj:)

Nekem meg nem mult el, mert ujra terhes lettem es most ujra szoptatok:)

2013. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nem lehetne ugy, hogy elobb helyreall, aztan belerazodok? :)
2013. okt. 28. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!