Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen ikres anyuka vagyok...

22 évesen ikres anyuka vagyok és a "játszótér bunkója". Rossz anya és feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Érettségi után 18 évesen estem teherbe,egy akkor 2 éve tartó kapcsolatban.Kiderült,ikreket várok,a 19.születésnapom előtt,szültem két gyönyörű kislányt,akik most már 3,5 évesek.Még a terhesség alatt összeköltöztünk egy örökölt lakásba,és 1,5 évvel ezelőtt volt az esküvőnk.Ő 1 évvel idősebb nálam,tavaly diplomázott főiskolán,a tanulmányai alatt is dolgozott,én levelezőn vagyok,jövőre diplomázom.Rengeteg szülői segítséggel túljutottunk a nehéz időszakon,és nagyon boldogok vagyunk,annak ellenére,hogy szinte mindenki ellenünk fordult.

Lényeg a lényeg,az elején azt hiszem érthető módon nagyon féltem,és mikor megszülettek is nehéz volt,egyszerre kettővel.A terhesség alatt mikor szomorú voltam,vagy sírtam szinte csak a zene nyugtatott,rákaptam a zenehallgatásra elég erősen,beszereztem magamnak jó minőségű fülhallgatót és relaxálás gyanánt elég sokat hallgattam.Hozzászoktam eléggé.Mikor megszülettek sem tűnt el az életemből a zene,sőt mivel kicsinek elég sokat aludtak,amikor én ugye nem dorbézolhattam,egyre jobban "hozzám nőtt" a fülhallgató.Volt,hogy altatás közben hallgattam,volt,hogy séta közben,de volt olyanra is példa,hogy rossz napjuk volt,és amikor végre sikerült megvigasztalnom őket,betettem őket a pihenőszékbe,és bedugtam a fülembe a fülest,csak egy 5 percre,hogy egy kicsit megnyugodjak.Idővel,aztán hallgathattam volna hangosan,de rájöttem,hogy csak fülhallgatóval tudok igazán pihenni,valahogy "személyesebbnek" éreztem.Mostanra a lányok sokszor még nagyobb koncentrációt igényelnek,mint amikor még kisbabák voltak,nekem meg egyre kevesebb lehetőségem van,hogy normál hangerővel hallgassam a zenét.De még most is találok rá alkalmat.Van,hogy vásárlás közben,van,hogy a játszótéren (erre mindjárt visszatérek.) Nagyon sokan megszólnak,még volt,hogy idegen emberek is,amiért a lányok mellett is van,hogy szól a fülemben a zene,szerintük nem kellett volna,ilyen fiatalon szülnöm,nem való nekem a gyerek stbstb. A játszótéren is megszóltak emiatt,és rájöttem,hogy azok az anyukák nekem egyáltalán nem szimpatikusak,ezért ott is rákaptam a zene hallgatásra.Volt rá példa,hogy anyuka azt súgta a gyerekem fülébe,hogy tépd ki azt a vackot anya füléből,mert ez azt jelenti,hogy anya nem figyel rád...Utána a gyereket fél napig nyugtattam,hogy erről szó nincs,én nagyon szeretem.(Az illető anyuka azóta eltűnt a játszótérről.)Szóval amióta a játszón is fülesezek,még nagyobb felháborodás van az anyukákban,de ez engem nem izgat.A lányokra persze figyelek,viszont azt is hallottam már,hogy én micsoda önző vagyok,hiszen a kicsiknek szüksége lenne gyerektársaságra (az van az óvodában,plusz van 3 gyerekes ismerősünk is) és én a "játszótér bunkója" megakadályozom az ő játszótéri jóllétüket.Az egyik ilyen beszólást pont ma kaptam.Már nem megyünk többet arra a játszira.Szerintetek igazuk van?Ártok a gyerekeimnek?Ti mit láttok?Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2013. dec. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
36%
Én semmi kivetnivalót nem látok ebben. A zene engem is megnyugtat. Inkább hallgass zenét, minthogy egész nap üvöltöz velük. Persze nem számít, hogy ki mit mond, de a gyerekek érdekében a játszótéren én nem hallgatnék zenét, mivel gondolj bele, ezeknek a szülőknek a gyerekei egyszer lehet, hogy a te gyerekeidnek az osztálytársai lesznek.
2013. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen pont azért hallgatom a játszón,mert akkor a gyerekek elvannak.És igen,tudok rájuk figyelni.
2013. dec. 21. 16:29
 13/62 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerű:Mondd meg nekik, hogy semmi közük a gyerekedhez, a sajátjukkal foglalkozzanak!

Minden játszótérnek megvannak atipikus bunkó látogatóik, akik arról ismerhetők fel, hogy ők mindenhez jobban értenek.A mások gyerekéhez főleg!

2013. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:
Egyébként meg pont ezeket a feltételezéseket utálom,hogy "de akkor nem tudsz a gyerekre figyelni"...Közel 4 éves gyerekeket minden másodpercben követnem kéne?
2013. dec. 21. 16:35
 15/62 anonim ***** válasza:
23%

Figyelni tudsz rájuk nyilván. De hogy hallod meg, ha szólnak neked?


Egyébként nyilván nem kell egy 4 éve gyerek mellett lenni a játszón :-)

2013. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim válasza:
72%
Az én anyám is nagyon sokszor hallgatott zenét, mikor kicsi voltam és soha ne történt nagy tragédia emiatt. Komolyan nem kéne foglalkoznod mások véleményével, ez a te életed, nem az övék. Ha megnyugtat az zene, az nagyon is jó ők meg vénüljenek meg a sok negativitástól megszomorodva (már bocsánat).
2013. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 A kérdező kommentje:

1.Nem hallgatom olyan hangosan.

2.Ha szeretnének valamit odajönnek és szólnak.

2013. dec. 21. 16:41
 18/62 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de valamilyen szinten igazuk van szerintem.

1, felelőtlenség zenét hallgatni fülben amikor valamire vagy valakire figyelned kell, mert nem fogod olyan jól hallani ha történik valami, és a figyelmed is megoszlik.

2, egy felnőtt, érett ember nem úgy oldja meg minden problémáját, hogy bedugja a fülét és megszünik a világ. Ez eléggé gyerekes.

De persze mindenki azt csinál amit akar, nem igazán van joguk beleszólni.

2013. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem a zenével oldom meg a problémát,az csak megnyugtat-
2013. dec. 21. 16:43
 20/62 anonim ***** válasza:
29%
vegyél 1 fejhallgatót inkább,és halkra állítsd be,most nem igaz,hogy nem bírod ki,főleg ha gyerekeidet elviszed magaddal.
2013. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!