Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen ikres anyuka vagyok...

22 évesen ikres anyuka vagyok és a "játszótér bunkója". Rossz anya és feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Érettségi után 18 évesen estem teherbe,egy akkor 2 éve tartó kapcsolatban.Kiderült,ikreket várok,a 19.születésnapom előtt,szültem két gyönyörű kislányt,akik most már 3,5 évesek.Még a terhesség alatt összeköltöztünk egy örökölt lakásba,és 1,5 évvel ezelőtt volt az esküvőnk.Ő 1 évvel idősebb nálam,tavaly diplomázott főiskolán,a tanulmányai alatt is dolgozott,én levelezőn vagyok,jövőre diplomázom.Rengeteg szülői segítséggel túljutottunk a nehéz időszakon,és nagyon boldogok vagyunk,annak ellenére,hogy szinte mindenki ellenünk fordult.

Lényeg a lényeg,az elején azt hiszem érthető módon nagyon féltem,és mikor megszülettek is nehéz volt,egyszerre kettővel.A terhesség alatt mikor szomorú voltam,vagy sírtam szinte csak a zene nyugtatott,rákaptam a zenehallgatásra elég erősen,beszereztem magamnak jó minőségű fülhallgatót és relaxálás gyanánt elég sokat hallgattam.Hozzászoktam eléggé.Mikor megszülettek sem tűnt el az életemből a zene,sőt mivel kicsinek elég sokat aludtak,amikor én ugye nem dorbézolhattam,egyre jobban "hozzám nőtt" a fülhallgató.Volt,hogy altatás közben hallgattam,volt,hogy séta közben,de volt olyanra is példa,hogy rossz napjuk volt,és amikor végre sikerült megvigasztalnom őket,betettem őket a pihenőszékbe,és bedugtam a fülembe a fülest,csak egy 5 percre,hogy egy kicsit megnyugodjak.Idővel,aztán hallgathattam volna hangosan,de rájöttem,hogy csak fülhallgatóval tudok igazán pihenni,valahogy "személyesebbnek" éreztem.Mostanra a lányok sokszor még nagyobb koncentrációt igényelnek,mint amikor még kisbabák voltak,nekem meg egyre kevesebb lehetőségem van,hogy normál hangerővel hallgassam a zenét.De még most is találok rá alkalmat.Van,hogy vásárlás közben,van,hogy a játszótéren (erre mindjárt visszatérek.) Nagyon sokan megszólnak,még volt,hogy idegen emberek is,amiért a lányok mellett is van,hogy szól a fülemben a zene,szerintük nem kellett volna,ilyen fiatalon szülnöm,nem való nekem a gyerek stbstb. A játszótéren is megszóltak emiatt,és rájöttem,hogy azok az anyukák nekem egyáltalán nem szimpatikusak,ezért ott is rákaptam a zene hallgatásra.Volt rá példa,hogy anyuka azt súgta a gyerekem fülébe,hogy tépd ki azt a vackot anya füléből,mert ez azt jelenti,hogy anya nem figyel rád...Utána a gyereket fél napig nyugtattam,hogy erről szó nincs,én nagyon szeretem.(Az illető anyuka azóta eltűnt a játszótérről.)Szóval amióta a játszón is fülesezek,még nagyobb felháborodás van az anyukákban,de ez engem nem izgat.A lányokra persze figyelek,viszont azt is hallottam már,hogy én micsoda önző vagyok,hiszen a kicsiknek szüksége lenne gyerektársaságra (az van az óvodában,plusz van 3 gyerekes ismerősünk is) és én a "játszótér bunkója" megakadályozom az ő játszótéri jóllétüket.Az egyik ilyen beszólást pont ma kaptam.Már nem megyünk többet arra a játszira.Szerintetek igazuk van?Ártok a gyerekeimnek?Ti mit láttok?Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2013. dec. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
30%
Körbe nézek,ezért sem általánosítok.
2013. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
61%
Nem általánosítok. Írtam, hogy vannak kivételek, akiket tudnak a szüleik segíteni tizenéves korban is, és nem siklik félre az életük. Vannak fiatal huszonévesek is, akik eléggé céltudatosak ahhoz, hogy megteremtsék maguknak a feltételeket, és már fiatalon anyukák, apukák lehetnek. Minden tiszteletem az övék. De bizony ott a többi is, akiknél becsúszik a kölök és nem tudják őket támogatni otthonról. Homokba lehet dugni a fejünkte, lehet mondani, hogy általánosítok és rosszindulatú vagyok, nyugodtan le is lehet pontozni. De náluk bizony derékba tör minden. Vagy nem kezdték el még a sulit, vagy ha igen, az bizony félbe marad. Apuka elmegy dolgozni valamit amit éppen talál, hogy meg tudjanak élni. Amig tud, addig az anyuka is. Persze, valamelyik szülőhöz költöznek, mert albéreltre nincs pénz. Lehet, volt valami álma anyukának vagy apukának is, de hát így hogyan valósítsák meg, ha közben pénzt kell keresni, hogy a gyereket eltartsák. Csomó elképzelésük volt az életről, a jövőjükről, ami mind megvalósítatlan marad, idegesek, frsuztráltak lesznek, nem tudnak a szülőktől elköltözni. Mivel végzettségük nincs, valószínű, hogy pénzügyi gondjaik is akadnak. És kin fog ez csattani? Persze, hogy a gyereken. Plusz milyen mintát lát az a szegény gyerek, csak két igeroncs szülő jutott neki. Lehet mondani, hogy nincs igazam, de sajnos ők vannak többségben a mai fiatal szülők között.
2013. dec. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
45%
Én nem pontoztalak le,értem a te érveidet is.
2013. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező,csak beleolvasgattam a kommentekbe,de így a vége fele eléggé eltért a téma a kérdéstől...

Leírnék egy kis történetet.Nálunk a játszón van egy csap,na egész nyáron azon megy a vita,hogy ki engedi a gyerekét vizezni és ki nem.Nekem van egy ismerősöm,aki nem fiatalon lett anyuka, 35 felett volt már mikor megszülte az első gyerekét.Én 29 vagyok,van egy 3 évesem és egy 1 évesem.Ő saját bevallása szerint a "nem vizezős" táborhoz tartozik és azt vette észre,hogy a fiatalabb anyukák simán engedik a gyerekeket pancsolni,az idősebbek nem.És ez tényleg így is van.

Na egyik alkalommal mikor túrtuk a sarat a lábunkkal nagyobb fiammal nyáron,odajött egy kislány és ezt mondtam nekem "Olyan jó nektek, úgy sajnálom,hogy az én anyukám nem engedi,hogy bemenjek a vízbe"....

Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy ha azt mondják gyerekes vagy akkor húzd ki magad és legyél rá büszke,mert a gyerekeid ezt tuti élvezik:))

Én is örülök mikor megtalálnak ilyen jelzőkkel :D Pedig én már nem is vagyok olyan fiatal...mármint hozzád képest :DD


Amúgy meg a kérdésedre válaszolva,ne foglalkozz mással,ami nektek jó,azt csináld!A lényeg hogy tisztességesen neveled a gyerekeid, senkinek sincs joga,hogy beszóljon!

2013. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
56%
Szánalom,hogy lepontozzátok aki véleményt írt,és fiatal..ez a ti szegénységi bizonyítványotokat bizonyítja csak..
2013. dec. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 zabmester ***** válasza:
89%

Szerintem a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen, hogy ki hány éves, vagy hány évesen szült. Én pl. fiatal vagyok (vagy legalább is annak tartom magam 26 évesen), fiatalon is szültem (20 évesen), mégsem tartom helyénvaló dolognak, ha valaki fülhallgatóval zenét hallgat, miközben gyerekekre felügyel. Nem mintha én ne hallgatnék zenét, mert szoktam: itthon, hangszóróból. De bedugott füllel menni valahova gyerekekkel, vagy akár otthon így tenni-venni szerintem egyrészt balesetveszélyes (még akkor is, ha kicsi rá az esély), másrészt egyszerűen nem való. Ez utóbbit saját bőrömön tapasztaltam meg, még tizenévesen, amikor rákaptam a walkmanre általánosban, és hiába, hogy többé-kevésbé hallottam, amit nekem mondtak, de érthető módon zavarta a társaságomban lévő embereket, hogy be volt dugva (akár csak a fél fülembe) a fülhallgató, amikor velük voltam. A többedik megjegyzés után letettem erről, és be kellett látnom, hogy igazuk volt. Na most, ha felnőtt embereket megtisztelek azzal, hogy nem hallgatok fülhallgatón zenét, amikor velük vagyok, akkor azt hiszem, ez kijár a saját gyerekemnek is.

Teszem hozzá, érdekelne, hogy a kérdező akkor sem látna kivetnivalót ebben a viselkedésben, ha az óvónő csinálná ugyanezt? Vagy egy fizetett bébiszitter?

Mondjuk elég egyértelmű, hogy ez már inkább függőség kategória, emlékszem, hogy 1-2 éve már volt egy kottára ugyanilyen kérdés, csak kisebb gyerekekről volt szó, és ott még nem került szóba a játszótér, de az állandó, kényszeres fülhallgatón történő zenehallgatás ugyanígy megvolt.

2013. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
22%
Szia. Teljesen jó anya vagy, ne hallgass másokra..Valószínűleg bosszantja őket, hogy ők nem tudnak több dologra figyelni egyszerre. :) Mióta az eszemet tudom és van fülesem mindig azzal hallgatok zenét. Nem véletlenül van az embernek öt érzéke..Gondolj bele most mit válaszolna erre egy hallássérült anyuka..Ha csak az egyiket dugod be ( tapasztalatom szerint) 90%-osan lehet a külvilágra figyelni..Sajnálom, ha ez másnak nem megy..
2013. dec. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
49%
56-os tényleg volt már egy ilyen kérdés,én is emlékszem!!!Lehet ugyan ez az anyuka volt!!
2013. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
10%
én mindenhova zenekisérettel megyek, gyülölöm a csendet...ne törödj senkivel! Persze a gyerekekre figyelj!:)
2014. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
38%

nem értem ezért miért néznek ki téged a játszóról


én is gondoltam már erre, de mivel nem mindig van szem előtt a kicsi(ha konyhában, vagyok, vagy stb)a fülem is figyelőopcióban van, szinte mindig, még altatásnál is, még a szuszogásra is koncentrálok, hogy nyugodtabb e, plusz babkocsizásnál ismét(nem állítható a kar, a baba nem felém van)stb

2014. dec. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!