Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen ikres anyuka vagyok...

22 évesen ikres anyuka vagyok és a "játszótér bunkója". Rossz anya és feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Érettségi után 18 évesen estem teherbe,egy akkor 2 éve tartó kapcsolatban.Kiderült,ikreket várok,a 19.születésnapom előtt,szültem két gyönyörű kislányt,akik most már 3,5 évesek.Még a terhesség alatt összeköltöztünk egy örökölt lakásba,és 1,5 évvel ezelőtt volt az esküvőnk.Ő 1 évvel idősebb nálam,tavaly diplomázott főiskolán,a tanulmányai alatt is dolgozott,én levelezőn vagyok,jövőre diplomázom.Rengeteg szülői segítséggel túljutottunk a nehéz időszakon,és nagyon boldogok vagyunk,annak ellenére,hogy szinte mindenki ellenünk fordult.

Lényeg a lényeg,az elején azt hiszem érthető módon nagyon féltem,és mikor megszülettek is nehéz volt,egyszerre kettővel.A terhesség alatt mikor szomorú voltam,vagy sírtam szinte csak a zene nyugtatott,rákaptam a zenehallgatásra elég erősen,beszereztem magamnak jó minőségű fülhallgatót és relaxálás gyanánt elég sokat hallgattam.Hozzászoktam eléggé.Mikor megszülettek sem tűnt el az életemből a zene,sőt mivel kicsinek elég sokat aludtak,amikor én ugye nem dorbézolhattam,egyre jobban "hozzám nőtt" a fülhallgató.Volt,hogy altatás közben hallgattam,volt,hogy séta közben,de volt olyanra is példa,hogy rossz napjuk volt,és amikor végre sikerült megvigasztalnom őket,betettem őket a pihenőszékbe,és bedugtam a fülembe a fülest,csak egy 5 percre,hogy egy kicsit megnyugodjak.Idővel,aztán hallgathattam volna hangosan,de rájöttem,hogy csak fülhallgatóval tudok igazán pihenni,valahogy "személyesebbnek" éreztem.Mostanra a lányok sokszor még nagyobb koncentrációt igényelnek,mint amikor még kisbabák voltak,nekem meg egyre kevesebb lehetőségem van,hogy normál hangerővel hallgassam a zenét.De még most is találok rá alkalmat.Van,hogy vásárlás közben,van,hogy a játszótéren (erre mindjárt visszatérek.) Nagyon sokan megszólnak,még volt,hogy idegen emberek is,amiért a lányok mellett is van,hogy szól a fülemben a zene,szerintük nem kellett volna,ilyen fiatalon szülnöm,nem való nekem a gyerek stbstb. A játszótéren is megszóltak emiatt,és rájöttem,hogy azok az anyukák nekem egyáltalán nem szimpatikusak,ezért ott is rákaptam a zene hallgatásra.Volt rá példa,hogy anyuka azt súgta a gyerekem fülébe,hogy tépd ki azt a vackot anya füléből,mert ez azt jelenti,hogy anya nem figyel rád...Utána a gyereket fél napig nyugtattam,hogy erről szó nincs,én nagyon szeretem.(Az illető anyuka azóta eltűnt a játszótérről.)Szóval amióta a játszón is fülesezek,még nagyobb felháborodás van az anyukákban,de ez engem nem izgat.A lányokra persze figyelek,viszont azt is hallottam már,hogy én micsoda önző vagyok,hiszen a kicsiknek szüksége lenne gyerektársaságra (az van az óvodában,plusz van 3 gyerekes ismerősünk is) és én a "játszótér bunkója" megakadályozom az ő játszótéri jóllétüket.Az egyik ilyen beszólást pont ma kaptam.Már nem megyünk többet arra a játszira.Szerintetek igazuk van?Ártok a gyerekeimnek?Ti mit láttok?Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2013. dec. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó mindenki ugy rendezi az életét,ahogyan akarja és akkor szül,amikor akar, nehogy már probléma legyen az, hogy 20 évesen szülnek a fiatalok. Régen is annyi évesek voltak a lányok és mégcsak gyerekesek sem voltak, és felnevelték becsülettel a mai generációt.Ja persze vannak olyanok,akik akkor nem élték ki magukat azt mondják, nem mindenkinek a buli az elsõ.

Valaki azt is irta, hogy sok anya pletykálkodik a játszótéren az még jobban elveszi a figyelmet egyébként, mint a fülessel hallgatni zenét. Kérdezõ jó anya vagy feleségként csak a férjed tudná megmondani.Sok sikert az életetekhez a gyermekeiddel együtt!

2013. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell senkivel törődni, az aki ráér más dolgával foglalkozni valószínű sivár élettel rendelkezik. Nekem nincs időm másokat bámulni, viszont már engem szájukra vettek (a nagyon szegény sokgyerekes réteg) mert kocsival hordom a gyerekeim suliba és oviba. Jobb dolguk sincs mint mással foglalkozni.
2013. dec. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
57%
Már megbocsáss de azért egy 19 éves már nem igazán gyerek sőt fiatal felnőttnek számít.Anyukám engem 21 évesen szült diplomás volt,volt munkája férjnél volt és tervezett baba voltam,én szintén 21 voltam fiam születése kor, még nem voltam diplomás, ha bár dolgoztam sokat(diákmunka,hostess,vendéglátózás,bébiszitterkedés stb 14 éves korom óta)úgymond ugye nem számít bele a Gyedbe,menyasszony voltam(vőlegényem 21 volt),és nem terveztük a babát.Úgy gondolom felelősségteljes,érett fiatal felnőtt vagyok,aki gyermeke mellett érett meg az anyaságra,de egy 30 éves is a gyereke mellett érik meg rá,ugyanis akkor lesz anya amikor megszületik a babája.Tapasztalatom volt a kisbabák,gyerekek terén,anyukám is segített az elején ugye neki is rengeteg tapasztalata van mivel felnevelt két gyereket és óvónő.Számos helyről kaptam pozitív visszajelzést mi szerint remek szülei vagyunk a kisfiunknak,mellette tanulunk,dolgozunk,alapozzuk meg a jövőnket és az Övét.Manapság egyszerűen kell a szülők segítsége ahhoz,hogy egyátalán talpra álljon egy fiatal pályakezdő,mert kevesebb a lehetőség nem beszélve a pénz értékéről.Az meg,hogy mikor "érdemes" szülni ha belegondolunk sosincs itt a jó idő,ugye az elején azt mondják éld ki magad,mintha nem lehetne kikapcsolódni,szórakozni akkor is ha van gyereked,nem értem miért kéne mindennap lerészegedni meg fetrengeni a bulikban engem ez sosem csábított,bőven elég volt a sűrűbb bulizás 18-20 éves korom között.Akkor utána ugye munkát kell találni nem jön jól a gyerek,akkor utána nem szeretik a munkáltatók ha gyereked van azért nem kell gyerek,aztán mikor úgy érzed már muszáj mert 30-35 vagy akkor meg nem jön össze vagy ugye akkor mi lesz a karrierrel.Tehát sosincs itt az idő gyereket szülni ha csak nem nyersz a lottón,örökölsz,milliomosok a szülők,vagy a férjed.Attól senki nem lesz érettebb mert már elmúlik 26-27 akár 30 éves.Manapság a legtöbb 30-35 éves ugyanott tart,mint mikor elvégezte a főiskolát a szakmáját csak még több a hitele.Igen szerencsés vagyok,hogy a szüleink mindenben mellettünk állnak,hogy egészségesek vagyunk igen ez hatalmas ajándék,hogy van hol laknunk,mert apukámnak van egy lakása amit csak fel kellett újítanunk és a kezdetekben teljesen tökéletes,nincs albérlet csak rezsi,van munkánk,diplománk.Nem szeretem amikor megítélnek valakit abból,hogy fiatalon vállalt gyereket,az élet nem úgy alakul ahogy tervezzük,én sem terveztem ilyen hamar babát,mégis így lett.Persze egy 19 évesen főiskolázzon,bulizzon,tervezze a jövőjét,de ha besikerül a baba akkor már nincs más választás,akkor jön a baba,és sűrűbb lesz kicsit az élete,hamarabb fel kell nőni,és lehet felelősségteljes,nagyon jó anya.
2013. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:
Utolsó teljesen egyetértek :)
2013. dec. 21. 19:18
 45/62 anonim ***** válasza:
56%
Még egy gondolat,ha valaki felnőtt nem lehet kicsit gyerekes? Miért kéne karót nyelt,hulla komoly embernek lenni?Az a jó,ha az ember 1/3ad részt megőrzi gyermeki énjét,komoly amikor komolynak kell lenni de laza,felszabadult is tudjon lenni,hogy újra higgyen a csodákban,tudjon egy jót játszani,viccelődni,szórakozni,tudjon kicsit gyerek lenni.Ne legyen befásult,életunt ember aki már semminek sem tud örülni aki mindig mások problémáján kattog,mindig valakibe beleköt.
2013. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
33%
Én a mai 19 évesekre gondoltam azalatt amit írtam. Anyukád korában teljesen normális volt ha valaki korán szült, gondolom te sem vagy fiatal, biztosan a te idődben is. Akkoriban könnyebb is vlt munkát kapni. De nézz körül ma. Egy 19 éves lány és fiú ma még nagyon éretlen. Szinte még gyerekek. Éppenhogycsak leérettségiztek, semmit se tapasztaltak az életből, és az anyjuk nyakára szülnek. Ez nem egészséges. Mint írtam, a kérdező szerencsére, mert volt segítsége. De nagyon soknak nincs. Nincs se végzettségük, se munkájuk, a semmire vállalnak gyereket. Nem állítom, hogy ők nem lehetnek ilyen fiatalon jó szülők, de mivel egyik sem valósítja meg nagy valószínűséggel az álmait, ezért tele elsznek egy rakat frusztrációval, ami persze a gyereken fog csattanni. És teljesen más ha valaki szabadon, kötöttségek nélkül élvezi az életet fiatalkorában, mintha lenne egy gyereke. Te is tudod, mekkora felelősség az. Nem baj ha valaki fiatalon szül, van hova. Na de 19 évesen? Jó hogy nem mindjárt azt szorgalmazzuk, hoyg 16 évesen szüljenek a kislányok, hogy minél előbb le legyen tudva... Gondolkozzunk azért...
2013. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
35%
24 vagyok....
2013. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
26%
Akkor egy kivétel vagy. De gondolom ti is ebben a világban éltek. :D Nézz körül.
2013. dec. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Ezen kár vitatkozni,mert teljesen egyénfüggő,hogy ki mikor érik meg mire.Van aki még 40 évesen sem,van aki már 20 évesen is.Az élet pedig idővel ad visszaigazolást arról,hogy mit,hogy csináltunk anno.De kedves utolsó,ez az általánosítás eléggé furcsa.
2013. dec. 21. 19:57
 50/62 A kérdező kommentje:
A 46-os válaszra gondoltam.
2013. dec. 21. 19:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!