Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 évesen ikres anyuka vagyok...

22 évesen ikres anyuka vagyok és a "játszótér bunkója". Rossz anya és feleség vagyok?

Figyelt kérdés

Érettségi után 18 évesen estem teherbe,egy akkor 2 éve tartó kapcsolatban.Kiderült,ikreket várok,a 19.születésnapom előtt,szültem két gyönyörű kislányt,akik most már 3,5 évesek.Még a terhesség alatt összeköltöztünk egy örökölt lakásba,és 1,5 évvel ezelőtt volt az esküvőnk.Ő 1 évvel idősebb nálam,tavaly diplomázott főiskolán,a tanulmányai alatt is dolgozott,én levelezőn vagyok,jövőre diplomázom.Rengeteg szülői segítséggel túljutottunk a nehéz időszakon,és nagyon boldogok vagyunk,annak ellenére,hogy szinte mindenki ellenünk fordult.

Lényeg a lényeg,az elején azt hiszem érthető módon nagyon féltem,és mikor megszülettek is nehéz volt,egyszerre kettővel.A terhesség alatt mikor szomorú voltam,vagy sírtam szinte csak a zene nyugtatott,rákaptam a zenehallgatásra elég erősen,beszereztem magamnak jó minőségű fülhallgatót és relaxálás gyanánt elég sokat hallgattam.Hozzászoktam eléggé.Mikor megszülettek sem tűnt el az életemből a zene,sőt mivel kicsinek elég sokat aludtak,amikor én ugye nem dorbézolhattam,egyre jobban "hozzám nőtt" a fülhallgató.Volt,hogy altatás közben hallgattam,volt,hogy séta közben,de volt olyanra is példa,hogy rossz napjuk volt,és amikor végre sikerült megvigasztalnom őket,betettem őket a pihenőszékbe,és bedugtam a fülembe a fülest,csak egy 5 percre,hogy egy kicsit megnyugodjak.Idővel,aztán hallgathattam volna hangosan,de rájöttem,hogy csak fülhallgatóval tudok igazán pihenni,valahogy "személyesebbnek" éreztem.Mostanra a lányok sokszor még nagyobb koncentrációt igényelnek,mint amikor még kisbabák voltak,nekem meg egyre kevesebb lehetőségem van,hogy normál hangerővel hallgassam a zenét.De még most is találok rá alkalmat.Van,hogy vásárlás közben,van,hogy a játszótéren (erre mindjárt visszatérek.) Nagyon sokan megszólnak,még volt,hogy idegen emberek is,amiért a lányok mellett is van,hogy szól a fülemben a zene,szerintük nem kellett volna,ilyen fiatalon szülnöm,nem való nekem a gyerek stbstb. A játszótéren is megszóltak emiatt,és rájöttem,hogy azok az anyukák nekem egyáltalán nem szimpatikusak,ezért ott is rákaptam a zene hallgatásra.Volt rá példa,hogy anyuka azt súgta a gyerekem fülébe,hogy tépd ki azt a vackot anya füléből,mert ez azt jelenti,hogy anya nem figyel rád...Utána a gyereket fél napig nyugtattam,hogy erről szó nincs,én nagyon szeretem.(Az illető anyuka azóta eltűnt a játszótérről.)Szóval amióta a játszón is fülesezek,még nagyobb felháborodás van az anyukákban,de ez engem nem izgat.A lányokra persze figyelek,viszont azt is hallottam már,hogy én micsoda önző vagyok,hiszen a kicsiknek szüksége lenne gyerektársaságra (az van az óvodában,plusz van 3 gyerekes ismerősünk is) és én a "játszótér bunkója" megakadályozom az ő játszótéri jóllétüket.Az egyik ilyen beszólást pont ma kaptam.Már nem megyünk többet arra a játszira.Szerintetek igazuk van?Ártok a gyerekeimnek?Ti mit láttok?Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.


2013. dec. 21. 16:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:
A fejhallgató,mitől jobb,mint a fülhallgató?
2013. dec. 21. 16:44
 22/62 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, most úgy csinálsz, mintha te lennél a világon az egyetlen aki fülhallgatót használ és csak te tudod milyen. Mi is használunk, is tényleg kevésbé lehet így figyelni. Ha olyan halkan hallgatod, hogy mindent meghallj, akkor meg a zenét nem hallod rendesen és akkor mi értelme? Nem is az, hogy a gyerekre folyton figyelni kell, de mi van pl ha jön valami mögötted és nem hallod meg, meg ilyenek.

Szerintem ideje lenne inkább szembenézni a kellemetlen dolgokkal.

2013. dec. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:
Hol jön mögöttem valami?Egy zárt,kis játszótéren?Vagy a bevásárlás alatt?Hátranézek,mint minden ember,aki fülesezik.
2013. dec. 21. 16:49
 24/62 anonim ***** válasza:
42%

Lehet azok válaszolnak neked itt negatívan akik a játszón is leszólnak szóval ne foglalkozz velük.

Éld a saját életed,a gyerekeidre figyelj ugyan úgy ahogy eddig.

Az ősanyáknak meg azt üzenem,hogy nekik is inkább el kellene valamivel foglalniuk magukat és a saját életüket élniük.

Nektek a pletyka a lényeg a kérdezőnek meg a füles.És?Mi van akkor?Még jó,hogy nem vagyunk egyformák!

2013. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
62%
Arról nem is beszélve, hogy alapvető illem része, hogy amikor valakivel együtt vagy, akkor rá figyelsz, és nem zenét hallgatsz, vagy ezt neked nem tanították? Persze egy 3 éves gyereknek még lehet nem, de úgy általánosságban a másik félnek ez elég rosszul eshet. Valószínűleg téged is az őrületbe kergetne ha majd a kamasz gyerekeddel akarnál együtt lenni, ő meg bedugná a fülét. Amúgy a kommentjeid alapján is elég gyerekesnek tűnsz.
2013. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
49%
Hát 22 éves. Ráadásul olyan 22 aki kihagyott 3 éves fejlődési szakaszt, mert otthon gyereket nevelt. Így persze, hogy gyerekes. Nem sértésből modnom, ez tény.
2013. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

Miért vagyok gyerekes?Mert a zene megnyugtat?

Milyen három éves fejlődési szakasz maradt ki?Miért maradt volna ki?Én ebben a közel 4 évben többet fejlődtem minden területen,mint eddigi egész életem alatt.Szerinted aki gyerekkel van otthon,az nem "fejlődik"?

2013. dec. 21. 17:00
 28/62 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem hallgasd csak az egyik füledbe a zenét (mármint csak az egyik füledbe dugod a fülest), és akkor mindenre tudsz figyelni. :)
2013. dec. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
87%

Alapból ezzel szerintem nem lenne gond. Viszont így olvasva a kommentjeidet nem értem miért támadsz ennyire. Tény,hogy fülhallgatóval, még ha halk is, valamennyire akkor is kizárod a külvilág zajait. Nem kell paranoiásnak lenne, de akármikor jöhet bármi hirtelen pl séta közben, átkelésnél az úton, nem árt ha mindent 100%osan hallasz, főleg a gyerekek miatt. Én is imádom a zenét, sokat hallgatom is, használok fülhallgatót, de mikor tudom,hogy figyelnem kell az unokahúgomra a házon kívül, inkább kikapcsolom és rá figyelek a játszótéren is. A felháborodásuk viszont nem jogos, mert semmi közük hozzá, de lehet valamelyik jó szándékkal fordult feléd, de rögtön támadásnak vette. Az éremnek 2 oldala van.

20/L

2013. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
42%
De igen, fejlődik, csak máshogy. Neked ebben az életszakaszban teljesen mást kellett volna csinálnod,a korodnak megfelelő közegben. Nem egészséges, ha egy gyerek szül gyereket. Persze, most már teljesen mindegy és mondom, nem sértésből írtam.
2013. dec. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!