Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi pénzetek...

Anyukák! Mennyi pénzetek marad élélemre?

Figyelt kérdés
Ha kifizettek mindent, kölcsön, albérlet, rezsi, pelenka, tisztálkodási szerek egyszóval mindent kifizettek, mennyi marad kajára? Kitartotok hó végéig? Hány gyereket neveltek?
2014. jan. 31. 17:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/96 anonim ***** válasza:
nem mondtam,hogy más nem tisztességes,csak az egyik válaszolónak írtam aki szerint nem lehet tisztességes munkával csak 200eft/hó keresni,én is úgy gondolom,hogy a mezőgazdaságban dolgozni tisztességes,mint ahogy a többi munka is,de ha azt nézzük egy orvos is simán haza visz fél milliót vagy többet ha ráadásul még magánorvos is.
2014. febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/96 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy mindenki magára vesz mindent. Nem, nem épp apukádra gondoltam. Nem ismerem, nem tudhatom, hogy mit csinált, mit nem. Leírtam a példámat, ami nem egyedi. Most már leírom a problémám is. Valójában 10 évet tanltam azért, hogy felvegyenek egyetemre. Kémia tanár szeretnék lenni. (Az elmúlt 10 évben összesen 29 db. szakos pedagógus került "listázásra" valljuk be, hogy ez nem egy horibilis mennyiség, ahhoz képest, hogy évente 200 pedagógust nyögdíjjaznak.)

Valjuk be, hogy a mérnöki képzések nagy hányadéra könnyű bekerülni, nehéz elvégezni, és még felesleges is....

Ha az ember valami jogi úton gondolkodik, akkor arra is gondlnia kell, hogy az éves költség 1 millió felet lesz. (Tessenek utána nézni, hogy hány államilag finanszírozott helyet indítanak, illetve, hogy hányat lesz ténylegesen térítésmentes. Segítek, durván 1/10-e...) Valahogy a szüleminek sosem volt 3-4 milliójuk félretéve, bár erről biztosan a nagymamám tehet, mert nem tett félre a háború alatt :)

Nyode, ne menjünk bele. Akinek van pénze annak könnyű azt kimondani, hogy 200000. Mi ketten nem keresünk annyit, nekünk a negyede is elég. Csak ne tekintsük már természetesnek, hogy az emberek 200 felett keresnek, mert itt nem így megy.

Sokan oda adnák a fél karjukat azért, hogy 120-at keressene havonta.

A kérdéshez: Mi is 3-an vagyunk testvérek, édesanyám havi 45-50 ből ki tudta hozni, hogy minden nap legyen hús, ha csak nem tésztára pályáztunk. :) Körül kell nézni, mi-hol akciós, a rezsiből jócskán lehet még lefaragni, már azzal is, ha az ablakok alá valami szigetelést tesztek. (Asszem' 300 forint a 10 méter szigetelő csík. Tökéletesen zárja az ablakot. Nem szelel, kevesebb meleg megy ki, kevesebbet kell fűteni.) TV/Net/Telefon... Szerződést kell bontani. Nem lehetetlen, csak macerás.

2014. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/96 anonim ***** válasza:

Azért ez borzasztó, hogy a nettó 200e Ft-os fizetés elég sok embernek elérhetetlenül soknak számít!

Pedig ez egy átlagos kellene legyen, hiszen több gyerekkel tartalmas, minőségi életet kb. ennyiből lehet csak élni, alatta elég sok mindenről le kell mondani.

Mi ennyit keresünk fejenként, pedig diplománk sincs. A párom képzett szakmunkás, én pedig a kereskedelemben dolgozom, ő napi 10, én 8 órában, hétvége szabad.

Nyilván egyikünk ölébe sem pottyant csak úgy ez a meló, elég keményen megküzdöttünk érte, csak éppen nem egy iskolapadban ülve, hanem élesben bizonyítva. A diploma egyikünk munkájában sem jelentene több fizetést, ill. előrelépést.

Persze, beülhetnék én is egy teszkóba pénztárosnak 80 nettóért, jóval egyszerűbb lenne, mint a jelenlegi munkám, ahol nap, mint nap oda kell tennem magam és folyamatosan elő kell állnom valami újjal. A párom is elmehetne egy gyárba ugyanennyiért a futószalag mellé 8 órába, ahol nem kéne egész nap agyalnia, hogy mit-hogy csináljon, hogy kiváló legyen a végeredmény. És utána együtt nyavalyognánk, hogy a szemét kormány miatt milyen keveset keresünk...

De nem ezt tesszük, hanem folyamatosan keressük a lehetőségeket és azonnal kihasználjuk, amint adódik valami. Tehát megküzdünk azért, hogy egy színvonalat fenntarthassunk az életünkben, ami nem luxus, hanem általános.

De nekünk ez a természetes és nem az, hogy droidokként dolgozunk éhbérért és utána az élet igazságtalanságain kesergünk.

2014. febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/96 anonim ***** válasza:

Utolsó elég szűk a látóköröd sajnos. Nektek szerencsétek is van a kemény munka mellé. Viszont ez nem mindenhol adatik meg. sok ember, örül, ha ma droidként dolgozhat éhbérért, mert az több, mint a semmi. Örülj, hogy nektek a küzdelmetek ér valamit, de Magyarország bizonyos részein ez lehetetlen. Akinek ilyen szűk a látóköre, az ilyenkor egyből azt gondolja, költözzön máshova, de hidd el ez sem olyan egyszerű sok embernek.

Azért mert nektek sikerül-sikerült ne általánosísd a negatívumokat. Sőt azt mondom nyugtával a napot! Sokan keményen dolgoznak, szeretnének feljebb jutni, de nincs lehetőség. Mert képzeld van Magyarországnak olyan része, ahol nincs lehetőség. És tisztelendő az ha egyáltalán droidként dolgozik.

Örülünk, hogy neked sikerült! De képzeld el ha nem lennének droidok te nem tudnál mit enni, nem tudnál ruházkodni. Ezt sose felejsd el!

2014. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/96 anonim ***** válasza:

folyt...itt Magyarországon az a baj, hogy az ország életének igazi mozgatórugói (termelő, termesztő, előállító, szolgáltató faktorban dolgozók) , akik nélkül nem lenne élelmiszer, nem lenne, egészségügyi ellátás, nem lenne friss zöldség-gyümölcs, nem lenne higiénia az iskolákban, óvodákban, kórházakban, nem lenne tanítás, oktatás...szóval semmi nem lenne nélkülük, ha ők nem lennének, ők kapják a legkevesebbet, az íróasztal mögött ülő főnökeik pedig aránytalanul sokkal többet.Ez a fizetésbeli különbség a borzasztó. Mert tegyük fel a mi esetünket, ahhoz, hogy te friss káposztát-karalábot-paradicsomot stb vegyél a boltba kell egy ember aki megküzd érte, aki hajol napi 15 órát, aki fürdik a saját izzadságában éhbérért. Ami neked az asztalodon van, mindért droidként dolgoztak éhbérért. Sajnos. Akiknek főnökei hatalmas házakban élnek, szép autóval járnak. Másik: ha a tescoban nem ülne az a szerencsétlen a pénztárban, te hol fizetnél? Robotol a pénztásrban kicsi pénzért, vagy feltölti a tescot áruval. Ő hazavisz 100ezer alatt. A főnöke, aki nélküle egy senki lenne, ennek hányszorosát viszi haza? Ott a gond, hogy túl nagy a fizetésbeli különbség.

Takarítják az utcákat 47 ezer forintért emberek. Lenézed őket. Pedig ha ők nem lennének? És a szomorú, hogy luxusautókból nemegyszer látom kidobni a használ papírzsebkendőt. Ennek a taknyos zsebkendőjét szedi fel 47 ezer forintért. De ha nem szedi fel, ki teszi meg? Te??? Hányszor vettél fel és dobtál ki az utcáról felszedett szemetet???????

2014. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/96 anonim ***** válasza:

93-as vagyok.

Bocsi, a droid szó kicsit túlzó volt, úgy látszik túl sok Star Wars-t néztem mostanában a gyerekekkel :)

Értem, hogy Mo-on vannak olyan részek, ahol nincs valami sok munkalehetőség és az ember örül bárminek, na de itt Bp-en azért jóval több mindent tud magával kezdeni az, akinek vannak ambíciói és jó képességei.

Semmi gond nincs a munkásokkal, egyáltalán nem nézem le őket, hiszen én is és a párom is, meg a szüleink is munkások, nem egy irodában ülünk kinyalva :)

A gáz az, amikor valaki kényelemből dolgozik így, mert ahhoz is lusta, hogy változtasson, de azért fáj neki, hogy másoknak jobb és állandóan kesereg emiatt.

2014. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!