Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mennyi pénzetek...

Anyukák! Mennyi pénzetek marad élélemre?

Figyelt kérdés
Ha kifizettek mindent, kölcsön, albérlet, rezsi, pelenka, tisztálkodási szerek egyszóval mindent kifizettek, mennyi marad kajára? Kitartotok hó végéig? Hány gyereket neveltek?
2014. jan. 31. 17:13
 21/96 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Most már sokkal jobba lelkemnek...
2014. jan. 31. 18:21
 22/96 anonim ***** válasza:
36%

Már majdnem megsajnáltalak,de így...

Magadnak köszönheted ezt,én csak a gyerekeket sajnálom,de őket nagyon!!!!

2014. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/96 anonim ***** válasza:
88%
A tápszert doki írja fel? :) Vagy pl a vízzel/villannyal/gázzal spórolni? Vagy nem tudom miért ilyen maga a számlátok :( Mi gázt 12 ezert, álltalányt fizetünk. Ezzel főzünk is. 3 szobát fűtünk és fürdő szobát. Nem tudom hány szobátok van, de pl ha 2 szoba a 3 gyerkőcnek, akkor egy szobába ellenének így a télen a másik helyen gázt lekapcsolni, és azt az egyet fűteni, oda meg nem járna be senki :) Vagy is mi nem albiba hanem kertes házba lakunk, de rettentő soknak tartom ezeket a számlákat :( Valahogy spórolni kellene ezeken a nagy kiadásokon. Nyilván az albérleten nem tudok, meg végső soron az a kölcsön sem 40 ezer körül figyel be szerencsére, de ilyeneken esetleg kicsit változtatni?
2014. jan. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/96 anonim ***** válasza:
81%
nem vagyok rosszindulató,de ez már a 3.ik napja,hogy kiírod csak mindig máshogy.A múlthéten is volt egy ilyen nehéz sorsú anyuka ahol elfogyott a tápszer,az is Te voltál?Azt hiszem Szombathelyről.Sokan ajánlottak fel dolgokat,munkáért cserébe kaját.
2014. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/96 anonim ***** válasza:
51%
*rosszindulatú
2014. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/96 anonim ***** válasza:
65%
Azért ne túlozzanak már az itt lévő mintaanyucik. Gondolom ti tökéletesek vagytok. Inkább ölte volna meg a gyereket, igazatok van, az mennyivel jobb döntés.
2014. jan. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/96 A kérdező kommentje:
tápszer mindig van itthon... most is még 3 doboz. nem én írtam ki azt a kérdést!
2014. jan. 31. 18:47
 28/96 anonim ***** válasza:
58%

2 gyerekünk van, 1 sulis, 1 ovis.

Ha minden rendszeres kiadást levonunk, akkor kb. 150-200e Ft marad, de ebből persze nem csak ennivalóra költünk, hanem minden másra.

Csak kajára és tisztítószerekre havi kb. 80 körül megy el, de így minden nap van hús, jó minőségű felvágott, sajt, vaj és rengeteg zöldség-gyümölcs, előbbit napi 3x, utóbbit 2x eszünk.

Én is terhes lettem 2 éve védekezés mellett és bár sajnos/szerencsére missed ab. lett, de 99%, hogy amúgy nem tartottuk volna meg, mert az én fizetésem nélkül most kb. ott tartanánk, ahol ti...

Nem hiszem, hogy ennyi pénzből tápláló és egészséges lenne a gyerekek étkezése.

És ezt most ne bántásnak/támadásnak vedd, ez csupán egy ténymegállapítás.


A helyedben biztosan lefaragnék a rezsiből, pl. lámpákat mindig lekapcsolni, lehetőség szerint energiatakarékos izzót használni (bár annak pont nem tesz jót a gyakori fel-le kapcsolgatás), fűtés max. 21 fokra elég és csak a használt helyiségekben, tv-net előfizetést lemondani vagy legalább csak a minimált fizetni, telefonelőfizetésekkel ugyanez. Ami nem szükséges, azt eladni/elcserélni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/96 zabmester ***** válasza:
100%

Nagyon sokat fizettek, az a baj. Pl. tévé+net 6000, az szerintem sok, lehetne kevesebbért is. Nálunk nagyon ritkán megy 5000 fölé, de ebben benne van a vezetékes telefon is, régebben még kevesebb volt, mert csak az alap csatornák mentek, csak nemrég váltottunk nagyobb csomagra. De a végén lehet, hogy megint visszaváltunk az alapra, úgyis mindent neten nézünk. Telefonra 7000, az is rengeteg szerintem. Vannak olcsóbb csomagok is, vagy lehetne kártyásat is használni, és csak akkor feltölteni, ha van rá keret.

A gyerekek ebédbefizetése is sok, nem tudtok kérni rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt? Ha csak a férjed keres, akkor szerintem még belefértek jövedelmileg, és akkor ingyenes lenne.

2014. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/96 anonim ***** válasza:
67%
Ha te nem mész el dolgozni,akkor a párod mindenképp keressen másik munkát. Most se fog többet kapni, hogy kiterjesztették az adókedvezményt? A gyerek 1 éves kora után majd teljes munkaidőben is dolgozhatsz gyes mellett. Egyébként sajnállak, remélem egyszer jobbra fordul a sorsotok.
2014. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!