Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén ti sajnáljátok...

Őszintén ti sajnáljátok azokat a családokat, gyerekeket akiket bemutatnak minden héten a Házon kivül c. műsorban?

Figyelt kérdés
Pénzük nincs, munkájuk nincs, rozoga házban laknak, van mi. 4 gyerek és a legkisebb gyerek általában tipegő.

2014. febr. 1. 11:43
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Értem én, csak ezek a műsorok csak arra jók, hogy jaj sajnáljuk őket, és kapnak X összeget meg ételt, ruhát, mittomén, erre elverik és szül még 2-t.
2014. febr. 1. 13:32
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kismanók nem tehetnek semmiről, de ez a hülye helyzet őket is be fogja szippantani. Azt látják, hogy a semmiből, meg a segélyekből is meg lehet élni.

Azt viszont nem értem, hogy hol vannak ilyenkor a mindenféle "halmozottan hátrányost támogató" valamik, a ckő-k, a mindenféle romaprogramok, akik segítenének ezeknek a szerencsétleneknek abban, hogy mit tegyen, vagy mit ne tegyen a szaporodásért. Osztotagtnak itt tüzifát, meg tartós élelmiszert, meg közmunkát, mig egy csomó vackot (természetesen ezek jó dolgok), de nincs egy tetves szervezet, ahol a magukfajtából (hátha azoknak jobban hisznek) kiképeznének segítőket. Akik napi rendszerességgel az életük részeként próbálnának értelmet verni a fejükbe. Hogy ha ilyen ramaty körülmények között élnek, nem szüljenek már még, és még.

2014. febr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%
Részben sajnálom őket, a gyerekek a szenvedő alanyok, a szülők helytelen cselekedeteik miatt. Most az interneten terjed egy cikk miszerint két iker kisfiú maradt anya nélkül mert édesanyjuk belehalt a szülési komplikációba, édesapja neveli a kicsiket, nagyon rossz körülmények között semmijük nincs, nagyon sajnálom őket és szomorú ami az anyukával történt, de elolvastam a történetüket miszerint 16 évig vágytak babára, mindent megtettek, hogy legyen és végül lombikkal sikerült nekik, 16 év rengeteg idő ahhoz, hogy valamelyest jobb helyzetet teremtsen a férj és feleség a gyermek érkezéséhez a szükséges dolgokat szép lassan beszerezzék, lassacskán újítsák a kis házukat stb. de ezek szerint ők 16 év alatt semmit nem tettek annak érdekében, hogy jobb legyen a helyzetük hanem ,, szerencsétlen anyagi helyzetbe" várták, hogy gyermek szülessen. Persze más az az eset mikor villámcsapásként jön a hír, hogy útban a baba, akkor max 9 hónap áll rendelkezésre mindezekhez.
2014. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekekert a szivem szakad meg es szornyen duhit a szuleik felelotlensege.
2014. febr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

13-as, azért azt se felejtsd el, hogy a lombik pénzbe kerül. A lombikhoz elvezető út pedig igencsak költséges. Kezdve a sok vizsgálattól, majd az inszemináció és utána a lombik.

Bár nem ismerem az általad említett történetet és biztos, hogy lehetett volna valamit készülni, de azért azt se felejtsük el, hogy a lombikhoz vezető út milliókba is kerülhet.

2014. febr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A szülőket nem, a gyerekeket igen. És a legjobban azt sajnálom, hogy az ilyen gondolkodású emberek újratermelik magukat, sajnos a gyerekeik is így fognak élni.
2014. febr. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
54%

én nagyon kiakadok ezeken.Pontosan,4-5 gyerek,aztán semmire nincs pénz,akkor miért kell szenvedtetni a gyereket?Persze szeretet kell,de akkor legyen egy,annak adja minden szeretetét,és próbáljon spórolni,meg dolgozni

Bár én azokat sem értem,akik 2-3 gyreket bevállalnak a mai világban albérletbe.Bármi történhet a szülővel,és kiteszik őket,legyen egy,és ha az anyagilag úgy engedik,akkor jöhet még 1.

A gyerekeket nagyon sajnálom,de azért sokaknak lekoppan,h van más is,egy ismerősömet 16 évesen szülték,és az anyját is 16 évesen,a nagymamája fiatalabb,mint anyukám,és ő nem 16 évesen szült,lassan 30 és nincs gyereke,tudja,h ő nem így akar élni

2014. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A 10 válaszolóval egyezik a véleményem, nem is tudom, hogy miért lett lepontozva. Ezt tényleg aki, aránylag jó anyagi helyzetben él és van egy kis "esze" soha nem fogja megérteni. Miért vállal több gyereket? Mert egész egyszerűen sokan addig sem jutnak el agyilag, hogy felfogják van fogamzásgátló, ha még tud is róla, nincs pénze vagy egyáltalán nem tudja szedni. Itt nálunk pl. a kórház tele van c. beteg gyerekekkel, akiket otthon is lehetne kezelni, de az orvosok tudják hogy a szülők nem tudják a gyógyszert sem rendesen adagolni. Amikor én szültem volt velem egy roma csaj, nagyon tiszta volt és rendre is figyelt, nem ordíibálós fajta, DE amikor egy lapot kellett kitölteni és megkérdezte, hogy kell a 2010 leírni, köpni-nyelni nem tudtam és megbántani nem akartam, inkább elkértem tőle a papírt és elkezdtem kitölteni, majd amikor jött az a rész, hogy gyerekek szül dátuma, ott megint volt pár kellemetlen perc, mert nem jött össze neki. Ez alalpvető dolog és mégsem ment neki. Ez tényleg összetett probléma és azzal, hogy megkapják a segélyt tényleg nincs elintézve semmi, sok helyen azzal kezdődik a gond, hogy nem ismerik a pénz értékát, nem tudják beosztani, nem tudnak fontossági sorrendet állítani. Ne haragudjatok, ha túl hosszú voltam, de én is megnézem ezeket a műsorokat és sokszor elgondolkozok, hogy OK egy-egy műsor után bizots mennek felajánlások, de abból jól élnek pár hétig és megint jönnek a sanyarú hétköznapok.
2014. febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én is hallottam ezekről az ikrekről.17es vagyok.Bár ez már kicsit más téma,de nemrég a közösségi oldalon volt egy kisfiú,kb uannyi idős,mint az én babám,és a neve is uaz.Olvastam,h bármilyen támogatást elfogadnak,mert 3. baba,és albérletbe élnek,a 3.baba lett beteg,nem c-ok,normál győri emberek.Írtam nekik,bemásolom az egészet:

"Szia,sajnálom ami a kisfiaddal történt,melyik városba kell kijutnotok,ahol megműtik?üdv"

"Szia! Ne haragudj, csak most láttam az üzenetedet, eddig benn voltunk a kórházban, gépem pedig nincs. Elméletileg Essen-nel kezdtem levelezni, de azt írták, hogy tele vannak, nem tudnak fogadni. Viszont egy svájci onkológus-szemész fogadna minket, ehhez viszont nagyon sok pénzre lesz szükségünk."

"szia! mi annyiban tudnánk segíteni,hogy Nürnbergben lakunk,ha esetleg arrafelé,vagy útba esik nálunk megszállhattok,vagy odaútban tudunk segíteni,ha ez segítség"

ez a levelezés aug 11-én történt,erre már vissza se írt azóta se.Na,ilyenkor elgondolkozom,h bennem van-e a hiba,

bocs ez lehet off volt,de erről ez jutott eszembe

2014. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
megint volt egy 5 gyerekes család, olyan lakásban ahol fürdőszoba sincsen, csak a folyóson ...
2014. febr. 21. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!