Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok amiért így...

Rossz anya vagyok amiért így érzek ugye? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

elmentünk a barátnőmmel két napra wellnessezni, pihenni. a gyerekre a nagyi vigyázott, férjem itthon volt. annyira jól esett kikapcsolódni, kipihenni magam, hogy végre engem szolgálnak ki, nem pedig én játszom folyton a cseléd szerepét. egyáltalán nem hiányoztak, sőt hazafelé gyomorgörccsel jöttem, hogy megint mi vár, kezdődik minden elölről.


gyerekvállalás előtt pont ettől féltem, hogy oda lesz a szabadságom, ami mindig is éltetett, és nagyon boldogtalannak érzem magamat, nem a jót látom a gyerekbe, hanem azt aki mindent elvett tőlem :(


14 hónapos


2014. márc. 20. 12:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
31%
amúgy szerintem más baj is van itt: "egyáltalán nem hiányoztak" többes számban írtad. azaz az egész családod nem hiányzott. sem a gyerek, sem a férjed. valószínűleg komoly gondok vannak a párkapcsolatoddal, némiképp ezt is rávetítheted a gyerekedre, illetve részben ezért az egész "családosditól" tartasz egy távolságot, elutasítás van benned. változtass, ha nem jó neked, ne pedig a gyereket okold, aki semmiről sem tehet. sőt, ő a legnagyobb áldozata annak, h te áldozatnak érzed magad
2014. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
mivel teszem tönkre? nem bántom, ellátom, mindene meg van, senkivel sem (vele sem) éreztetem azt hogy legbelül mi zajlik bennem
2014. márc. 20. 12:24
 13/32 anonim ***** válasza:
36%

tudatosan nem, de tudatalatt igen. egy gyereknek érzékeny antennái vannak, érzi. h van valami, csak még nem tudja megfogalmazni. aztán majd meg is tudja fogalmazni, pont mire maradandó károkat okoz a lelkében


én is utóbb olvastam, amit írtál. segítségre van szükséged. nem a szomszédasszonyra, az anyukádra vagy a férjedre, hanem egy szakemberre, aki jól reagál az őszinteségedre és tud is megfelelően segíteni

2014. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
és kihez forduljak? pszichológushoz?
2014. márc. 20. 12:31
 15/32 anonim ***** válasza:
34%

Szakember segítsége kell!

Első terhesség előtt is ilyen érzések voltak benned? Mert azt írod,hogy neked csak Ő kellett, nyilvánvaló,hogy az elvesztése miatt vannak benned ezek az érzelmek,és még nem készültél fel egy újabb babára!

2014. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%
Én csak röviden válaszolnék minderre: Igen, sajnos rossz anya vagy!!!
2014. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
10%
Már bocsi,de az ilyen anyákból lesznek a gyerekbántalmazók és itt most nem a fizikális bántalmazást értem,hanem a lelkit!Gondolj bele milyen azt érezni egy gyereknek,hogy az édes anyukája nem szereti és nem akarja!!!!Mert érzi.Ők még ösztön lények!Vagy menj el orvoshoz,de sürgősen,vagy nem is tudom...jesszus ez szörnyű!!!!
2014. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
17%
A gyerek megérzi, ha nem őszintén, feltétel nélkül szeretik, pláne az anyja. Az, hogy ellátod alap, ezen felül sokkal többet kell adni a gyereknek. Ha úgy nő fel, hogy az anyja gyomra görcsben van, mert vele kell foglalkozni, akkor bizony sérült felnőtt lesz belőle. 9. voltam.
2014. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%
igen, pszichológushoz. keress olyat, aki otthon van ezen a területen
2014. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
45%
HA így nem jó változtass, nem kell a gyerek mellett házi cselédnek lenni. Ha anyagilag megengedhetitek fogadj pl.: takarítónőt, kaját lehet rendelni is, stb. Nagyszülő akár hetente vigyázhat 1-2napra a gyerkőcre, és a szabadidőd eltöltheted egyedül/férjeddel. Egyébként a gyerekkel szeretsz lenni? Sétálni vele, játszani? Mert ez nem derült ki a soraidból. Ha a gyerekkel szeretsz lenni és foglalkozni, csak az otthonlét nyomaszt, akkor arra a fentiek a megoldás, illetve visszamehetsz dolgozni is, 1 évesen akár már bölcsibe is felveszik.
2014. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!