Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 40 évesen...

Vállalnátok-e 40 évesen babát? Idősebb korban szülők ill. idősebb szülők gyermekeinek véleményére lennék kíváncsi. Hogyan élik meg?

Figyelt kérdés

35 évesen találtam meg a párom,37 évesen szültem a kisfiamat :),39 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Az orvosom szerint ennek ellenére nyugodtan vállalhatunk még babát.

Olyan kérdések nyugtalanítanak,lesz-e elég energiám két kicsire idősebb szülőként?Ha mégis egyke marad a kisfiam,félek,nem lesz senkije,mármint testvére,ha mi meghalunk.A párkapcsolatokra nincs sajnos garancia.Egykék véleményét is várom.


2014. ápr. 13. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
12%
Miben nincs igazam,hogy a 40 évesnek öregszik a teste és a gének is roncsolódnak a petesejtek állapota is romlik? dehogy nincs igazam, kérdezz csak meg róla egy orvost,
2014. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
81%

Most linkeltem be Czeizel Endre válaszát erről,nála hitelesebb válasz erre senki nem tud szerintem adni. Nézd meg a videót ő elmondja a 35-40 éveskor feletti gyerekvállalás előnyeit. Az okosabb utódot kifejezetten ajánlom ha génekről beszélsz.


Bízzuk az orvosokra a dolgot ne laikusként magyarázzunk abba amihez semmi közünk max betegként.

2014. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
22%

"Bár a világon most már minden ötödik nő dönt úgy, hogy csak 35 éves kora után vállal gyereket, a biológia nem tartja a lépést a megváltozott családtervezési igényekkel. „A mai 40 éves nők nem úgy néznek ki, ahogy a nagyanyáik néztek ki ennyi idősen, de a petesejtjeik ugyanolyanok" – magyarázta az Indexnek dr. Forgács Vince, a mesterséges megtermékenyítéssel foglalkozó Forgács Intézet igazgatója.


„A petesejtek minősége 40 éves kor fölött már rohamosan romlik, a sejtek 50-70 százaléka kromoszómahibás. Az ilyen sejtekből kromoszómahibás embriók lesznek, amelyeknek az 50-60 százaléka meg sem születik. Egy 43 éves nőnek például matematikailag 10-12 lombikkezelésre van szüksége egy sikeres, saját petesejtes terhességhez" – mondta Forgács doktor."

és ez csak egy indok,miért ne vállaljon valaki 40 évesen

2014. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
42%
nem lesz okosabb gyerek,mert az anyja idősebb,ezt butaság állítani,ahogy az előnyök sem 100%osak,ugyanis 10 40 évesből 7-8 kb ugyanúgy áll,mint 25 évesen anyagilag egzisztencia szempontjából,az érettséget és az intelligenciát sem a kor határozza meg,és mivel a gének állapota romlik kizárt,hogy okosabb legyen egy gyerek csak azért mert az anyja 35-40 évesen szülte
2014. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
24%
Persze,hogy ilyent nyilatkozik hisz abból él, hogy minél többen menjenek hozzá mesterséges megtermékenyítésre. Egy reklámot ne keverjünk már ide.
2014. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
12%

24/25


Mondom, hogy ezért nem szóljunk bele, egy orvos csak jobban ért hozzá mint te aki max gogglezne tudja az orvosi ügyeket.

2014. ápr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem reklám,megkérdezhetsz több nőgyógyászt is azt fogja alátámasztani amit én írtam, akit belinkeltél nem Isten,csak leírja amit gondol vagy amit mondjuk kb 2 nőnél látott,felelőtlenség 40 évesen gyereket vállalni,mert a gyereket fel is kell nevelni már ha összejön
2014. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
29%

Biztos, hogy nem vállalnám be!

Sőt! Még 30 évesen sem!! Nagyon max 26, 27

Mindig fiatal párti voltam, 20 éves vagyok, most fogok szülni.


29 hkm

2014. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
22%

Nem mondtam, hogy Isten de amíg neki alsó hangon ennyi kitüntetése van addig a te orvosodnak mennyi?

Nem isten de a szakmájának kiváló professzora.



SZOT-díj (1977)

Ifjúsági díj (1987)

Kiváló orvos (1988)

Fényes Elek-emlékérem (1988)

Markusovszky-díj (kétszer)

A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje (1995)

Kennedy-díj (2000)

Tudományos díj (USA, 2002)

Hazám-díj (2011)

Radnóti Miklós antirasszista díj (2012)

2014. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
57%
de tudod mit nekem mindegy, mindenki saját életét úgy alakítja ahogy akarja,de azért mert neked nincs megfelelő egzisztenciád 23 évesen az nem azt jelenti másnak sincsen
2014. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!