Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 40 évesen...

Vállalnátok-e 40 évesen babát? Idősebb korban szülők ill. idősebb szülők gyermekeinek véleményére lennék kíváncsi. Hogyan élik meg?

Figyelt kérdés

35 évesen találtam meg a párom,37 évesen szültem a kisfiamat :),39 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Az orvosom szerint ennek ellenére nyugodtan vállalhatunk még babát.

Olyan kérdések nyugtalanítanak,lesz-e elég energiám két kicsire idősebb szülőként?Ha mégis egyke marad a kisfiam,félek,nem lesz senkije,mármint testvére,ha mi meghalunk.A párkapcsolatokra nincs sajnos garancia.Egykék véleményét is várom.


2014. ápr. 13. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
65%
Igen vállalnám!38 és 42évesen szültem.több türelmem van engergiám nem hagy el :) sőtt ők adnak! 43évet töltöm 5 gyermekkel. Jó egészséget!!
2014. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
87%

35 éves vagyok 3 kicsivel. Nem tervezünk több babát, nekem ennyire van erőm. Ha tervezetlenül jön még valaki, akkor jöjjön (akárhány évesek is vagyunk), de nem hiszem, hogy erre nagy esély van, mert normálisan védekezünk.


Nekem az a véleményem ebben a kérdésben, hogy ha valaki egészséges, bírja a strapát, a párja szintén, és akarják a babát, akkor mi a kérdés?

2014. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
62%

Nekem édesanyám komoly karriert futott be, édesapám is, így kései gyerek voltam. (Akkoriban a nők kis túlzással persze 35 évesen már nagyszülők voltak, az én anyukám pedig anyuka.)

Hálás vagyok nekik, mert kiváló egzisztencia vett körül egész életemben a családom révén. Olyan lehetőségeim voltak, amik korombelieknek sosem, és bár ezért lehet, hogy le leszek pontozva, de igenis kényelmes volt a nevemmel felfelé evickélnem a ranglétrán. (Az vesse az első követ rám, aki nem ezt tette volna.)

Emellett tudatos, felvilágosult, értelmes és aggasztóan modern édesanya, aki nőként is mindig megállja a helyét.

Azok alapján, amiket fiatalkoráról mesélt... Jobb, hogy várt velem. :D


Szóval igen, bőven belevágnék negyvenéves fejjel. :)

Sok boldogságot nektek!

2014. ápr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
89%
Kb ennyi idős volt anyu amikor születtem és tökéletes anya, soha nem kívántam azt, bárcsak 20 évesen szült volna. Így egyértelműen igen.
2014. ápr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
50%
inkább mint 23 évesen, az felelőtlenség.vagy asegge alá tesznek mindent.az se jobb
2014. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó, te hülye vagy az a felelőtlenség amikor 40 éves nők gyereket szülnek,bele sem gondolnak a szervezetük a génjeik a petesejtek már nincsenek a legjobb állapotban,azért mert te a béka segge alatt sem voltál 23 évesen azért ez egyátalán nem mindenkire igaz sőt..
2014. ápr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
54%
Nagynéném szült 20,22 évesen 36 évesen és 40 évesen.Ő saját maga mondta,hogy rossz döntés volt,hogy bevállalta a 4.et sokkal jobb volt 20 évesen,jobban bírta a strapát az éjszakai keléseket,ráadásul a kisfiú koraszülött lett,egy egészséges,fitt nőről beszélünk.
2014. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
56%

16/17

Czeizer Endre szerint baromira nincs igazad,és valahogy ő hitelesebb mint te.


[link]

2014. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
83%

"inkább mint 23 évesen, az felelőtlenség.vagy asegge alá tesznek mindent.az se jobb"

Érettségiztem, nyelvvizsgát szereztem, majd pedig szakmát szereztem (azóta még kettőt), aztán pedig dolgoztam. Illetve a párom is dolgozott. Összeházasodtunk, gyűjtögettünk, majd pedig babát vállaltunk és igen, 23 évesen szültem. Mivel sem az én szüleim, sem a párom szülei nem tehetősek, így elég nehezen tudtak volna bármit is a fenekünk alá tenni. És azt sem állítanám, hogy felelőtlenek lettünk volna, 8 éve vagyunk együtt, abból 5 éve házasok. A fiúnknak mind érzelmileg, mind pedig anyagiakban mindene megvan. Nem hiszem, hogy felelőtlen lennék.:)

2014. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó szerencsés vagy mert te korán megtaláltad a párod kérdező viszont nem. Így neki ez csak 35évesen adatott meg. Így teljesen értelmetlen összehasonlítani az eseteket.
2014. ápr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!