Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 40 évesen...

Vállalnátok-e 40 évesen babát? Idősebb korban szülők ill. idősebb szülők gyermekeinek véleményére lennék kíváncsi. Hogyan élik meg?

Figyelt kérdés

35 évesen találtam meg a párom,37 évesen szültem a kisfiamat :),39 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Az orvosom szerint ennek ellenére nyugodtan vállalhatunk még babát.

Olyan kérdések nyugtalanítanak,lesz-e elég energiám két kicsire idősebb szülőként?Ha mégis egyke marad a kisfiam,félek,nem lesz senkije,mármint testvére,ha mi meghalunk.A párkapcsolatokra nincs sajnos garancia.Egykék véleményét is várom.


2014. ápr. 13. 16:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Mindig úgy terveztem,hogy 25-26 évesen szülni fogok.Még mondtam is anyukámnak,hogy korábban szeretnék mint ő,hogy fiatal anyuka legyek.Nem úgy alakult az életem.Később találtam meg a párom.Úgy gondolom,minden egészséges,normális gondolkodású nő vágyik babára.Hála Istennek megadatott,hogy van egy gyönyörű kisfiam :)))A méhen kívüli után megbeszéltük a férjemmel,hogy nem kockáztatunk.

A környezetemben most hárman is bevállalták a másodikat 40 körül,talán azért foglalkoztat annyira mostanában ez a kérdés.

2014. ápr. 13. 20:01
 42/64 anonim ***** válasza:
46%
Én idős szülők gyereke vagyok. Semmi képpen nem vállalnék éppen ezért, pedig fiatalos, nyitott szüleim vannak. 28 évesen szültem. Tesjóa nem lett mert nem jött össze 30ig és utána már a korom miatt nem vállalom.
2014. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
60%

Ez teljesen egyéni. Én, ha jó kondiban lennék, vállalnám. Harmincon felül szültem az elsőt, nemsoká jön a második. Anyukám majdnem negyvenesként vállalt minket, de még most is nagyon aktív nagymama (szégyen, de tán még jobb is egészségben, mint én). Rokonom pedig nemrég adott életet a 4. gyermekének, pár évvel negyvenen felül.

Mi egyébként egy elég összetartó család vagyunk, úgyhogy én is fontos "szociális és érzelmi biztonsági hálónak" gondolom, ha testvére van az embernek. Ugyanakkor persze nincs semmire garancia: sem az egészségre, sem a türelemre, sem az anyagiakra, sem arra, mennyi ideig élünk, sem a jó testvéri kapcsolatra... Talán úgy is felteheted a kérdést: elégedett tudnál lenni azzal, ami most van, vagy erősebb lenne a sóvárgás?

2014. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
53%

Én is későn találtam meg a párom (és ő engem), így 39 éves elmúltam, amikor szültem. Visszagondolva korábbi önmagamra, huszonévesen - úgy vélem - nem lettem volna alkalmas az anyaságra, a 30-as éveim első felében meg nem volt olyan párom, akivel felelősen vállalhattuk és vállaltuk volna a babát. Így emberi szemmel talán későn, de hála Istennek megszületett a lányunk, aki 6 és fél hónapos, gyönyörű, kedves és kicsattan az egészségtől. Ha emberi lamentálásokra, okoskodásokra, "jótanácsokra" hallgattunk volna, akkor talán ... De nem így tettünk, és most édesen szuszog a kiságyban. Erős volt a "sóvárgás", ahogy az előttem szóló írta.

A környezetemben olyan sokan járnak hasonló cipőben: későn találkoznak életük párjával, aztán nehezen jön a baba, de csak nem adják fel, nagyon vágynak rá. És nem azért, mert emancipáltak akartak lenni korábban, hanem azért, mert valóban egyedül voltak, és szenvedtek tőle, de így adatott. Távol álljon tőlem, hogy bárkinek megmondjam, vállaljon-e, mikor, hány gyereket. Csupán azért írtam le ezeket, mert későn szülő nőként nagyon rosszul érintett néhány komment. És hasonló helyzetben lévőket csak erősítenék, csoda, ha valakinek megadatik, hogy gyereket szüljön, neveljen. De a kérdező ezt pontosan tudja is, saját kisfiáról! :)

2014. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
47%

A nagymamám 46 éves volt mikor a nagynénémet szülte. Ő lett a hatodik gyermeke. Véletlen fogant, már kezdett klimaxolni a mama. Egészséges, tökéletes gyerek lett. A testvérei örültek, imádták a kishugit. Egyetlen hátránya az volt, hogy 28 éves korában meghalt a mama. Nagyon megviselte, de a tesók ebben is segítették.

Ha egészséges vagy, és érzel magadban erőt egy babához akkor vállald be!

2014. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
29%

akkor most én is leirom: :))

Én idös szülők gyereke vagyok.Mindenképpen vállalnék éppen ezért. A szüleim nyitottak, fiatalosak voltak. Szigoruan neveltek, ugy ahogy annak idején öket. Hálás vagyok azért, hogy nem -fiatal szülöket- kaptam.

Jelenleg 30 vagyok és szerintem 40 éves korig senki sincs elkésve.

2014. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon kérem válaszoljon már nekem arra valaki, hogy mi az isten nyiláért kell lepontozni azokat, akik azt írták, hogy ebben a korban már nem szülnének? A kérdés ez volt: Vállalnátok-e 40 évesen babát? Aki azt írja, hogy nem, az is a kérdésre válaszol. Ezen mi nem hasznos? Ja bocsánat, nem a hasznosságot pontozzátok, hanem ki ért veletek egyet és ki nem. Szánalmas.
2014. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó nem csak ők mindenki le van pontozva.
2014. ápr. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim válasza:
74%
22 évesen és 38 évesen szültem. Higgyétek el, nem így terveztem. Valamikor kislánykoromban arról álmodoztam, hogy max. 25-ig szülök két gyermeket és a szerető párommal nagy-nagy boldogságban élünk ever after. Nem így lett. 22 évesen (bár tervezett baba volt és szüleimnek hála anyagi biztonságba született) én még magam is gyerek voltam. Hihetetlen stresszként éltem meg a szülést és a kisfiam gondozását. Minden szopi után mértem, naplót vezettem, mikor mennyit evett, mikor volt széklete, stb. Kikészültem tőle, frusztrált lettem és az anyaságot egy hatalmas kialvatlan sokként életm meg. A kislányom születésénél pedig én voltam a megtestesült lazaság. Érdekes módon a terhességemet is sokkal könnyebben viseltem, a szülés is könnyebben ment és kétszer annyi tejem volt mint a kisfiammal. A kislányom egy igazi mellen alvó, tündérbogár volt, életemben nem aludtam még annyit mint vele, megszépültem, kiegyensúlyozott voltam. Komolyan mondom, visszasírom azokat gyermekágyas időket...Minden fejben dől el és minden attól függ, hogy milyen életmódot és életstílust választasz. Egy évek óta nyers vegán étrenden élő, rendszeresen sportoló, astragalust és resveratrolt szedő nő petesejtjei (egészségüket és épségüket tekintve) 40 éves korában lenyomják a 25 éves, dohányos, gyorskaján élő és mozgásszegény életmódot folytató nőtársa petesejtjei kvalitásait,tessék megnézni az erre vonatkozó kutatások megdöbbentő eredményeit! A genetikailag kódolt életkorunk 140 év. Nem 60. Na most az is a fejben dőlt el és a tudatlanságból fakadó sötétségnek köszönhető, hogy az átlagéletkor 70 körüli. Aki odafigyel önmagára és tudatosan, életmódjával a saját génjeibe kódolt tempót követi, a 40 éves kor körül vállalt gyermek szó szerint áldás lesz a számára. Aki viszont beállt a sorba és már tizenéves korában megalapozta mondjuk a későbbi diabéteszét, ajánlom, szüljön maximum 26 éves koráig mert utána már tényleg késő lesz. Még egyszer: minden fejben dől el. Arra viszont nagyon kell vigyázni, hogy a vágy és az út amin beteljesülését óhajtom materializálni harmóniában legyenek egymással.
2014. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
45%

"Egy évek óta nyers vegán étrenden élő, rendszeresen sportoló, astragalust és resveratrolt szedő nő petesejtjei (egészségüket és épségüket tekintve) 40 éves korában lenyomják a 25 éves, dohányos, gyorskaján élő és mozgásszegény életmódot folytató nőtársa petesejtjei kvalitásait,tessék megnézni az erre vonatkozó kutatások megdöbbentő eredményeit!"


Ez csak azért sántít,mert a vega életmódtól nem lesz senki egészségesebb a gyógyszertől szintén nem egészségesebb az ember egy csomó felesleges kemikália,és még abban,hogy persze egy dohányos,gyors kaján élő nőénél biztos jobb,de azért ez nem mindennapi dolog

2014. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!