Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez a hírhez?

Mit szóltok ehhez a hírhez?

Figyelt kérdés
[link]
2010. jan. 4. 17:53
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
72%
Ez nagyon szép,hogy ennyi gyereket vállaltak.De az nem ha vállalták akkor ne panaszkodjanak.Én sem szülök 12gyereket,mert felfogom ésszel,hogy elkell őket tartani,iskoláztatni sorolhatnám.De még azért jön a 12.Nem tanultak abbol még csak 11volt.Az én véleményem huzza meg magát és ne panaszkodjon.Teljesen maguknak csinálták.De ennyi gyermeknél azért már vannak segélyek rendesen.Az iskola sem kerül annyiba.Nagyon sok szépet kivánok nekik.
2010. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
62%

19:44-esnek üzenném először,hogy három gyerek után beszüntetnéd?Édesanyáméknak én vagyok a 4.,egyben utolsó gyerekük,és védekezés mellett fogantam meg,mikor bátyám 4 éves volt,és nem azért szültek meg,hogy pénzt kapjanak,hanem azért,mert a legidősebb kisbabát édesanyám kihordta a szíve alatt végig a 9 hónapban,semmi gond nem volt,rendesen beindult a szülés,mégis egy halott babát hozott a világra,és egy olyan ember,aki boldog szülés közben,hogy hamarosan a karjában tarthatja élete értelmét,és mikor végre megszületik közlik,hogy sajnálják,nem él,az nem fog elvetetni egy babát sem.Én ezért vagyok itt minden védekezés ellenére,pedig ők is három gyereket terveztek,de ugyan olyan szeretetben neveltek fel,mint testvéreméket,és most csak azért mert nem öltek meg ocsmány módon megfosztva az élettől,ne kaptak volna pénzt szerinted?Van már nekem is egy 16 hónapos kislányom,de a terhességemet végig aggódtam,nehogy velem is az történjen,mint édesanyámmal,mert én nem vagyok olyan erős,mint ő hogy kibírjam.


A cikkhez:én is elolvastam,és szerintem nem sajnáltatják magukat.Ha belegondolsz,tejet adsz a gyereknek,ha már nem szopik,mert szüksége van rá a kálcium miatt,és annyi gyerek megiszik napi 3 liter tejet.A másik,meg fősulira hány olyan ember jár,aki mellette dolgozik,hogy maga teremtse elő rá a pénzt.És én inkább tisztelem őket,mert a szavaikból ki lehet venni,hogy a gyerekeknek mindent megvesznek,és inkább maguknak nem.És ez becsülendő.Szerintem azok a gyerekek nem szenvednek hiányt.Baja meg nem lesz egy 21 éves felnőttnek,hogy dolgoznia kell,és esetleg estin,vagy levelezőn diplomázik majd le.És szerintem jobb példát lának a gyerekek igy,mint akkor látnának,ha a szüleik minden drága vackot megvennének nekik,meg állandóan a tv meg a gép előtt ülhetnének.Sokkal jobban meg fognak mindent tudni becsülni

2010. jan. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok!

Nekem 8 tesóm van....

Nagyon sok kiadással jár ennyi gyerek, sőt...

Azt is tudom, h feleltőlenség ennyi gyereket szülni, sőt... Nem jut egy szemernyi idő sem főleg a kisebbekre, azok a nagyok támogatására szorulnak.Én nem látom értelmét ennyi gyereknek. Ez nem arról szól, h valaki ennyit akar, mert hülyeség. nekem ne mondja senki, h kellemes nagy pocakkal etetni, fürdetni robotolni egésznap a másik x gyerekkel. Persze mindenki azt mondja, h nem bánja, Ne is gondolja másképp. De ez szimplán önzőség, nem törődömség. Azért ennyi gyereket fel kell nevelni...és azt hiszem ez nem a nagy tesó dolga... Ebben van, volt tapasztalatom...

2010. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

persze annyi szép ebben a cikkben, családban, h mindent megtesznek a gyerekért, sőt. ÉS ebből az életből rengeteget megtanulnak a gyerekek.

2010. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
68%

13:29-es, igen én beszüntetném, és nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel. Gondolj már bele egy kicsit légyszíves! Nagyon szép dolog az, hogy az állam támogatja a kisgyereket nevelőket. De azért mindennek van egy ésszerű határa. Ha valakinek mindene a sok gyerek, akkor úgy vállaljon sok gyereket, hogy tisztában van ennek az anyagi vonzataival és képes is az eltartásukra, ne a többi ADÓFIZETŐ pénzéből neveljék a passzióból világrahozott tucatnyi gyereket. Már bocs, de az én adómat ne erre költsék! Nem kell belemagyarázni, nem ezektől a gyerekektől sajánlom az ételt, a ruhát vagy bármit, de ha rajtam múlna, a jövőben vállalt 3. gyerek után már nem járna semmi, és mindenki ennek tudatában "sokasodjon és szaporodjon". Van nekem egy barátnőm, akik 9-en vannak testvérek, az anyuka már az egyetem alatt megszült 3 gyereket, lediplomázott, kapott állást, ahol 4 hónapot dolgozott, majd elment táppénzre, és szült még 6 gyereket. Egész életében négy hónapot dolgozott. És hidd el, rendesen megkeserítette az életüket az, hogy soha semmire nem volt pénzük.

Szóval igen, azt mondom, hogy az vállaljon ennyi gyereket, aki képes is eltartani őket az állam segítsége nélkül.

2010. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
49%

Valamelyik nap volt egy ilyen film a tv-ben.Olyan jó volt nézni.Mindig szerettem volna nagy családban élni.

Büszke lehet magára az édesanya,édesapa ha ennyi gyereket normális körülmények közt fel tud nevelni.

2010. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
48%

Egy kiló lisztből 16 kiflit sütök,Két kecskénk ad napi3-4 liter tejet.

ha az apa munkanélküli,akkor talán gazdálkodhatna...a nagyobb gyerekek be tudnak segíteni

2010. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!