Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig voltál otthon a...

Mennyi ideig voltál otthon a gyerekeddel? Nem érezted úgy, hogy "igazságtalan", hogy a férjed dolgozik egész nap, te meg akár éveket otthon vagy?

Figyelt kérdés
Persze van az amikor apuka nagyon jól keres és simán megengedhetik maguknak, hogy egy fizuból éljenek. Nekem is a táppénzem kb annyi, mint amennyi a fizetésem volt tehát kb. annyi pénz folyik be mint amikor dolgoztam, de ha belegondolok hogy ez mellett még pluszban tudnék tenni a kasszába, hogy előrébb jussunk. Vagy ti nem szoktatok ilyeneken gondolkozni? Nem "luxus" manapság otthon maradni egy nőnek 2-3 évet? Bár nekem még nem született meg a babám, de nem tudom elképzelni hogy 1 évnél többet otthon maradjak, még ez is olyan soknak tűnik..:(
2014. jún. 28. 13:30
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
55%
Több barátnőm is volt több évet otthon gyerekkel, némelyik több gyerek miatt akár 6-7 évet is, mégis simán visszavették őket a munkahelyükre, ugyanabba a pozícióba, mint előtte. Azonkívül manapság babával otthon lenni nem feltétlenül jelenti azt, hogy egész nap a négy falat bámulod. Néhány hónapot nyilván nem nagyon mozdul ki az ember, de utána pláne városban rengeteg olyan programot lehet találni napközben, ahová babával, kisgyerekkel járnak az anyukák. Még új barátnőket is lehet így szerezni.
2014. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
56%
én baromira birnám, ha itthon maradhatnék 3 évet, és csak babáznom kéne.. de sajnos vissza kell menni dolgozni..a tartalékokat nem akarjuk felélni, egy fizetés meg semmi..
2014. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%
1,5 évig,és a másodiknál sem tervezem,hogy sokkal tovább otthon maradjak.
2014. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
55%

Én azok táborát erősítem,aki már vágyik vissza dolgozni,a felnőtt világba,hasznosnak lenni.Így 2 évesen megy a lányunk bölcsibe,én pedig vissza a munkába,most 18 hónapos.

Engem nem erre neveltek,hogy itthon üljek.Unom is nagyon. :D

2014. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
38%

11: " Több barátnőm is volt több évet otthon gyerekkel, némelyik több gyerek miatt akár 6-7 évet is, mégis simán visszavették őket a munkahelyükre"


Mázlisták. Sajnos nagyon sokan vannak, akiknek megmondja a munkáltató, hogy ne is menjen vissza, a kapuban az előre megírt felmondásukkal várják és az orruk elé nyomják, hogy ha nem mond fel, akkor úgyis kicsinálják,vagy amint lehet kirúgják.

2014. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért mentem vissza a fiam 7 hónapos korában dolgozni, és a férjem jött el gyedre. Nem bántuk meg, nem maradtam le a fiam fejlődéséről, hiszen minden nap 4-től itthon voltam, emellett a hétvégéink is szabadok voltak. A családi kasszába kb. 150 ezerrel több folyik be így. A férjem imádja a kispapaságot, a fiam sem szeretetben, sem törődésben nem szenved hiányt. Nálunk a férjemtől származott az ötlet egyébként, és én abszolút partner voltam benne. Bölcsődébe semmiképp nem adtuk volna 2 éves koráig, de lehet, hogy kivárjuk a hármat, de így nyugodtan megyek el dolgozni, mert jó kezekben van. A férjem szerint egyébként minden családban be kellene vezetni, ha nem is ennyire hamar, de egy idő után a cserét. Sok pár problémáját oldaná meg, ha egy kicsit belekóstolnának a másik szerepbe.

Sokan megbotránkoznak rajta, hogy mennyire szívtelen anya vagyok, de a mi élethelyzetünkben ez volt a tökéletes megoldás. A férjem nagyon össze-vissza dolgozott (éjjel, nappal, hétvégén is, sokszor ugrasztották, hogy 1-2 óra múlva legyen bent stb...), emellett rettenetesen stresszes munkája volt. Soha nem tudtunk programot, kirándulást szervezni, mert mindig akkor jött egy azonnal menjen be hívás. Most legalább egy kicsit ő is tud pihenni.

2014. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
50%

Latszik, hogy meg nincs gyereked, joesetben ha lesz akkor minimum megmosolygod ezt a kerdesedet.

En kicsit forditva kerdeznem meg, nem onzes, kicseszes a gyerekkel szemben, hogy 1-2 eves koraban, mar naponta idoben fel kell kelnie, elmennie egy helyre, idegen gondozok koze?

Mikor otthon is lehetne a szereto anyjaval, megszokot helyen.

Eleg sokat kell meg annak a kisembernek idore felkelni, es mefelelni idegenek elvarasanak.

2014. jún. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
57%
utolsó ne ess már túlzásokba azért nem mindenki úgy van kitalálva,hogy otthon üldögéljen, arról meg ne is beszéljünk,hogy sok 1,5-2 évest már nem elégít ki,hogy anyuci otthon van vele,meg elviszi a játszótérre,nem beszélve arról,ha vissza kell menni dolgozni,vagy visszavágyik.
2014. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem én ezt a gyakori kérdéseket. A munkával kapcsolatos kérdéseknél mindenki ezerrel szenved a munkahelyén, de ha van otthon egy tündéri babája, akkor alig várja, hogy visszamehessen.

Intelligens embernek nem kell munkahely ahhoz, hogy értelmesen töltse el az idejét.

2014. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
55%

18-as,

Az hogy anyuci nem tudja minosegileg eltolteni az idot az 1.5eves gyerekevel akkor mar nagy baj van.

A gyerek teljes eletet befolyasolja az elso 3 eve, nem hiszem, hogy jot tesz neki ha reggel 6-7ora kozott ebresztik, buszoztatjak, viszik bolcsibe.

Arrol nem is beszelve, hogy gyakran lesz beteg, akkor meg megoldani a felugyeletet se egyszeru ilyen koru gyereknek.

2014. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!