Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig voltál otthon a...

Mennyi ideig voltál otthon a gyerekeddel? Nem érezted úgy, hogy "igazságtalan", hogy a férjed dolgozik egész nap, te meg akár éveket otthon vagy?

Figyelt kérdés
Persze van az amikor apuka nagyon jól keres és simán megengedhetik maguknak, hogy egy fizuból éljenek. Nekem is a táppénzem kb annyi, mint amennyi a fizetésem volt tehát kb. annyi pénz folyik be mint amikor dolgoztam, de ha belegondolok hogy ez mellett még pluszban tudnék tenni a kasszába, hogy előrébb jussunk. Vagy ti nem szoktatok ilyeneken gondolkozni? Nem "luxus" manapság otthon maradni egy nőnek 2-3 évet? Bár nekem még nem született meg a babám, de nem tudom elképzelni hogy 1 évnél többet otthon maradjak, még ez is olyan soknak tűnik..:(
2014. jún. 28. 13:30
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
62%

Ezt majd neked kell eldöntened, ha megszületik a gyereked. Én lassan 5 éve vagyok itthon, a kicsi most lett 2 éves, 3 éves koráig itthon maradok vele. Igen, luxus, sokkal (de sokkal) kevesebb így a jövedelmünk. Viszonylag normálisan megélünk a férjem fizetéséből, de nyaralni már a korábban spórolt pénzből megyünk, az már nem fér bele. De hol a határ, ahol a pénz miatt vissza kell rohanni? Én még nem jöttem rá, hogy egy 4 tagú családban mennyi az a jövedelem, amit nem lehet már elkölteni. Igen, szeretnék újra könyvesboltba beszabadulni, gondolkodás nélkül 15-20 e forintot elkölteni, de most nem ez van. Most 1-1 darabot veszek magamnak. Nekem ez az időszak a gyerekeimről szól, a nagy már ovis, de heti 3x délután edzésre rohangálunk vele, a kicsi meg a legjobb korban van, egy csomó minden érdekli, imád jönni-menni, játszóterezni, dumál, nem adnám most bölcsibe, nagyon élvezem, hogy már ekkora. És be kell valljam, az elmúlt 5 év alatt még nem jutott eszembe unatkozni :) És jelenleg úgy néz ki, hogy jövő ősszel várnak a korábbi munkahelyemen. De ehhez az kellett hogy 10 évet robotoltam korábban és tudják, hogy mit tudok.

Ha visszamész dolgozni, azt ne felejtsd majd el, hogy te már sose az a munkaerő leszel, aki eljött szülni.

2014. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
67%
miért kell 0%-ra pontozni azokat a válaszolókat, akik 3 évig otthon maradnak? az én lányom sem lesz bölcsis, majd csak oviba megy. mi a férjemmel így látjuk jónak.
2014. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem, miért pontoznak le mindenkit, aki nem rohant vissza dolgozni. A kérdés szempontjából ugyanolyan hasznos válaszok. Bár sejtem, hogy a prolinép irigykedik azokra, akik megengedhetik maguknak, hogy pár évig otthon maradnak.
2014. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azért, mert itt mindenki lájkgombként használja a hasznos/nem hasznost.:)) Főleg ebben a témakörben!


De egyébként szerintem nem azért nem maradnak otthon, mert pénzügyileg nem tehetik meg, hanem mert agyilag/szakmailag nem akarják megtenni.

2014. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
80%

Miért gondolja rögtön mindenki, hogy a másik irigykedik? Inkább csak nem vagyunk egyformák, és néhányan ezt nem fogják fel.

Én megengedhetném magamnak, hogy otthon maradjak, de nem akarok. Úgy érzem, hogy a fiamnak sem vagyok elég társaság, szeretne más gyerekekkel játszani, és én is vágyom egy kicsit másra. Nem azért, mert nem szeretek vele lenni, hanem mert felnőtt ember vagyok, másféle igényeim is vannak.

Nem hiszem, hogy egy gyerek lelki sérült lesz attól, ha egy számára kitalált intézményben más gyerekekkel játszik és jól érzi magát, ahol vigyáznak rá, stb.

Én inkább arra látok több példát, ahol az anyuka otthon ül évekig, akár több gyerekkel is, és már tiszta ideg, nem tudja levezetni a feszültséget, mert nincs egy szabad perce. Inkább kiül a gyerekkel a játszótérre, aztán oda sem figyel. Nem értem, hogy ez mivel jobb, mint az, aki legalább felügyeletre bízza a gyerekét.

De felesleges általánosítani. Biztos mindenre van példa, ha keresi az ember.

2014. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Az is le van pontozva aki nem marad otthon,talán mégjobban
2014. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Hétfőn jobban le lesznek pontozva azok, akik nem maradnak otthon, hiszen ők dolgoznak, nem gyakoriznak:))))
2014. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Én sem maradhattam otthon egyikkel sem 3 évig, de a 2 mindig megvolt.

A bölcsi azt jelentette, hogy 7.30-tól 15.30-16.00-ig ott voltak. A gondozónőnek sokkal több jutott belőlük, mint nekem. Délután 5, vagy fél 6, mire hazaérünk, 8-körül már fektetni kell, mert fáradtak.

Személy szerint túlzásnak tartom ezt, és sajnos nincs más választásom. Ha félnapos munkám lenne, és ebéd után jöhetnénk el a bölcsiből, akkor lennék elégedett.

2014. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

hova teszed a gyereket ha nincs család, bölcsi, pénz bármire, a többség fél év után is paszolná a gyereket kérdés hova,

a többség az államiba is simán dobná az egy éveset és mene melózni de sok helyen se bölcsi se meló

2015. márc. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Coffelia ***** válasza:
Én nem sablonévekben gondolkodtam, hanem csak a gyerekem reakcióit figyeltem. Nem hiszek az egyetemes, mindenkire ugyanúgy vonatkozó dolgokban. Nálunk a pici 20 hónaposan megérett heti 1 nap bölcsire, amit feltornásztunk 3-ra az ovi előtt. Az ő bölcsis napjain én dolgoztam, a pénzre is szükség volt, a munkám nélkül pedig félember vagyok. Minden klappolt, mindenki jól volt, az oviba meg csont nélkül beszokott. Mindenki más, értelmetlen az összehasonlítás.
2020. ápr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!