Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok, akik a gyereknek rosszab...

Azok, akik a gyereknek rosszabb minőségű ápolási termékeket vagy turkálós ruhát vesznek, azok maguknak is olyat vesznek?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam, hogy sokan írják itt, hogy turiban vásárolnak a gyereknek. Azért, mert neki úgyis mindegy, hiszen kinövi, vagy pedig maguknak is vennének/vesznek onnan ruhát?


Vagy pl. aki Sparos pelust használ, az magának meg olyan öblítőt vesz?


Csak a gyereken spórolunk vagy magunkon is?



2014. júl. 10. 15:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Én magamnak nagyon ritkán találok turiban ruhát (nagyon magas, vékony vagyok), kislányomnak viszont szuper cuccokat találok olykor-olykor. Míg ő egy szezonban hord egy ruhát, addig én évekig, olykor évtizedekig. Tehát magamnak több új, márkás cuccot veszek, mint neki, de ő is kap menő márkás újat (pl gap, next, benetton), kevésbé menő, de jó minőségű újat (pl. tescós, c&a-s), meg menő turisat is. Ha már nem fog ilyen gyorsan nőni, nyilván változik majd az arány, de turiban sincs minden méretből azonos mennyiség és minőség, picikékből szuperek és sok, kúszó-mászó korúra való kevés stb.
2014. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok még egyszer, ápolási cuccokból mindig gyógyszertári márkát kap (pl. babe), magunknak van ilyen is, meg dm saját márkás is, attól függően, hogy mi válik be.
2014. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a gyerekemet öltöztetem turiból, hanem a család többi tagját is. Nem csak azért vásárolok ott, mert olcsóbb, hanem mert nagyon jó cuccokat tudok találni. Egy márkás ruha árán veszek egy szatyor holmit, ami minőségre is sokkal jobb és egyedibb. Lehet, hogy a kislányomat "csak" turkálós holmikba öltöztetem, de mégis elvan mindenki halva, hogy honnan veszem ezeket a cuki ruhákat. A pelenkáról meg annyit, hogy kipróbáltam nem tudom hány fajtát és mégis a dm-esnél raktam le a voksom, mert nekem azt jött be. Az ára is kedvező és a minősége is jó. Pl. márkás popsitörlővel jártam úgy, hogy a babám feneke vörös lett. Szóval ennyit a márkáról. A dm-es cuccok lehet hogy névtelenek, de jó minőségű német holmik. Van valami amiből az olcsóbbat veszem, van amiből pedig a drágábbat. A mai világ sajnos nem arról szól, hogy két kézzel lehet szórni a pénzt. Zárójelben megjegyezném, hogy nem egy olyan ismerősöm van, aki nagyon jól áll anyagilag és mégis turiból öltözik. A turkáló nem egyenlő azzal, hogy az ember igénytelen vagy csóró, hanem azzal, hogy szeret gazdaságosan vásárolni és szereti az egyediséget.
2014. júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Nem spórolok sem a gyereken,sem magamon. Ha épp megtetszik valami a turiban megveszem,de ugyanugy megveszem márkaboltban is.Pelust Dm-eset használunk,de csak azért,mert ez vált be.Minden másból kifolyik minden.Ugyan még csak 5 hónapos,de ha cipö kell majd neki,abból is jót és márkásat fogok venni.
2014. júl. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kissé nem értem a kérdésedet. Mire mész a válaszokkal?Olyan, mintha azzal, hogy valaki sparos cuccot vesz pl. azzal lealacsonyítanád őt. Az, hogy dolgokat ugyanott veszek e magamnak, mint a gyerekemnek, hát azzal meg nemigen értem mire mész.

Tusfürdő, sampon, dm-es-mindenkinek. Pelenka dm-es. Mosószer, öblitő lidl-es. Ruha. magunknak minimális új vásárlás van, mikor hol. Lehet éppen tesco, kinai, esetleg c&a. Ezekből mire következtetsz?

De pl. vettem már ruhát a brendonban (akciós volt, az ár és a minősége nekem megfelelt).

2014. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem a kérdésedben a két tétel között nincs összefüggés. Nincs olyan normális szülő a világon, aki magára drága cuccokat aggat, a gyerekén meg spórol! Minden szülő a gyerekének a legjobbat akarja, anyagi körülményeihez képest megad neki mindent, akár saját maga rovására! Én pl. azt vettem észre, hogy amióta itthon vagyok gyesen, nem vettem magamra semmit, mert csak a kicsikre költök inkább.

A másik. A turkálós ruháktól semmi baja nincs a gyereknek, a rossz minőségű pelenkától, tusfürdőtől, öblítőtől viszont igen.

Én szívesen veszek turiban gyerekruhát, mert tényleg jó minőségűek, gyakran teljesen újak, márkásak, és örülök, ha magamra is találok turis cuccot. A cipő már más kérdés, abból nemigen veszek használtat, legtöbbször a Deichmann-ban veszem a gyerekekét, ez nekünk elérhető ár.

A kozmetikumok közül nem a legdrágábbat veszem, az olcsó de jó minőségű dolgokat keresem, így most pl. az egész család gyógynövényes szappanokat használ.

Spórolni lehet, spórolni kell, de nem a minőség rovására.

Nem veszek a gyerekemnek gagyi tusfürdőt meg gagyi öblítőt, hogy aztán majd ekcémás legyen a bőre tőle.

De biztos, hogy vannak sajnos olyan családok, akik azért vásárolnak a turiban, azért veszik a leggagyibb legolcsóbb pelenkát meg egyébb kozmetikumot, mert rákényszerülnek, nem telik másra. És sajnos ezek a családok élelmiszerre is csak így tudnak költeni, nagyon sok káros anyagot megesznek. Mert az élelmiszerről nem írtál, de bizony az is ide tartozik, óriási különbségek vannak, ki mennyit költ kajára, és milyen minőségű ételeket tud nyújtani cseperedő gyermeke számára. Ez sokkal lényegesebb, mint a turis vagy márkás ruha, mert a gyerek a turis ruhában is ugyanúgy felnő, de az már nem mindegy, hogy egészséges, vagy egészségtelen ételekkel tömték kiskorában!Én inkább a ruhájukon spórolok, hogy több jusson gyümölcsre például. De ettől még a ruhájuk tiszta, kényelmes, praktikus, csinos, csak 10 ezer helyett mondjuk 1000-be került.

2015. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
13%

SOHA DE SOHA NEM VENNÉK RUHÁT A KÍNAIBAN ÉS TURKÁLÓBAN.

A kis pici babámra soha de soha nem adnám rá.

Egyszer ajándékba kaptunk ruhát és amit egy ismerős túrt a turkálóban. Dobtam ki ahogy elment.

2015. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
10%
Simán, sokkal kevesebb benne a vegyi anyag, mint a bolti újban. De persze van aki szereti tönkre vágni a gyerekét :)
2015. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
18%

Imádom ezeket a jóindulatú anyukákat.

Magamnak nem vásárolnék turkálóban, akkor a gyerekemnek sem.

Nektek baj ha drága pelenkát használunk, ha babakorában nike cpője van.

Mivel megtehetem , megveszem. Ennyit erről.

2015. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
54%
Nike cipő? Legalább ez mindent elárul :) Felőlem annyira márkahű és sznob valaki, amennyire csak akar lenni. A gyereket viszont sajnálom...
2015. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!