Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik otthon vannak gyerekkel,...

Akik otthon vannak gyerekkel, mindenki férje elvárja, hogy este meleg étel legyen az asztalon?

Figyelt kérdés

A sok kérdés, hogy hogyan oldja meg a főzést a gyerek mellett, mire hazaér a férj. Nem tud az a férj megenni egy szelet kenyeret?

Fura ez nekem, mert nálunk elvétve van vacsorára meleg étel.


2014. júl. 15. 15:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
eddig azt hittem nem,de a hétvégi nagy beszélgetés alkalmával kiderült,h. ha nem is szó szerint elvárja,de jól esik neki. illetve ha nincs főtt étel,esetleg még kupi is van mikor haza jön,akkor azt gondolja,h. egész nap gép előtt ülök. holott nagyon jól tudja,h. mennyi gond van a másfél évesünkkel. így szar feleségnek és szar anyának érzem magam,de próbálok változtatni. tegnap pl. meg sem álltam: délelőtt takarítás,mosás,pakolás,délután főzés (főzzelék, pizza). mire hazaért,mégis nagyobb kupi és kosz volt,mielőtt elment. hát ez van,nem megy ez nekem.
2014. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem várja el. Sőt! Ő inkább szendvicspárti. Persze, szoktam főzni, de ő többnyire a munkahelyén eszik délután is, így estére a több adagos főtt kaja rám marad. Emiatt leginkább hétvégén közösen főzünk, hétközben pedig a kislányunknak dobok össze valami babaételt.
2014. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 ivilicious ***** válasza:
14%
Hamar össze lehet dobni kajákat, nem marhasültet kell csinálni, meg órákig főzős cuccokat...nem várja el,de szeretek gondoskodni, és nekem jobban esik főtt kaját elé tenni,mint egy aszott szendvicset.
2014. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
nekünk soha sincs meleg étel vacsorára, a pici babánk most fog megszületni, de ezután pláne nem lesz. Ha olykor olykor nagyon finomat vacsizna, inkább rendel egy pizzát, vagy eszünk virslit, esetleg tojást, melegszendvicset, de főtt ételt csak ebédre. Így nem is várja el. De ez nevelés kérdése, van akit úgy neveltek hogy vacsorára meleget egyen. Szerintem már csak egészségügyileg sem túl jó bezabáltatni vacsorára, salátát önmagában meg hiába raknék elé.
2014. júl. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
89%
fintor zsófia: a gyereknevelés mellett egy dolgod van otthon! jól érezni magad és boldognak, kiegyensúlyozottnak lenni. Ha a férjed hazajön, akkor együtt főztök, közben beszélgettek, egy jó programot csináltok belőle. A takarítást is meg tudjátok oldani együtt. A gyereknek egy kipihent, kiegyensúlyozott, boldog és vidám anyukára van szüksége. Amúgy meg.. úszik a lakás? Kit érdekel? Majd együtt megcsináljátok? Nincs kaja? Ugyan.. rendeltek vagy közösen összedobtok valamit. Ebből ne csinálj ügyet! 31/F
2014. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
32%

én kényszeres főző vagyok :D

na nem azt mondom, hogy minden nap főzök, de heti 5x biztosan. kb. 2 hetente van hideg kaja, de akkor is van valami süti vagy esetleg egy könnyebb leves :D

nem hiszem, hogy elvárja, de biztos furcsa lenne, ha napikig nem várná meleg vacsi itthon :)


2 éve mentem vissza dolgozni, így azért nem bonyolult kajákat főzök hétközben, de megoldom. szerintem gyerek mellett is igaz, hogy arra van ideje mindenkinek amire akarja. volt, hogy éjfélkor álltam neki a másnapi ebédnek vagy 2 órával a gyerek előtt keltem, hogy biztos meglegyen, de mint írtam én kényszeres vagyok :D

2014. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

2 gyerekkel vagyok itthon. Férjem melóban reggelire, ebédre is szendvicset eszik, vacsorára jól esik neki a meleg étel!

A két gyereknek kell valamit főznöm, nem adhatok nekik reggel délben este szendvicset.

A kicsi 1 éves, a nagy 5.

A nagy megeszik ey felnőtt adagot.

Napi 4 adag menüt rendelni egy hónapban 100.000 lenne, s az csak napi 1 étkezés!

Mi a gyerekekkel reggelire szendvicset eszünk, ebédre és vacsorára meleget.

Nem esik nehezemre megfőzni, hisz ez a dolgom, nem dolgozok, ő keresi a pénzt, illene neki meleg vacsorát adni cserébe!

Reggel 6-7 kor kelünk, oda rakom az ebédet, beágyazunk, öltözünk, megreggelizünk, s kész is az ebéd 9-re, szabad a nap hátralevő része.

Pl. Töltött paprikát 10 perc alatt oda lehet rakni, 1 rát fő, kavargatni se kell, megfőzni magától! 10 perc alatt oda lehet rakni tepsiben csirke combot, burgonyát, paprika, paradicsom padlizsán cukkini, megsütök magától!


Sosem értem azt, ha valaki panaszkodik nincs idelye megfőzni!


Nem tudnék a gyerekeimnek napi 3x hideget adni!

2014. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem elvárás, de megcsinálom. A férj üzemi étterme pocsék, az én főztömből visz másnap ebédet. Ha nem marad vagy valami miatt elcsúsztam megoldjuk máshogy.

Ma pl virslit vitt, mert tegnap mind megettük a pörköltet:)

Egyébként nemcsak neki főzök, hanem a 2 fiúnknak is és ők elvárják:)

2014. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%

Azért ha csak szendvicset eszik egész napra persze hogy hazaérve nem ugyan arra vágyik.

Elvárás magam irányába van meleg kajára is.

2014. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Az egy másik eset, ahol a feleség szeret főzni, de azokon csodálkozom, ahol nincs ideje semmire, és akkor még a férj is ilyesmivel nehezíti az életét.

Mi sem eszünk egész nap szendvicset (főleg nem szottyadt szendvicset), de nálunk elég délben a meleg étel, este már általában nem vágyunk rá. De azt meg pláne nem szeretném, hogy azért, mert én "csak" itthon vagyok, ő meg "pénzt keres" kiszolgálóvá váljak.

2014. júl. 15. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!