Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülők! Milyen...

Kisgyerekes szülők! Milyen gyakran jártok el kettesben töltött hétvégékre a házastársatokkal?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 14:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
66%
2és fél éves a fiunk, egyszer voltunk moziba. Párom rengeteget dolgozik, van hogy szombat vasarnap is. Igy nem igazán kivitelezhető. Ja meg hát mindig a pénzhiányra fogja. De igy hogy kezd tönkremenni a kapcsolatunk, ő is belátta h igenis szükséges néha csak kettesben lenni vagy elmenni valahova. Azt mondta változtat a hozzáállásán. Hát kiváncsi leszek...
2014. aug. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
49%
Májusban múlt 4 éves a nagy, áprilisban múlt 2 a kicsi, de még nem voltunk nélkülük sehol. Most jön a harmadik baba, úgyhogy egy darabig még tuti nem is megyünk kettesben sehová.
2014. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
60%

2 gyerekünk van. 4 és 2 évesek. Hétvégére kettesben egyszer sem mentünk, de a 4 év alatt azért kb. 3x voltunk moziban, egyszer vacsorázni, 2x színházban. Ez idő alatt anyukm vigyázott rájuk, de mivel anyukám több szakban, ráadásul folyamatos műszakban dolgozik, nem igen tudja őket hosszabb időre bevállalni. Anyósom sajnos nem él, más nincs aki vigyázzon a gyerekre.

A nagy ovis, a kicsit meg hetente 1x-2x délelött magánbölcsibe adtam évközben. Néha a férjem direkt az ilyen napokra vett ki szabit, így legalább 3 óránk volt ezeken a napokon, de ez sem volt soxor. Sajnos alig jut idő egymásra, és ezt nagyon meg is sínyli a kapcsolatunk. :-(

Én is nagyon mennék, férjem is, de nekem eléggé rosszul esik, hogy az összes kettesben töltött időt kivétel nélkülén szerveztem le. Ha a férjemen múlt volna, egyszer sem megyünk kettesben. Most, hogy a kicsi is 2, már én nyitott lennék a régen megtartott valentín napra is, amit mindig egy wellness hétvégével ünnepeltünk. Ha csak évente egyszer állna ez vissza, meg évente néhány esti kiruccanás lenne, már elégedett lennék.

2014. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
60%

Konkrétan elutazni a két és félév alatt egyszer tudtunk két nap, egy éjszakára. De a mamiknál rendszeresen ott alszik. Nyáron kb. 2-3 hetente. Ilyenkor délután, estefelé elvisszük és reggel megyünk érte.

Itt azért megjegyezném,hogy azt sem kell lepontozni, aki "össze van nőve" a gyerekével. Mindenki éljen úgy,ahogy neki jó. És van, akinek így jó.

Nyilván azt nem szeretem, hogy ha valaki panaszkodik, meg adja a mártírt,hogy ő soha nem tud kikapcsolódni, meg a párjával foglalkozni, közben nem is akarja a nagyszülőkre bízni a gyereket!

2014. aug. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

15-ös: miért nem igénylitek?

Attól, mert van gyerekem, én ugyanúgy vágyom a Feleségemre, mint előtte. (És most kivételesen nem a szexre gondolok. Pontosabban nem csak arra.)

2014. aug. 20. 07:49
 26/32 anonim ***** válasza:
15-ös válaszoló vagyok, egy időben nagyon szerettünk volna kettesben lenne akár 1-2 órát, de sajnos senki nem vállalja el a gyermekeinket, és sajnos a nagyobbik gyermekről kiderült 3 hónapja, hogy azért ilyen nehéz vele az élet mert gyermekkori autista és halmozottan értelmi fogyatékos is! :( Minden percben állandó felügyeletet igényel 1 embert 24 órában folyamatosan. Nagyon fárasztó éjszakánként is csak 3 órát alszunk ennyi az alvásigénye. Így már nem igényeljük, hogy elmenjünk bárhova is, mert ahhoz túl fáradtak vagyunk, egyébként a másik kettő gyerkőccel semmi gond! 25 N
2014. aug. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon sajnálom, kitartást és sok erőt a gyerkőchöz!
2014. aug. 20. 09:27
 28/32 A kérdező kommentje:

24-es: "Itt azért megjegyezném,hogy azt sem kell lepontozni, aki "össze van nőve" a gyerekével. Mindenki éljen úgy,ahogy neki jó. És van, akinek így jó."


Senkit sem pontoztam le, mindenkinek a zöldre nyomtam. Nem az alapján értékelem a válaszokat, hogy az én vágyammal megegyező választ írtak-e vagy pont az ellenkezőjét, hanem az alapján, hogy sikerült-e a kérdésre válaszolni.


Nem ítélem el azokat, akik 0-24-ben a gyerekkel vannak, az év minden napján. Én is nagyon szeretem hármasban tölteni a napjaimat, sőt, szeretnék második gyereket is majd.


Egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy másoknál mi a szokás és úgy gondoltam, itt javában Nők fognak írni, akik talán arra is válaszolni tudnak, hogy nem érzik-e tehernek, nyaggatásnak, ha a férjük egy kicsit ki akarja őket sajátítani. Elvégre egy kettesben töltött hétvégén tudná a Nő is kipihenni magát, viszont a férfi meg pont ekkor élénkül fel, és igényli a Nő határtalan figyelmét és törődését (még egyszer hangsúlyozom, nem csak a szexre gondolok). Ergo a Nő nem a gyerekre vigyáz ilyenkor, hanem a férjére. :)

2014. aug. 20. 09:37
 29/32 anonim ***** válasza:
Sajnos mi egyáltalán nem járunk sehová. Nem is tudom, ez nekem olyan lelkiismereti ügy. Nem akarom napokra nagyira hagyni a gyereket. Nem azért, mert féltem, vagy mert nem bízom anyukámban. Egészen egyszerűen lelkiismeret-furdalásom van, hogy én "pihizek" a nagyi meg "gályázik" miattam. Ha szükség van rájuk nagyon segítenek, pl. betegség, de csak úgy a nyakukra tolni...hát nekem nem megy. Remélem, idővel másként gondolom, meg akkorára a fiam is nagyobb lesz.
2014. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Én nagymama vagyok, és teljesen ledöbbentem a 29-es válaszon. Sosem éreztem úgy, hogy gályázom a gyerekeim helyett, amikor az unokáimmal vagyok. Életem legszebb időszaka, egy új fiatalság, fantasztikus élmény.
2014. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!