Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a gyerekednek a...

Te adnád a gyerekednek a saját keresztnevedet? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Ha nem titkos, a keresztnevedet is leírhatod, örülnék neki.

2014. okt. 21. 12:32
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
60%

Soha nem adnám a lányomnak a nevemet. Magdolna vagyok. Egyszerűen gusztustalan név szerintem. Már akkor régiesnek számított, mikor én kaptam majdnem 34 éve.

Anyut is így hívják, gyűlöljük egymást.

2014. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk nagypapám családjában volt szokás, hogy az első lánygyerek mindig Mária lesz. így lett anyuból Mária, és van kb. 3-4 Mária nevű unokatestvére is (Papámék 9-en voltak testvérek).

Na anyu szakított a hagyománnyal, én Mariann lettem.

Hát ez sem sokkal szebb név, kiskoromban utáltam, mostanra megbékéltem vele.


Lányomnak nem adnám.


Férjem nevét sem adnám a kisfiamnak, náluk a keresztapját is ugyanúgy hívják, szóval a 3. azonos nevű pasi lenne.

Van nagy Csabi (a keresztapja) és kis Csabi (a férjem)

2014. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
78%

Nem adnám,mert nem szeretem ha egy családban ugyanazok a nevek szerepelnek és a gyerekem egy külön ember akinek úgymond új név "jár".

Anna vagyok!

2014. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy látszik, hogy egyöntetűen a nevek továbbörökítése ellen vagytok.

(A lepontozókat pedig csókoltatom...)

2014. okt. 21. 13:30
 15/41 anonim ***** válasza:
71%

Off: Szerintem gyönyörű név a Magdolna, én ezt szerettem volna adni a lányomnak, párom is örült volna neki (a rég elhunyt anyukáját is így hívták, nagyon szerette őt), de a sógornőmék megelőztek.


Én sem adnám a lányomnak a saját nevem. Számomra fura lenne a saját nevemen őt szólítanom.

2014. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
66%
én se adnám, ugyanolyan okokból kifolyólag, mint ahogy a többiek már leírtak.. alapból semmi bajom a nevemmel, szeretem :) fiam se kapta az apja nevét... Eszter vagyok
2014. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem adnám, mert nem szeretem ezt a nevet. Zsuzsanna...őszintén mondom, hogy az egyik legutálatosabb név, pedig az anyukámat is így hívják.

Ettől még a Zsuzska is szebb, de ne menjünk bele :)

2014. okt. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
70%

A saját nevemet azért nem adnám, mert nagyon rosszul hangzana a vezetéknévhez. Dóra vagyok amúgy, szeretem a nevem, de szerintem sokkal szebb kislány nevet választottunk.


A férjem nevét én adnám a fiúnknak. Férjemnek nagyon ritka neve van, ő is szereti a nevét, de nem szeretné, hogy a gyerekünket úgy hívják azért, mert legyen saját neve.

2014. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem adnám, teljesen függetlenül attól, hogy mi a név. Nekem ez a szokás nem tetszik, ezért. Nálunk nem divat. Egyébként Krisztina vagyok, nekem sosem tetszett, főleg mert akkoriban nagyon sok volt amikor születtem. Ma már ritka a gyerekek közt.
2014. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
42%
Érdekes, hogy többen is írják, hogy nem szeretik a nevüket (többek között én is). Lányok (Heni, Ivett, Zsuszi) olyan szép nevetek van:) Az egyik kedvencem a Zsuzsanna (de csak így:) ), a fiam meg ha lány lenne az Ivett nevet kapta volna :)
2014. okt. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!