Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a gyerekednek a...

Te adnád a gyerekednek a saját keresztnevedet? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Ha nem titkos, a keresztnevedet is leírhatod, örülnék neki.

2014. okt. 21. 12:32
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
49%

Nem adnám, mert én is örültem, hogy senkit nem hívnak úgy a családban ahogy engem.

Apámat az apjáról nevezték el és a keresztapám is a saját nevét adta a fiának volt is keveredés.


Egyébként Zsuzsa vagyok és nagyon szeretem, bár néha elírják és hozzátoldanak pár betű, az esküvőmön is Zsuzsannának szólítottak:P

Szóval nekem ráadásul a rövidített és becenevek sem jönnek be.

2014. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
65%
En Nora vagyok szeretem, tetszik, de nem adnam a lanyomnak. Mindog kavarodas, h kinek szolnak, amugy is o kulon egyeniseg, jar neki, h egyedi legyen:-)
2014. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk divat a családban hogy a lányok az anyjuk, a fiúk az apjuk nevét kapják.

Engem úgy hívnak mint anyámat (Mária)

Nem adnám a lányomnak mert nem tetszik.. De fiam született és őt sem az apjáról neveztük el (József)

Sokat piszkáltak a tesóim emiatt, de nem érdekel. Az én gyerekem és a férjemmel más nevet adtunk neki. Szóval nekem nem teszik hogy a szülők nevét kapja a gyerek mert nálunk a családba ez megszokott. Én törtem meg a hagyományt :)

2014. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
51%
Én Viktória vagyok.Nem adnám első névként a gyermekemnek.De a férjem ragaszkodik hozzá,hogy második névként megkapja,én meg nem tiltakoztam ellene.Januárban születik az első babánk,lány lesz.
2014. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
63%

Judit vagyok. Anyám nevét kaptam. Mindig én voltam a kis Jutka, ő meg a nagy Jutka. Utáltam mindig.

Keresztanyámnál is így van, az iker lánya az ő nevét kapta, az iker fia pedig az apuka nevét. Náluk is kicsi és nagy volt... Falnak tudnék menni ettől.


A pároméknál is így van. A párom az első szülött fiú, így ő az apja nevét kapta, aki anno szintén... Így minden első szülött fiú Ferenc. Na most... Ezért az egy dologért nem vettem fel a párom nevét férjes névként, mert egy helyen dolgozunk anyóssal, és a párommal is, így nem akartam én lenni az ifj. X Ferencné....

Én ettől is meg akartam kímélni a fiamat, hogy ő legyen az ifjabb ifjabb.... meg az apja sem szerette volna, hogy az ő nevét kapja. Így lett Szabolcs.

2014. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
43%
Petrának hívnak és nem adnám. Egyrészt mert nem tetszik, másrészt meg szerintem iszonyú beképzeltségnek hat, ha valaki saját magáról nevezi el a gyerekét.
2014. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
62%
Amikor terhes voltam a fiúnkkal,nem is volt kérdés,hogy az Apja nevét kapja.Az én részemről nagyon megtisztelő,hogy ezt a nevet kapja ő is.Nagyon jó ember a férjem,tisztelem,becsülöm!Nagyon illik hozzá ez a név! :)
2014. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
78%
Már ne haragudjatok!De miért lettem lepontozva?Senkit nem szidtam,meg nem küldtem el senkit melegebb helyre.Azért lettem lepontozva,mert az Apuka nevét kapta a gyerkőc? Hát gyönyörűek vagytok! (Az előző voltam)
2014. okt. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én sem értem a lepontozókat... Ez még mindig nem egy tetszik/nem tetszik gomb, hanem a hasznosságot kellene értékelni vele! Attól, hogy valaki nem ért egyet a másikkal, még lehet építő jellegű az a hozzászólás.
2014. okt. 22. 17:12
 30/41 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk nem egyező nevet kapott, viszont a születése után szembesültünk azzal, hogy hasonlóan hangzik a lányunk neve, mint a férjem nevének a becézett alakja. Kb mintha ő Gyula lenne és Gyulinak becéznénk, a gyerek meg Joli lenne. Ha nem artikulálok megfelelően, mindkettő kérdően néz :)


Ráadásul hangzásra még a szüleim kutyájának a nevére is hasonlít. Eleinte apukám mondta büszkén, hogy aznap csak négyszer szólította kutyanéven a gyereket, vagy fordítva :) De tény, hogy ha a gyereknek szólunk, jön a kutya is...

2014. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!