Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a gyerekednek a...

Te adnád a gyerekednek a saját keresztnevedet? Válaszodat indokold!

Figyelt kérdés
Ha nem titkos, a keresztnevedet is leírhatod, örülnék neki.

2014. okt. 21. 12:32
1 2 3 4 5
 31/41 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Katalin vagyok. Anyám is Katalin, nagyanyám is Katalin volt, meg annak az anyja is.... Volt is nagy megrökönyödés, hogy a lányom nem lett Katalin! :) Kicsit sokan vagyunk Katik így is! :) Esetleg ha a JóIsten megsegít és ad egy második gyereket, akkor annak a második neve lehet Katalin. Persze ha lány lesz! :D
2014. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%
Ágnes vagyok, nem adnám a lánykámnak, habár nagyon szeretem a nevemet, de ő egy másik ember, legyen már egy saját neve könyörgök, ne kis-Ági legyen... Ő egy másik személyiség, egy új ember, új név kell neki az új kezdethez. Így dukál. Ezért aztán olyan nevet választottam, ami jellegében (de hangzásában nem) hasonlít az enyémre, de a családban eddig nem létezett.
2014. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Én Lívia vagyok.Nem a kedvencem,de nem is utálom a nevemet.A második nevem Adrienn.A férjem kedvenc neve.Ő azt mondta ha lányunk lesz Adrienn lesz,mert imádja.Mindig kérdezgeti is hogy miért nem azt használom.Viszont nekem a Hanna név tetszik.Lesznek ebből még viták... :)
2014. dec. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Nem adnám. Edina vagyok, ez egy divatnév volt a hetvenes években. Nekem soha nem tetszett. Amúgy sem vagyok híve a divatneveknek (a viselőjükről látatlanban meg lehet mondani hány évesek, mert a neveket egy adott időszakban adták, aztán utána nem)
2014. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Nem, nem adnám. Andrea vagyok, gyerekkoromban is utáltam már, 3 Andrea is volt az osztályban, a lányomnak mást képzeltem el, a Szonja nevet kapta, nagyon illik rá, és a környezetünkben nem ismerünk senkit akit így hívnak.

Továbbmegyek, van fiunk is, anyósék nagyon erősködtek, hogy a férjem nevét örökölje, apósomat is így hívják, István, ezt mi nagyon-nagyon nem akartuk, a fiunk sem lett Pistike, más nevet kapott, ami nekünk tetszett.

2014. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
95%

Krisztina vagyok, nagyon szeretem a nevem, és ha kislányom lett volna, Őt is annak hívtuk volna.

Kisfiúnk lett, apuka után Ferenc lett. Fantasztikus, az oviban csak Ő van, mint Feri, az ovi tele van Noel-okkal, Ármin-okkal és Bencékkel :):):)

Nem bántam meg, hogy Ő is Feri, SOHA nem tévesszük össze az apukával....Az Apa Feri, Ő meg Fecó. Sőt a nagypapa is Feri, Ő meg Feribá. :):)

2014. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Margit vagyok és tetszik a nevem, de nem jutott volna eszembe, hogy adjam a lányomnak. Inkább a Margaréta.

A férjem viszont szeretné, hogy ha lányunk lesz, az legyen a második neve. Részemről rendben.

2014. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Éva vagyok. Már gyerekkoromban sem tetszett ez a "névöröklődés". Akkor kijelentettem, hogy az én gyerekem nem lesz Éva. Erre anyám: - Hát megfosztanád a gyerekedet a nevedtől?

Erre nem tudok mit mondani. Ha már egyszer gyermekem születik had döntsem el én, milyen néven szólítom, ne más...

A családban is én vagyok a Kis Éva... 26 évesen és nagyon zavaró.

2014. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
91%
Beatrix vagyok és a második kislányom megkapta a nevemet pont rá illik ugyan olyan mint én.
2014. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyeznék bele a névöröklésbe, ha az apuka ragaszkodna hozzá, nekem pedig nem lenne jobb ötletem. Csakhogy van, így max 2. névnek adnám. Cintia a nevem, szeretem, bár párszor meggyűlt vele a bajom.
2014. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!