Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én helyemben visszamennél...

Az én helyemben visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisfiam. Kezdetektől tápszeres egy eü. probléma miatt.

A cég ahol a terhességet megelőzően dolgoztam egy földgázelosztó, amit a rezsiháború részeként át fog venni az állam. 1200 embert bocsájtanak el tőlünk. A főnököm szólt, hogy egy kolléganőm elköltözik, az ő helye (a mi csoportunkból) megüresedik és ha vissza tudok menni dolgozni, akkor én nem fogok beleesni a leépítésbe, viszont később már nem fogok tudni visszamenni. Belemennének abba is, hogy 6 órában megyek vissza. Át tudjuk úgy szervezni, hogy a férjem itthon legyen addig a babával és ne kelljen bölcsibe adni. Nekem eddig is elég jó keresetem volt, így meg az extra gyed miatt nagyon jól állnánk.

Ésszerű lenne visszamennem, de úgy félek, hogy hogy fogja viselni a kisfiam, meg én is...


2014. dec. 15. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Én nem mennék vissza 4 hónapos baba mellől dolgozni, akkor sem, ha így elveszteném a munkámat. (Nyilván, ha az én fizetésem nélkül éheznénk, akkor nem mondanám ezt.)
2014. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Én nem mennék vissza. 4 hónapos a baba, biztosan nem mennék. Minden mást megoldanánk, ha eljött az ideje, akár új munkahely keresését is. Nálam a fontossági sorrendben az ő igényei az elsők, és bár apa remek ember, az anyukájára van szüksége. Így én munkahelyvesztés árán sem mennék el mellőle.
2014. dec. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy tavasszal kéne mennem, legkésőbb nyár elején. Kb 7-8 hónapos korában. Ez a lényeges infó lemaradt :)
2014. dec. 15. 12:02
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem mennék.

Kivéve, ha egyébként éheznénk, nem tudnák megélni tehát muszáj lenne.

Egyébként meddig maradtál volna otthon? 2-3 év? Az idő alatt nagyon sok minden történhet a cégnél. Szóval én nem ugranék rögtön vissza. Lehet, hogy egyébként is lesz munkád 3 év múlva. És lehet, hogy hiába mész vissza, 3 év alatt történik valami, ami miatt mégis elveszted a munkád.

2014. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Pontosan azért, mert nincs garancia sem pro sem kontra, én nem mennék vissza. 3 évet itthon leszek, és utána meglátjuk, milyen lesz a helyzet. Addig is képzem magam, hogy legyen választási lehetőségem, ha nem úgy alakulnak a dolgok, és kész. Nekünk ez csak néhány hónap, a gyermekünknek viszont a legfontosabb időszak, az alapok a kapcsolatunkban. Szerintem ez végtelenül fontos.
2014. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

A világ legtöbb országában már ilyenkor dolgoznak az anyák.

Valahogy nem látom az itteni 3 év előnyét, amikor depresszióban világelsők vagyunk.

Én simán visszamennék, főleg, ha az apja otthon marad vele.

2014. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Mert a világ legtöbb országában a gazdasági érdek előbbre való a gyerek lelki világánál. Eleget dolgozom az államnak, én kikérem magamnak és a babámnak ezt a pár évet.
2014. dec. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Visszamennek. 6 ora az nem sok. :-) Bnomnek hasonlo volt a helyzete 7 honapos volt a kisebbik fia mikor bolcsibe mentek. Nagyon jo lehetoseg lenne nektek szerintem. Ne legyen buntudatod miatta. Ok, itthon nem ez az elfogadott de ne is idegenek velemenyere kene hagyatkoznod. Sok sikert. :-)
2014. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
48%

Igen, látszik a társadalmon a gyerekek lelkivilága. Más országokban valahogy boldogabbak az emberek.

Szerintem mi ülünk fordítva a lovon.


Itt inkább az anyák lelkivilágáról van szó, csak egyszerűbb a gyerekekre fogni.

2014. dec. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy 3 évig otthon lehet maradni. Attól még nem kell befordulni, hasznosan is el lehet tölteni. A más kérdés, hogy valaki erre nem képes, de az egyébként sem tölti hasznosan az idejét, nemcsak ebben az időszakban. Szóval nem ettől lesz rossz az élete, hanem eleve az. Bocs az offért, már korábban válaszoltam a kérdésre is :)
2014. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!