Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én helyemben visszamennél...

Az én helyemben visszamennél dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kisfiam. Kezdetektől tápszeres egy eü. probléma miatt.

A cég ahol a terhességet megelőzően dolgoztam egy földgázelosztó, amit a rezsiháború részeként át fog venni az állam. 1200 embert bocsájtanak el tőlünk. A főnököm szólt, hogy egy kolléganőm elköltözik, az ő helye (a mi csoportunkból) megüresedik és ha vissza tudok menni dolgozni, akkor én nem fogok beleesni a leépítésbe, viszont később már nem fogok tudni visszamenni. Belemennének abba is, hogy 6 órában megyek vissza. Át tudjuk úgy szervezni, hogy a férjem itthon legyen addig a babával és ne kelljen bölcsibe adni. Nekem eddig is elég jó keresetem volt, így meg az extra gyed miatt nagyon jól állnánk.

Ésszerű lenne visszamennem, de úgy félek, hogy hogy fogja viselni a kisfiam, meg én is...


2014. dec. 15. 11:57
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Alapvetően az volt a terv, hogy 2 éves korában mennék dolgozni, de végig úgy gondolkodtam, hogy ez a cég már addigra vagy nem lesz, vagy nem ebben a formában. Nagyon sajnáltam is, mert biztos vagyok benne, hogy még egyszer ilyen jó munkám és munkahelyem nem lesz. Én azon szerencsések közé tartozom, aki szereti a munkáját. Természetesen a gyerekemet sokkal jobban.

A dilemma az bennem, hogy vajon mennyire sínylené meg a kapcsolatom a gyermekemmel azt, ha idő előtt munkába állnék. Úgy gondolom, hogy nem az a lényeg, hogy milyen sokat, vagy keveset vagyok vele, hanem, hogy az együtt töltött időben valóban fele foglalkozom (azért napi 18 órát nem dolgoznék, hétvégén is itthon vagyok, illetve havi 20-30 órát itthonról dolgozom. Milliószor átgondolom és a józan ész azt diktálja, hogy vállaljam el, mégis rossz döntésnek érzem.

2014. dec. 15. 13:38
 12/21 anonim ***** válasza:

a te fizetésedből megélnétek? mert 1 éves koráig nincs gyed extra, tehát se te munka mellett, se apuka munka helyett nem veheti igénybe.

ha igen, akkor 6 órában szerintem visszamennék, mert nem csak az első 2 évet kell nézni, hanem utána is lesz élet, el kell tartani

2014. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a megérzésedre hallgass.


Én mondjuk, ha 7-8 hnapos koráról van szó, 6 óra munkáról, és nem vesz el sok időt a munkába jutás sem, ráadásul megoldható, hogy olyankor, amikor nem vagyok otthon, az apjával legyen, és még a munkámat is szeretem, akkor visszamennék, esetleg megpróbálnám a 4 órát, és a részbeni otthoni munkavégzést kialkudni. Szerintem a babának jót tesz az is, ha apával is lehet sokat, és sokat számíthat később, hogy most kialkudtad ezeket a feltételeket, egy ilyen munkahelyről könnyebb lesz intézni a baba körüli dolgokat, ha már ovis lesz, és mondjuk elkap valamit, vagy vinni kell valahová. Tehát itt nemcsak erről az 1-2 évről van szó, hanem ez a munkahely a toábbiakban is előny lehet.


Ezek a racionális érvek. Én fontosnak tartom viszont legalább ennyire, ha nem jobban, a belső megérzést. Ha nagyon határozottan azt érzed, hogy ez nem lenne jó, se neked, se a babának, se a férjednek, akkor ne menj. A megérzésed okát nem ismerem, ha attól félsz, hogy így lemaradsz sok dologról, és anyagilag nem vagytok rászorulva, és az otthoni munka sem megoldható legalább részben, akkor ne menj, mert ezt az időszakot pénzzel nem lehet megfizetni. Ha rugalmasak, akkor viszont szerintem kár lenne elszalasztania lehetőséget.

2014. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem mennék vissza! Ilyen pici gyerek mellett ez számomra kizárt!
2014. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem mennék vissza, munkád lehet másik, de ez az időszak soha nem jön vissza!
2014. dec. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én visszamentem a fiam 7,5 hónapos korában dolgozni, napi 8 órában, a férjem jött el gyedre. Nem bántuk meg, hogy így döntöttünk. A fiam mindent megkap, törődést, szeretetet a férjemtől is, és tőlem is. Mondjuk nálunk több tényező is szerepet játszott, egyrészt így jóval több folyik be a családi kasszába, másrészt a férjem össze-vissza dolgozott, nem volt se éjjelünk, se nappalunk, se hétvégénk, nem tudtunk tervezni egy kirándulást sem. A legkevésbé a fiunkat viselte meg a váltás, ezt biztosan állíthatom. Nekem nehezebb volt itthon hagyni és a férjemnek nehezebb volt átállni a kispapa szerepre, de elég könnyen vettük az akadályokat. A fiunkon nem vettük észre, hogy törést okozott volna neki. Persze ehhez olyan apuka kell, aki kellően "nőies" lélekben, és el tudja látni a gyereket minden téren, foglalkozik vele, nem a tv ülteti le stb. Egyébként én nagyon sok olyan nőt ismerek, akik a gyerek 6-12 hónapos korában visszamentek dolgozni. Van, ahol apuka maradt otthon, van, ahol nagymama, és van, ahol bölcsődébe adták a gyereket. Én bölcsibe nem adtam volna semmi pénzért, sőt ha úgy alakul, akkor a férjem 3 éves koráig itthon is marad vele. Mindegyik gyerek szereti a szüleit, kötődik hozzájuk és egészségesek, amennyire kívülálló meg tudja állapítani, lelkileg is.

A gyed extrát viszont nem értem, hogyan szeretnétek kihasználni. Te fizetést kapnál a férjed meg normál gyedet. A gyerek 1 éves kora után visszamehetne a férjed is dolgozni, de akkor ki vigyázna a gyerekre?

2014. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék, ha apuka otthon tud maradni. 6 óra nem hosszú idő.
2014. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Átrágtuk oda-vissza, de nem hoztunk döntést. 1 hetem van dönteni.

Ha visszamegyek dolgozni, akkor június 1-től mennék, részben itthonról dolgoznék és olyan bért kapnék, ami hosszú távon is annyi, amiből kijövünk hárman. A fiam augusztus 15-én tölti be az 1 évet, onnantól én felvenném a gyed extrát. A férjem semmit nem venne fel, ő vállalkozó, ha szükséges havi néhány órát dolgozik, ha én otthon vagyok, de elsődleges munkája a baba lesz. (nagyon szeretné)

Ami továbbra is kérdés, hogy ér-e ez nekünk ennyit. Most még olyan pici a fiunk, hogy nem tudom azt mondani, hogy jól, vagy rosszul fogja viselni. Nagyon érzékeny lelkű, de boldog baba. Rengeteget foglalkozom vele és igényli a társaságom, ha lát, akkor minden rendben, szépen eljátszik, de soha nem volt még nélkülem fél óránál hosszabb ideig. Nagyon jól kijönnek az apukájával, szeretik egymást. Lehet, hogy épp a szepa szorongásos időszakban lenne a munkavállalás és teljesen összetörne szegény. Lehet, hogy észre sem venné és nagyon jót tenne a családi kasszának is. Csak nem tudom van-e értelme a pénzért kockáztatni. Majd megírom mit döntöttünk.

2014. dec. 15. 22:18
 19/21 anonim ***** válasza:

1 éves kortól mehetsz vissza gyed mellet.

Én mennék.

2014. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én belemennék a helyedben. Ha nem jön be, még mindig felmondhatsz, akár 1 hónap után is.
2014. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!