Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy szervezitek...

Anyukák, ti hogy szervezitek meg a karácsonyt? Mikor kihez mentek, hogy a gyerekeknek is jó legyen és ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
leírnátok nekem? elakadtam a szervezésben, nálunk a nagyszülők elváltak, nem is találkoznak egymással, így dupla annyi helyre megyünk mint mások, persze mindenki megsértődik ha nem hozzá megyünk először :D a gyerek meg ki fog készülni szerintem abban a 3 napban, ha mindenkit besűrítünk... :)
2014. dec. 16. 12:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

hú ennyi válasz, de jó :)

4es, sajnos ennél is bonyolultabb. anyósom sajnos idén elhunyt, szóval mama versengés nincs.

anyám évekkel ezelőtt kikezdett apósommal, így se ők nem beszélnek, se a szüleim :(

de anyósom családjához azért kéne mennünk, viszont gyakorlatilag nincs rokoni kapcsolat, lehet azt 2 ünnep közé toljuk. viszont van 2 dédi is, ők meg már nem tudnak jönni, de tesókkal (akik szintén elváltak) tudunk találkozni.

2014. dec. 16. 14:42
 12/13 anonim ***** válasza:

Dédihez mennék, a többiek pedig osszák fel a 25-26-ot és jöjjenek különböző időpontokban.


Nálunk 7 hónapos a baba, én szüleim autópályán 2,5 órára vannak, férjemé egy órára és veszélyes útszakasz.

Úgyhogy 24-én szüleim feljönnek (eddig velük karácsonyoztunk), 25-én pedig minden más családtag egy nagy vacsorán vendégül látva.

Aki beteg, az nem jöhet (még nem volt beteg a baba, remélem így is marad).


Leszünk vagy 15-en, de majd sokat szellőztetek közben. Apósom necces, mert ő és a higiénia távolról se barátok, külön vita tárgya, hogy mosson kezet, ha bejön a lakásba. De ebből nem engedek, baráti viszonyra úgys etörekszem, úgyhogy kézmosás, vagy távozás a két opció számára. Általában a kézmosást választja.

2014. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

30-30 km-re lakik mindkét család. Egy városban tesómék, anyósomék, külön anyukámék, és egy harmadikban a férjem nagymamája.


21 hónapos a lányunk tavaly először volt úgy hogy 24.-én hozzánk jöttek,első nap anyuéknál másnap anyóséknál voltunk. Idén 24.-e nálunk első nap otthon maradunk másnapja anyóséknál két ünnep közt megyünk anyuékhoz.


Jövőre teljesen más lesz a menetrend mert nekem 2 tesóm van 2 sógornőm arról az oldalról és már mindkét helyen van kisbaba, és mindenkihez menni kellene, jövőre pedig már a férjem testvéréék is igényt tartanak arra, hogy mint külön család őket is meglátogassuk. Szóval a saját, a férjem családjához és még a két sógornőm családjához alkalmazkodni lehetetlen.


Jövőre 24.-e otthon hármasban aztán első vagy második nap tartunk összejövetelt, de nem fogok folyton utazni meg stresszezni, hogy kinél hány perccel többet töltöttünk.



(Eddig még táblázat is volt anyósomnál meg anyunál, hogy ha itt volt gyereknap de ott anyák napja és akkor itt volt az év 200 vasárnapja amott meg a maradék szombat akkor Szenteste itt tartandó mert... Az a durva hogy mindketten letudják vezetni, hogy tulajdonképp mindig a másik helyen vagyunk :D )

2014. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!