Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
90%
Én nem várok több pénzt. Gyesen vagyok, igaz már nem sokáig. Saját döntésem volt, hogy itthon maradok, sajnos a szakmám nem részmunkaidő-kompatibilis, itthonról sem végezhető. Amit én várnék az a gyerek ellátások fejlesztése. Hogy ne kelljen magánorvoshoz vinni a gyereket (gégész- hetente 1x 2 órát rendel az sztk-ban akit a gyerekorvos ajánl, labor - reggel fél7kor már a 25. vagyok, stbstb). Hogy ne kelljen alkudozni az óvodában, hogy felvegyék a 4,5 éves gyereket. Hogy ne építési konténerből kialakított óvodába járjon (nem is jár, így fizetjük azt is magánban, mert oda nem engedem). Engem ezek háborítanak fel.
2015. febr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy válaszolok, hogy jelenleg anyagi gondjaink vannak. DE! Szerintem a családtámogatás itthon teljesen rendjén van. Itt alapjaiban kellene változtatni a dolgokon. Több munkahely, normális bejelentett fizetéssel (nem épp minimálbérrel), máris menne több a közösbe! Több kismama állás, ahol 4-kor végez az ember és a családjáé a délután!

Ha a közösben több van, többet is ki lehetne fizetni gyes vagy társai gyanánt.

Jó dolog itthon lenni 3 évig, de ez közelstávol csak nálunk van meg.

Ott az adójóváírás, a legjobb családtámogatási ellátás!


Egyébként tudod mi az igazságtalan? Nem a családtámogatás 3 éves korig, szerintem az teljesen rendjén van. Hanem, ha van egy tartós beteg gyereked állandó gyógyszerekkel, állandó fejlesztéssel, folyamatos felügyelet kell neki biztosítani, nem tudsz menni dolgozni. Kapsz rá alig 40 ezret! Semmi egyéb támogatás.

2015. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
71%

De, kellene.

Most ne csak a csp-re és a gyed-re gondoljunk. Ami egyébként is szemétség, mert maximalizálva van. A férjem mérnök, jó néhány kolléganője van, nagyon szép bruttó bérrel, mégis ugyanannyit fognak kapni, mint én, aki éppen elérte a lécet. Mindig is többet tettek a kasszába, de nem vehetnek ki többet.

Már az is a gyerekes családok támogatásának minősülne, ha stadion helyett bölcsi, ovi épülne, bővülne, jobban támogatnák az ovikat, mehetnének a gyerekek anélkül kirándulni, hogy a szülők zsebéből súlyos ezreseket húznak ki. Csak olvasgatni kell az ovis topicban, máris látszik, hogy a családok mennyi mindent visznek/adnak be az ovis csoportba, hogy a gyerekeknek jobb legyen, holott hangoztatják, ingyenes az ovi.

Hiába van jónak mondott fizetésed, amikor minden hónap elején számolgatsz, nem jut könyvre, színházra, kultúrára, örülsz, ha el tudtok menni egy ingyenes programra, pedig mennyivel jobb lenne, ha kibővíthetnéd ezek körét.

Az államnak is érdeke lenne, hogy jobban támogassa a családokat, mert a gyerek "befektetés". Minél jobb iskolába járatod, (ki tudod fizetni a fősulis tandíjat, lakhatást), segíted, hogy magasan képzett ember legyen belőle, az az államnak is jó. Lásd, hiányoznak az orvosok, mérnökök, lassan a jó tanárokból is hiány van...

Sajnos, tényleg szégyen (nem ránk nézve), amiért két gyermeket sem tudnak sokan vállalni, mert nincs anyagi biztonság, hiába dolgoznak, nincs jövőkép, nincs segítség (pl. a nagymama sem tud segíteni, mert annyira kicsi a nyugdíja, hogy kénytelen mellette dolgozni).

Na és persze, ott a hülyére támogatott réteg, akik életükben egy szalmaszálat se tettek keresztbe, mégis kapnak segélyt, aztán érdekes módon van luxus autó a segge alatt...

2015. febr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legutóbbi óvodáztatási támogatás után 10-ből 1 gyereken látszott meg, hogy kapott pénzt a család. A gyerek továbbra is lyukas zokniban, szakadt pólóban, sapka nélkül járt oviba:S

Akkor érdemes?

2015. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
73%
Kedves anyukák, tényleg nem megbántani akarok senkit, csak azért írom ez, hogy ne lássátok annyira borúsnak a helyzetet. Romániában egy anyuka, ha dolgozott előtte legalább egy évig, 2 évig kapja a fizetése 85%-át. 2, nem 3. Aztán muszáj visszamenjen dolgozni, gyerek be a bölcsibe. Ha nem dolgozott előtte, nem kap semmit. Se gyes, se családi pótlék, semmi. Gyerekpénzt kap a gyerek után, ami 45 lej, szóval kb 3000 ft. Ennyi. 2 év után ennyi jár egy gyerek után, 3 ezer forint. Szóval, ha ezt nézzük a magyar anyukáknak luxus, gyed, gyes, családi, stb, gondolom vannak még támogatások.
2015. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
44%
Engem spec. nem érdekel Románia. Itthon gyeden kapod a fizetésed 70%-át, de max a minimálbér kétszerese után. Tehát a gyedem fele annyi volt, mint a 70%. Most gyesen a fizetésem 1/10-ét se érem el. Naés. Én így döntöttem, h itthon maradok. De miért kell kétszer megvennem az eü ellátást, miért kell ótvar körülmények közé küldeni a gyereket motíválatlan óvónők közé. (Tisztelet a kivételnek, van az is, csak nem oda került volna a gyerek.)
2015. febr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
100%
inkább azt kéne támogatni, hogy legyenek rendes, jól fizető munkahelyek,vagyis nagyobb gyes/gyed és ne rettegjenek a nők, hogy ha megmondják hogy szeretnének majd gyereket vagy épp terhesek, akkor vagy fel se veszik őket vagy kiskapuval szépen kirúgják őket!
2015. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
59%

Kedves utolsó, ha én 2 évig kapnám a fizum 85%-át, kiugranék a bőrömből.

Helyette marad a 106.000 HUF, éhenhalni.

2015. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
93%
végeredményben Romániában akkor jobb a helyzet :) Itthon nem kaptam ennyi gyed-et.
2015. febr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
67%

Én is több gyedet kapnék a fizetésem után, de le van maximálva. Ez a durva.

És ne alacsonyitsuk már le kérem...ahhoz a 106 ezerhez még hozzájön a 10 ezer adójóváirás, szóval 116 lesz az! :) (ez most természetesen a cinizmus volt... :))

2015. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!