Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 A kérdező kommentje:
Persze hogy támogatás (lenne). Nem is kevés.
2015. febr. 26. 10:36
 52/74 anonim ***** válasza:
Persze a januári 20 fokos átlaghőmérséklet is támogatás, mert kevesebb tőle a fűtésszámlád... de ezek nem azért vannak, hogy a gyeremeket nevelőknek jobb legyen, így nem tartoznak igazán ehhez a kérdéskörhöz. A munkahelyek teremtése a gazdaság élénkítését, ezen keresztül az ország és az állampolgárok gazdasági biztonságát szolgálja, miközben a munkáltató is profithoz jut, épp ezért nem, hisze a támogatásért nem kell megdolgozni, a munkabérért igen.
2015. febr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:

ja de ameddig a csapból is az folyik, hogy szüljél szüljél, munkahely meg nincs, addig miről beszélünk?

senki nem kér milliót, mert szül. munkahelyet kér, ahova majd visszamehet és nem kell letagadnia a gyerekét ha új helyre szeretne menni!

2015. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
65%

Én vagyok a külföldről író, és képzeld, nem azért jöttem ki, hogy nyerészkedjek vagy otthon nem tudtam megélni. Szimplán azért, mert megismertem a férjemet. Ezt azért szabad?

Igen, érdekes, hogy az nem érdekel senkit, hogy más országban kevesebb a juttatás, csak azt hajtja, hogy Ausztriában több. Meg nem érdekel a 60ezres óvoda, mert itt több a fizetés. Igen, több. De emelett felsoroljam, hogy milyen kiadások vannak, amik otthon a tizedébe sem kerülnek? Hogy mennyibe kerül a lakás, a kocsi, az étel, az egyéb szolgáltatások? Tudom, ez téged nem érdekel, mert csak az számít, hogy többet keresek.

Ismétlem: családi pótlékot kapunk, és vége. Abból is annyit, hogy nem futja ki az óvodát. És itt most a támogatási rendszerről volt szó, ebből pedig ennyi van.


Ha pedig a diplomáddal nem találsz munkát, az valószínűleg nem azért van, mert gyereked van. Akkor a gyerek előtt sem volt jobb a helyzeted. Átképzés, költözés, stb. Mozdulni kell, nem csak várni a jó szerencsét. Ha abba a városban nincs munkalehetőség, el kell menni oda, ahol van. Vagy tanulni olyat, amilyen munka lenne.


Nyugati országokban pár hónapot lehetnek otthon az anyukák a gyerekkel, utána pedig komoly pénzekért vihetik a bölcsidébe. Pénzért, nem ingyen.

Ha 3 évet otthon akarsz ülni a gyerekkel, akkor külföldön sem lehet megélni abból, amit adnak. Ausztriában 400 eurót kapsz havonta, ha 3 évig otthon akarsz maradni. Szerinted az mire elég? Igen, átszámítva több, mint a magyar, csak éppen nem ugyanaz a helyzet.


Mindenki csak azt hajtja, hogy külföldön de jó, pedig fogalma sincs róla. Akkor jó, ha dolgozol és jó munkahelyed van. Segélyből és otthonülésből itt sem lehet megélni.

2015. febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
100%

"Külföld". Melyik? Albánia?


Egyébként itt részletesen leírják, miért keresnek többet Ausztriában az emberek, mint Magyarországon: [link]

2015. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hozzaszolasokat.

Biztos, hogy otthon a csaladok keves penzbol elnek, ezert nem vallaltunk otthon gyermeket.

Kijottunk kulfoldre, 4 evet dolgoztunk kemenyen, mindketten, hogy megalapozzuk a csalad szamara a jovot. De itt sem konnyu. 6 hetig kapod a fizetesed 90%-at szules utan, utana pedig kb a minimalber felet a 9. honap vegeig. (Aranyositva mondom, nem a magyar berekhez viszonyitva. Ez nyilvan joval tobb, mint Magyarorszagon, illetve itt minimalberbol meg tudsz elni, mig otthon nem.) De a bevetel keves, hiaba dolgozik a ferj, hogy eltartsa a csaladot. Es utana semmit sem kapsz, csak csaladi potlekot. Vissza kell menni dolgozni szules utan 9 honappal, vagy max egy evvel, mert utan nem kotelezo megtartania a poziciot a cegednek. Allami bolcsode nincs. Fizetheted az 1 eves gyereket maganbolcsodejet. Vagy maradsz otthon es a ferj meggebed. Igaz, ilyenkor TALAN igenyelhetsz egyeb szocaialis tamogatast, amit vagy megkapsz, vagy nem.

Ezzel csak azt mondom, hogy sehol sem egyszeru. Sajnos.

2015. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:

57.

Itthon 70-73e Ft havonta a magánovi. Igen, magán, mert elhajtanak a 4 éves gyerekkel, hogy nem kötelesek még az államiba felvenni, majd csak iskola előtt 1 évvel.

Tök felesleges az országokat hasonlítgatni. Sem Románia, sem Ausztria nem érdekel, nem külföldön élek. De gondolkozom már rajta, a férjem egy mérnöki fizetéséből gyönyörűen megélnénk, még 2*60 e Ft-nyi óvoda mellett is. Egyelőre itthon is megvagyunk, én sem keresek rosszul, de két gyereknél már 130 lesz havonta az óvoda. Pont a fél fizetésem.

2015. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy felesleges hasonlítgatni, mert nincs értelme.

Igen, lehet, hogy itt van részidős munka, de akkor annyit keresel, ami éppen elég. El lehet dönteni, mi a fontosabb. Itt sincs ömlesztve az óvoda hely. Akkor jelentkeztünk be, amikor a gyerek megszületett, és így is éppen becsúsztunk, mert valaki elköltözött. Mázlink volt csak. Állami óvodában mi sem kaptunk helyet, egyébként vihettem volna egy olyan helyre, ami kocsival félóra út.


Szerintem aki dolgozott, az kap ellátást az otthonlét alatt, aki meg nem dolgozott soha, mire fel vár több pénzt?

Én is a fizetésem 80%-át kaptam egy évig, utána meg semmit, amíg nem kezdtem újra dolgozni. Így a fiam másfél évesen kezdte a bölcsit, nem ültem otthon 3 évig. Át kell gondolni, hogy az embernek belefér-e a kiesés.

2015. febr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
95%

Bizony. Ha az ember jóstehetséggel lett volna megáldva (van persze köztünk ilyen) akkor be se vállalt volna 1 gyereket se :(

mert azt senki nem tudta megmondani előre, hogy 3 hónapja lecsökkentik a munkaidőnket 6 órára, ami 40ezer forintos kiesést hoz majd havonta (eddig 120 ezer minusz). A kocsimon millió hiba jön ki,(kb. 200ezer forintnyi) amivel dolgozni járok, és reggel viszem a gyereket a nagyapjához, hogy beérjek a munkába így nem hagyhattam rá....

gyerkőc sportol, versenye lesz márciusban.... szeretne menni.... lelkes. 18 ezer plusz kiadás :O

És a kiadások nőnek, itt-ott emelnek árat ám.....

2015. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
52%
Már megint egy burkolt abortuszos kérdés... Egyébként meg lehet várost, megyét sőt országot is váltani. Nem otthon kell sírni. Aki meg bevállalja 0-ra a gyereket ne a gyakorikérdéseken időzzőn hanem lehet szépen tanulni. Én is most csinálom a szakdolgozatomat, és nyelvet tanulok ( ugyhogy biztos állásom van annélkül is csak több a pénz, a Férjem jövőre kezdi a főiskolát pedig nem fiatal már, szintén a több pénz miatt. Nem tudom sajnálni azokat akik ülnel a babérjaikon és az államtó várják a segitséget. Létezik felelősségteljes gyerekvállalás, rengeteg fogamzásgátlo létezik, ha mégis gáz van akkor van 72 órás tabletta, és igen legális az abortusz.
2015. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!