Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
*családi adókedvezményt akartam irni...adójóváirás helyett. :)
2015. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
Na és aki épphogy lemarad a GYED-ről, holott ő is hasznos munkát végzett évekig? Az a negyedét kapja. Én évekig GYES-t kaptam csak, mégis kijöttünk a pénzből, nem sírtam állandóan. A férjem sem keres több százezret.
2015. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
78%

Mindig azt hangoztatjátok, hogy külföldön mennyivel jobb és mennyi minden jár.

Én külföldön vagyok, és nem látom ezt a rengeteg mindent. Kapunk családi pótlékot, és nagyjából ennyi.

Lehet, hogy átszámítva magasabb az összeg, mint otthon, de azt is figyelembe kell venni, hogy itt a költségek is magasabbak. A havi családipótlék nem futja ki az óvoda árát.

Mindig csak a pénz oldalát nézitek, de azt már nem, hogy mondjuk az otthon 500 forintos csoportpénz helyett, mi 60ezret fizetünk havonta az óvodába, és ez nem valami puccos magánintézmény. És ez csak egy a sok közül.

Magyarországon általában van gond a fizetések mértékével, de szerintem a családtámogatás nem rossz. Csak a fizetések alacsonysága miatt, az is alacsony.

Egyoldalúan viszont nem érdemes más országokhoz hasonlítani, mert nem ugyanannyiba kerülnek a dolgok.


Viszont azt lássuk be, hogy nem lenne fair másokkal szemben, ha csak azért, mert valakinek gyereke van, ömlesztenék rá a pénzt, a gyerektelen meg éljen meg, ahogy akar.

2015. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
87%

Lehet hőbörögni, de körbe kell nézni más európai országokban. Sehol nem lehet például ilyen sokáig otthon maradni a gyerekkel, úgy,hogy támogatást is kap az anyuka. Lehet,hogy jobb a fizu, de pl. Franciaországban félév után húzhat vissza anyuka dolgozni.

És igen, úgy kell tervezni gyereket,hogy nem az állami támogatásra kell alapozni. A felelős vállalás pedig nem pillanatnyi, tehát nem azt nézzük,hogy na most jól megy, jöhet 3 gyerek, hanem bele kell kalkulálni,hogy mi lehet 10 év múlva, ha már annyira nem fog jól menni.

2015. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
52%
engem pont nem érdekelne a 60e Ft-os óvoda, ha nagyságrendileg sokkal több lenne a fizetés. Szóval ezt az összeget sem érdemes nagyon írni, vagy tedd hozzá azt is, hogy ezt havonta mennyiből kell ott kigazdálkodni.
2015. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
72%
És itthon mégis mire kell alapozni? Az ingatag gazdaságra? A törvényt kijátszó munkahelyekre? Mire? Mert az OK, hogy ne az állami támogatásokra alapozzon az ember, de mégis mire?
2015. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:

24-es,

akárhogy tervez is az ember, bárkivel bármi gubanc történhet évek, sőt hónapok alatt is, nem várt esemény, betegség stb, és akkor bedől minden tervezés.

Pontosan tisztában vannak az emberek ezzel egyébként, ezért kevesebb a születés szám, mert nem merik bevállalni a gyereket.

2015. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
84%

Aki külföldről ír, az tegye már azt is hozzá, miért ment ki, miért ott keresi a boldogulást, ha egyszer idehaza olyan szuper a helyzet? Miért nem itthon dolgozik, adózik fizet egészségbiztosítási járulékot?

Nem csak a pénzről van itt szó. Odakinn teljesen normális, hogy fogadsz bébiszittert/dadát. Beadod a gyereket bölcsibe, mert vissza kell menned dolgozni, de van hova beadni.

Külföldön se megy vissza mindenki a gyerek fél éves korában dolgozni. Németországban teljesen normális, ha egy 3 gyerekes anya 4-6 órában dolgozik, és ez 4 vagy 6 óra. Nem 8, 10, 12 ingyen túlórával. Senki se akad fenn azon, ha 4 órányi munka után mész haza. Itthon rettegni kell, ha beteg a gyerek, mert kirúgnak. Betegen viszed oviba, mert közlik veled, ha nem tetszik, el lehet menni.

2015. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
84%

Bevezették a GYED extrát, gyakorlatilag egy éves korától két éves koráig munkabér mellé is megadják ugyanazt az összeget.


Akinek rossz a munkaerőpiaci helyzete, az nem gyereken múlik. Nagyon sokan a gyerek előtt sem képezték magukat és az otthon töltött idő alatt sem teszik. Nyelvet tanulni például lehet a netről is ingyen és sok olyan munka van, amihez már egy idegennyelv ismerete is elegendő, akár érettségivel is.

2015. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is inkabb bolcsivel, ovival kene tamogatni a csaladokat. A lanyomat is 2 eve csak azert vettek fel bolcsibe mert egyedulallo, dolgozo anyuka voltam. Persze papiron, mert akkor a ferjem csak az elettarsam volt hivatalosan. Ha hazasok lettunk volna, elutasitottak volna, olyan keves hely van. Ezt jo lenne boviteni, hogy ne ilyesmikhez kelljen folyamodni. Meg jo otlet szerintem, hogy a gyerek ingyen egyen az oviban. Kb. ennyi. Minket sem vet fel a penz, de ket atlagosan kereso szulo el tud tartani 3 gyermeket. Szerintem az meg idealis.
2015. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!