Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

nem kell milliókat adni, annak aki gyereket vállal.

de hiába nem lehet most kirúgni a terhes nőt, meg vissza kell venni, de mégis ott a kiskapu és élnek vele a munkaadók...

az lenne a legnagyobb segítség, ha nem kéne azon rettegni hogy ha szül egy nő, akkor utána arégi helyre nem veszik vissza, újat meg nem talál a gyerek "miatt"

2015. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem azt kellene kialakítani a fejecskékben, hogy amire nincs keretem/módom/lehetőségem, legyen az ész nélküli gyerekszülés, egzotikus nyaralás vagy luxusautó, abba nem vágok bele. Ha meg belevágtam, nem állambácsitól várom, hogy majd fölneveli helyettem a pereputtyot, miközben engem hős anyaként ünnepel az éljenző tömeg. Vége van a kommunizmusnak, senki nem fog más helyett dolgozni.


A fizetést törvényesen nem csökkentheti a munkáltató. Nézz utána. Szerintem nagyon is támogatják a gyerekvállalást, nem értem, mi hiányzik még szerinted a rendszerből. És maximálisan egyetértek az adójóváírásos rendszerrel is, gyakorlatilag három gyerektől lócart se kell fizetni a szülőknek a közösbe, ennél több támogatás mi kell? Támogatás csak annak járjon, aki dolgozik!!! Aki nem tus, támenetileg, annak legyen munkanélküli segély ÉS segítsenek munkát keresni. Attól, hogy szül valaki egy halom gyereket, még ne NEKEM kelljen eltartani az ő családját!! Munkakerülők valóban nem tudják igénybe venni a támogatásokat, de munkakerülő szülők semmirekellő gyerekeire nincs is szükség.

2015. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
37%

32: ugye te is vágod, hogy egy átlag magyar család vállal 1-2-őt.

akik a pereputtyot szülik, azok tudod kik. és igen ők kapják a támogatást, dolgozni egyik se dolgozik, de szülnek 5-6-10-et...

2015. febr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
71%

Nevetséges ez a hozzáállás Románia nem érdekel, de bezzeg Ausztria igen. Rengeteg ismerősőm volt van kint, tudjátok kinek jött be az élet? Aki nem azért ment mert ott magasabbak a támogatások hanem dolgozni akart. És még közülük is jöttek haza pl szülni. Egyébként kimaradt a felsorolásból a TGYÁS, félévig jár és nincs maximalizálva, ha olyan kiemelkedő valaki fizetése akkor ki tud gazdálkodni még félévet és utána lehet visszamenni dolgozni.

Ja és az én munkakörömbe nem tudok visszamenni dolgozni hiába imádtam a munkámat, vállaltam hogy a gyerek miatt majd máshol kell dolgozzak. Egyébként lehet magad képezni amig otthon vagy,tanulni, kedvezőbb munkahely után nézni. De nyilvá egyszerűbb otthon csücsülni hogy én most gyereket nevelek és szidni a gonosz államot. Meg bezzeg nyugaton kolbászból van a kerítés. Szánalmas.

Rohadtul nem a gyerekválalást kéne jobban támogatni hanem ahogy előttem is írták a munkahelyteremtést, kedvezőbb munkaidőt több bölcsődét és óvodát kéne építeni. Meg a hozzáállásom változtatni.

2015. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is egy van, ennyit tudok felelősséggel vállalni, habár így se látok a jövőbe, bármi történhet. De mivel olyan helyzetből indultunk fiatalon, amilyenből, így ezt a döntést tudjuk vállalni.

Meg is kapom a kis kedvezményeimet az egy gyerek után, nem kuncsorgok sehol semmiért és nem veszem el azt, miért más dolgozik meg. Inkább azt nézem, ÉN mit tehetek a SAJÁT családomért.

Egyszerű felfogásbeli különbség.

Igen, kevés az ovikban, bölcsikben a hely, de már tehresen is fel lehet íratkozni a bölcsődei várólistára.

A gyes meg a családi pótlékot pedig abszolút ne keverjük ide, az nem arra való, hogy abból éljél meg. A megélhetésre ott a munkabér!

Az egészségügy valóban tragédia, de ez nemcsak a gyermelellátásra igaz.

2015. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%
Én mennék de sehová sem kellek (diploma két nyelvvizsga, jó nevű cégek az önéletrajzban), ennyit a lusta dolgozni nem akaró anyákról. Jah a cégem közölte h nem vár vissza, mert megteheti az új rendelet miatt és ki is rúgta a kisgyerekeseket...szóval én NAGYON szeretnék dolgozni, de a városban ahol élünk mindenki kívánatosabb, az alacsony végzettségűek, a korlátozott munkaképességűek, a hallgatói jogviszonyosak, a gyakornokok és a 20-28éves férfiak...ha letagadom a diplomámat és kiderül, még nekem van bajom belőle. Pedig lassan már bárhová elmennék minimálbérért is.
2015. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
35%
Ez szomorú, de ha nem tudsz elheyezkedni, arra a gyerek támogatása a megoldás???
2015. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
100%

Valóban egyedülálló (tehát NEM csak papíron!) édesanyaként egy fizetésből tisztességesen nevelem a gyermekemet. Nem kapok iszonyatos tartásdíjat sem (15 eFt a megállapított, amely az esetek 80%-ában csúszik is, de ez van).


Ezzel együtt NEM, nagyon nem értek egyet azzal, hogy növelni kellene a családtámogatást abban a segélyezős rendszerben, ami most van.


Egyetértek azokkal a válaszolókkal, akik arra hívják fel a figyelmet, hogy meggondoltaban, anyagilag-érzelmileg is stabilabban kellene a gyermekvállalásba belefogni és bizony sokunknak fel kell tudni ismerni, hogy bizony 1 gyermekre van elegendő keret. Akkor nem szabad bevállalni még mellé másik 1-2 gyermeket. Addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaró ér és igyekezni SAJÁT erőből (tehát nem segélyből, mint a GYES vagy a CSP) megoldani a gyermeknevelést.


Sokkal jobban örülnék annak, ha a jelenlegi családi pótlékrendszert egyszerűen ebben a formában eltörölnék.

Helyette lenne esetleg egy alacsonyabb összegű, alanyi jogon járó támogatás mindenkinek (de bölcsibe, oviba, iskolába járó gyermek esetében - hacsak pl. nem igényel speciális diétát- akkor nem is a szülő kezébe, hanem pl. a nap közbeni élelmezési költségre fordítva stb.), a további támogatás pedig ADÓJÓVÁÍRÁS formájában menne: vagyis aki dolgozik (vállalkozik vagy szellemi szabadfoglalkozású- tehát bármilyen tevékenységet végez és adózik, értéket állít elő), az kapna adókedvezményt, aki nem dolgozik, csak csüng a szociális hálón, az meg elégedjen meg azzal a minimális támogatással, amit leírtam.

Azt is a gyermekre fordítani, nem a sok felelőtlen szülő kezébe adni!


Aki egyedülállóként vagy házaspárként is napról napra él már gyermekvállalás előtt is- ott sajnos komolyan el kell gondolkodni, hogy biztosan szabad-e gyermekeket vállalni egy ilyen bizonytalan helyzetre.

A választ természetesen nem az automatikus NEM, hanem azt kell egy felnőtt, felelősségteljes párnak mérlegelni, hogy hogyan tud esetleg bevételt növelni (megtakarítani, jobb munkahelyet keresni stb.) vagy kiadást csökkenteni- hogy egyáltalán megteremtődjenek a minimális alapjai a gyermekvállalásnak.


Én nagyon sok szempont alapján differenciálnék az adott támogatásokban:

- ledolgozott idő, befizetett járulékok nagysága (kapjon többet, aki több járulékfizetést teljesített és nem értek egyet a minimálbért alapul vevő, felső korlátos ellátással)

- jobban támogatnám a valóban tartós beteg gyermekeket nevelőket, mert a beteg gyermek ellátása nagyságrendekkel több pénzbe kerül

- jobban ellenőrizném az egyedülállóságot

- nem értek egyet a főállású anya (GYET) támogatásával: ha valaki úgy dönt, hogy nem kíván dolgozni, akkor azt megteheti szabadon, de miért kellene a normál mértéknél nagyobb összeggel támogatni ezt? Természetesen legyen a gyermeknevelés ezesetben pl. nyugdíjszerző idő, mint a beteg hozzátartozó ápolása is, de semmi több.

- a munkáltatóknak extra járulékkedvezményt adnék a részmunkaidős, kisgyermekes anyák foglalkoztatásáért

2015. febr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

Mág egy valami eszembe jutott. Az abortuszok száma egyre nő. Mert nem merik bevállalni a gyereket. Tehát mondhatjuk hogy az állam írtja a népet. A védekezést is támogathatnák.


És még annyi, hogy énsem kimondottan a pénzre gondolok, és egyetértek azzal, hogy bölcsi, ovi és munkahely kellene, nem is kevés. Ez is támogatás lenne, de ugyebár a stadion fontosabb.

2015. febr. 26. 10:16
 40/74 anonim ***** válasza:
60%

off: nyugdíjszerző idő, mint a beteg hozzátartozó ápolása is,


a beteggondozási idő már nem számít a nyugdíjba


off vége

2015. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!