Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
88%

Oké, mész és váltasz várost. Egy varrónő, ápolónő, tanító sehol sem fog többet keresni. Menjen mindenki külföldre? A jól képzett orvosok (akikbe többek között mi is milliókat tettünk, az államilag finanszírozott képzésen), mérnökök, ápolónők mennek el innen. Nevetséges az az ország, ahol egy kórházban dolgozó gyerekorvos 120 ezer forintot visz haza. Vagy egy 12 órás műszakot végigrobotoló ápolónő 85 ezer forintot kap kézhez. Váltson? Mire? Egy negyvenes-ötvenes pár, kamasz gyerekekkel mire váltson? Amikor még vállalták a két vagy három gyereket, vígan megéltek a fizetésükből. Ma maximum vegetálni lehet.

Szép ez a szöveg, hogy arrébb kell menni... A lakásodat nem tudod eladni, de persze, az a hülye, aki vesz magának hitelre és nem albérleti díjat fizet.

Vagy akinek itthon élnek a beteg, idős szülei. Akiket ápolni kell vagy segíteni, hogy ne kerüljenek utcára, mert egy ledolgozott, becsületes élet után nem kap annyi nyugdíjat, hogy megéljen belőle.

Félreértés ne essék, én sem azt várom, hogy az állam nevelje fel és tartsa el a gyerekemet. Két gyermeket vállaltunk, mert őket tudjuk (anyagi, érzelmi) biztonságban felnevelni, taníttatni, elindítani az életben. Viszont valahol joggal böki mindenki csőrét, hogy az állami intézmények (ahová kötelező járatnod a gyereked) egyre lepukkantabbak, nincs elegendő számú személyzetre pénz, magánorvoshoz kell súlyos pénzért vinned a gyereked, ha azt akarod, hogy ne kezeljék félre, vagy csak emberhez méltóan foglalkozzanak vele.

Szomorú, hogy anyagi kérdés lett a gyerekvállalásból. A gyerekre vágyás normális, emberi igény, és nem értem, miért van az, hogy csak a több diplomás, magasan kvalifikált kis réteg joga lett a gyerekvállalás. Egy buszsofőr (állami cég alkalmazottja, ahol milliós prémium jut a vezetőknek), óvónő, tanár, ápolónő, asszisztens, eladó meg dögöljön meg egyedül és a gyerekvállalás maradjon meg álom szinten?! Becsületesen, tisztességesen dolgozó emberek ezek, joggal kérdezik, ha a 8 gyerekes sosem dolgozó családot segíti az állam, akkor őket miért nem? Hiszen nem kérnek mást, csak normális fizetést, normális életszínvonalat, mert hiába dolgozik, azért nem jár semmi.

Az igazságtalanság az, ami böki sok ember csőrét és ezért háborog.

2015. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
73%
Egészségügyben dolgozom. Nem mindenhol keres ugyanannyit egy ápoló, orvos csak szólok. Nem mindegy hogy kisváros vagy Budapest. Nem mindegy hogy milyen osztály. Egy diplomás ápoló nem 85 ezret keres. Egy kezdő orvos sem, főleg hogy ha aláírja a szerződést hogy itthon ,marad akkor plusz 100.000 nettót kap még kézhez. Szóval ne írjunk butaságokat. Ha nem megy akkor egy kamasz gyerekkel is lehet költözni. A saját lakás csak itthon ilyen fontos, Nyugaton mindenki bérel pont azért ha máshol jobb állás ajánlatot kap akkor fogja a cuccait és pakol. Kifogás mindig van. Sírni könnyebb nem tagadom, de nem célra vezető.
2015. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy kèrdező neked van valami konkrét elképzelésed is vagy csak bedobtad a kèrdèst reggeli unaloműzőnek?
2015. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
77%

Nem, persze, hogy nem mindegy, hol dolgozik az az ápoló vagy orvos. Viszont akkor minden vidéki kórházban dolgozó ápolónő és orvos fogja magát, költözzön Bp-re mert ott jobban keresne? A vidéki kh-ban dolgozó ápoló mitől kevesebb, mint az, aki Bp-en dolgozik? Nem ugyanannyit tanult, nem ugyanúgy látják el a betegeket?

Mint írtam, én nem várom, hogy az állam tartsa el a gyerekeimet. A nevetséges csp nélkül is vígan meglennénk. De nem mindenki van ebben a helyzetben.

Szerinted mindenki csak kifogásokat keres és sír. Benned sincs sok empátia, jó magas lóról lenézed azt, aki nem olyan, mint te.

Csak egy röpke példa. Dolgozol, dolgozik a férjed is, vállaltok két gyermeket, de közben valamelyik szülőd rákos beteg lesz, nem tud tovább dolgozni. A fizetése helyett kap rokkant nyugdíjat, neked kell segítened, ápolnod. Te szépen összecsomagolnál és itt hagynád a beteg anyukádat/apukádat, mert te nem tervezted be, hogy betegek lesznek.

És igenis igazságtalanság, hogy az állami vezetők évente cserélik a milliós luxus audit (lakhatási támogatás, benzinköltség térítés, utazások, és ne soroljam), miközben a nőgyógyászat, ahová tartozol 23 éves géppel vizsgál (már ahol van), mert folyamatosan csökkentik a kórházak, az egészségügy támogatását. A gyereked feneke alatt nincs wc deszka, mert az önkormányzat nem tudja fenntartani az állami intézményeket. Kifizeted az étkezési költséget, de mellé te viszel gyümölcsöt, hogy azt is kapjon a gyerek.

Igaz is, miért nem pattan lóra mindenki, aztán egész egyszerűen keresünk magunknak egy új Kárpát-medencét?!

2015. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy akinek van állása menjen át egy másik ugyanolyanba. Arra reagáltam, aki azt állította, hogy abban a városban nincs munka számára. Akkor ott bizony valamit tenni kell, nem csak várni.


Mindenki elismeri, hogy alacsonyak a fizetések, de ez egy másik probléma, nem egyenlő azzal, hogy akkor a családtámogatás nem jó. Akinek nincs családja, annak is lehet alacsony a fizetése, az miért ne kapjon plusz pénzt?


Azt az érvet sem értem, hogy a nyolcgyerekest támogatja az állam. Alanyi jogon jár a családi pótlék, a kétgyerekes is megkapja ugyanazt (oké, nem kap féláron ebédet az iskolában, de azért ez csak nem lehet akadálya a normálos életszínvonalnak).


Lássuk be, érdekes kérés lenne, hogy az állam adjon több pénzt, mert én 3 gyereket akarok, nem 2-őt. Sajnos nem mindig engedhetjük meg magunknak, amit szeretnénk. Az is természetes igény, hogy az embernek legyen szép lakása, esetleg kocsija, de erre sem kapunk támogatást, ha nem tudjuk kifizetni. Nem kellene a gyerekvállalásnak pénzkérdésnek lennie, de sajnos az. Mindig is az lesz, mivel a gyerek pénzbe kerül.

2015. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 A kérdező kommentje:
63-as, ha figyeltél is volna hogy mit írok, nemcsak kötekedni jöttél volna ide akkor már észrevehetted volna, mert leírtam...
2015. febr. 26. 13:49
 67/74 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim már nyugdíjasok, anyósomék is szóval ez nem fenyeget, de ha itthonról nem megy akkor inkább ki megyek több pénzért és támogatom őket ahogy ne haljanak éhen, meg nem is egykék vagyunk tehát megoldanám. Vidéken azért alacsonyabbak az árak is (nézegettünk lakásokat házakat, jóval olcsóbb mint Budapest, Pest megye) Volt kolléganőm párja győri, fele annyiért rendeltek pizzát. Mindegy te is csak a kifogásokat írogatod ide.

És ha tetszik ha nem az egészségügy magánosítva lesz éveken belül, érdekes nyugaton már rég így van. Állami pénzből, ingyen (a most fizetett tb töredéke sem annak amennyibe egy magán biztosító kerül) sajnos ennyire futja. Szőrnyű állapotok uralkodnak, de erről az államosítás tehet. És csak szólok hogy már épül a nagy kórház Budapesten, hidd el nem állami kórház lesz.

És akármennyire nem tetszik nem kell több gyereket vállalni mint amennyit bírunk, hiába fogy Magyarországon a népesség világviszonylatban túlnépesedés van.

De én itt befejeztem. Mindent meg lehet magyarázni ismerem ezt fajta embertípust élőben is, hitelből fizeti a hiteleit, de tanulni, váltani lusta és mindenből a legjobb kell neki. Na meg persze minnél több gyerek hisz "három gyereket jobban megéri vállalni mint kettőt".

2015. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs már. Nem olvastam végig mind a 7 oldalt. Szerintem nem pont az én EGY mondatomat kellett volna így magadra venned.
2015. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes mert a többi kommentre nem is válaszol.
2015. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
54: ha már itt nekem írogatsz, te csak ne találgass, hogy mit tudok a külföldi munkáról és mit nem. Én is dolgoztam kint, kezdve azzal, hogy 30 napos szabadság járt alapesetben, odáig, hogy vígan meg lehetett élni a fizetésből, volt minden. Nem véletlenül írtam, hogy nem érdekel a 60ezres óvodai fizetési kötelezettséged, vagy add már meg, hogy ehhez képest mennyit kerestek. És ne gyere azzal, hogy el lehet menni. El lehet. De azt gondolom megérted, hogy egy ország nem fog elmenni. Törekedni kellene arra is, hogy az adott ország élhető legyen. A költözködés meg igen, divat külföldön. Ahol nem Budapest a központ. Ahol átköltözöl egy másik városba, ahol ugyancsak vannak lehetőségek. Itthon mondjuk Ózdról mész Miskolcra? Vagy erre is van egyszerű megoldásod, menjen mindenki Pestre?
2015. febr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!