Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kellene jobban támogatni...

Nem kellene jobban támogatni a gyerekeket az államnak?

Figyelt kérdés
A fizetés csökken, az árak nőnek és szinte mindenki napról napra él. Persze azt tudom hogy itt GYK-n mintaanyucik vannak problémák nélkül, de én azért örülnék ha nem csak ilyenek válaszolnának.
2015. febr. 26. 08:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, miért kaptad fel a vizet. Én összesen annyit mondtam, hogy arányaiban itt nem sokra mész a családi pótlékkal, mert erről szólt a kérdés. Nem a fizetésem volt a kérdés. De egyébként erre mondtam, hogy minden egyéb költség is magasan az otthoniak felett van. De tök mindegy, ezek szerint te úgyis jobban tudod, hiszen csak ez a lényeg, hogy mennyit keresek.

Én nem vagyok az a típusú ember, aki csak nyavalyog és sajnáltatja magát. Ha valami nem megy, nincs munka, stb, akkor változtatni kell. Valamit biztos lehet csinálni, de sokan vannak, akik csak ülnek és várják a segélyt, mert máshoz meg kellene mozdulni. Legtöbbször akarat kérdése. De nem vitatkozom tovább, mert úgyis csak lehurrogtok meg lepontoztok, mert azt egyszerű.

Az alapkérdés az volt, hogy kell-e több családtámogatás, erre mondtam, hogy máshol ennyi sincs. Az, hogy otthon nincs elég munkahely vagy rosszak a fizetések, nem családtámogatási kérdés. Mi itt a fizetésünkből élünk, nem a támogatásból.

2015. febr. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 anonim ***** válasza:

Azért azt is árulja már el valaki,hogy miért van az,hogy több gyereket (3-4), általában a "szegényebb" rétegből valók vállalnak be?

Volt is erről cikk valahol. Én is ezt látom az környezetemben. Akik bőven megtehetnék, ott általában kettő van max. akik meg nem igazán, ott több.

2015. febr. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/74 anonim ***** válasza:

72-es! Azért van ez, mert ők alapból tájékozatlanok, vagy nem tartják fontosnak a védekezést. Nem is költenek rá.

Náluk még a férfiak is állat módjára viselkednek, ezért jobb, ha a nők engednek nekik. :(

2015. febr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 anonim ***** válasza:
Akik meg böven megtehetnék, azok vagy túl óvatosak vagy a sok stressz - igen, stressz, túlhajtottság miatt - nem tudnak gyereket nemzeni. Vagy nem tartják fontosnak a gyereket, mert inkább utaznának, dőzsölnének. Nem fognak pénzt költeni egy bőgőmasinára. Pedig ha tudnák, hogy ez a bőgőmasina később az ő nyugdíjukat fizetné, ha tudna dolgozni.
2015. febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!