Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felesegem nem akarja kozterult...

Felesegem nem akarja kozterulti jatszoterre vinni a gyerekeket. Ez tulzas vagy jogos?

Figyelt kérdés
Azt mondja rem bunkok a szulok, megszolnak barmiert, minden szet van dobalva piasuvegekkel, cigicsikkel, kutyapiszokkal, a homokzo soha nincs lefedve es beljarnak a kobormacskak. Az aposommal kitalltak, hogy a kertunkbe epitsunk egy maszokat, csuszdaval, hintaval. Kicsit tulzasnak erzem. Belemenjek? Van valakinek ilyene? Nincs rossz hatassal a gyerekekre?
2015. márc. 3. 09:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
31%

Igaza van a feleségednek,ha van kert akkor felesleges kivinni a koszba . Mi is így csináltunk, saját kezüleg összeállítottunk egy kis játszót a kertben. Néha átjön egy haveri család az ő két kisgyerekével és jól elvannak.

A köztéri játszóval itt is baj van ,borzasztó sok a primitív etnikum benne , oda járnak a fiatalok tivornyázni stb.

2015. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos tényleg van olyan játszótér, amire jobb nem bevinni gyereket.

Mi egy ismerősömnél voltunk látogatóba, amikor a gyerekek megpróbáltak megfűzni, hogy menjünk le a játszótérre. Azt hittem rosszul látok. A pad környékén volt néhány használt koton, fecskendő tűvel, ezek mellett már nem is tűnt olyan rémisztőnek a cigicsikkek halma és az eldobált üvegek. Kutyapiszok is volt, illetve csak remélem, hogy kutya volt, nem elemezgettem... Na innen mi is kifordultunk. Ha a feleséged is ilyenbe futott bele, akkor nem csodálom, hogy elment tőle a kedve. Ebben az esetben nem ártana valami normálisabbat keresni, ha van a környéketeken.

Szerencsére a mi környékünkön minden játszótér tiszta, és el van kerítve, tehát kutya be sem mehet. Igaz, hogy néhány csikk mindenhol előfordul, de szerintem az még belefér. A gyerekeket megtanítottam, hogy azt nem szabad felszedni, mert nem játék. Mi hetente 3-4 alkalommal megyünk játszótérre, de a kertünkben is van egy kis "dühöngő" kialakítva (hinta, csúszda, homokozó, mászóka). Én nagyon jónak találom, mert amikor jó idő van, akkor szinte egész nap a kertben vagyunk. A felnőttek kertészkednek, sütünk-főzünk és a gyerekek sem unatkoznak.

2015. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk van itthon hinta, homokozó, lehet nyáron fürödni, ugrálni, krétával rajzolni, kismotor, kisautó, buborékot fújni. :) De járunk játszótérre, mert ott tud a fiam barátkozni és sokat tanulnak egymástól a gyerekek. Nincs a környéken rendezettebb játszótér?
2015. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
40%

Emberek...kár csépelni a szót...a 6-os megmondta a tutit!

:)

2015. márc. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
Igy van,én is a 6-sal értek gyet!!Attól még otthon lehet a gyereknek homokozója csúszdája.
2015. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%
6-osnak igaza van. Az nem baj, ha otthon is van játszóhelye a gyereknek, de túlzás, hogy nem viszi köztérire. Amúgy meg jóval kényelmesebb otthon lenni a gyerekkel, mint esetleg játszótéren felügyelni. A továbbiakban építsenek maszek óvodát, iskolát, éljen burokban a gyerek. Nevetséges.
2015. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk se a cigicsikk és a macskapiszok a baj. Hanem, hogy üvegszilánk van a hinta alatti kavicsban, és a homokozóban.

Tavaly nyáron voltunk ott és szétvágta a húgom talpát úgy, hogy mentővel vittük kórházba, ahol varrták és tetanuszt kapott.

Az eset után rendbetették, de azóta megint gusztustalan. Mi is inkább az udvarba csinálunk játszóteret, amúgyis átjáróház. :)

Jön a húgom és a barátnői, a lányom barátai, a szomszéd gyerekek, barátnőm és a gyerekei.

2015. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tehát szerintem is azt kell megérteni, hogy semmi gond az otthoni játszótérrel, de jó, ha össze van szervezve legalább 2-3 gyerek oda, hogy együtt is tudjanak játszani. Ha ez nem adott, akkor a gyerek szocializációja látja kárát a kerti játszótérnek.
2015. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

miért lenne tulzás???

itt a kornyékunkon majdnem minden háznál van kis háziko a gyereknek, illetve hinta csuszdával.. oriás tambulin. nem tudom mi lenne ezen a tulzás.. én is szivesebben mentem ki a saját kertunkbe, mint a koztéri játszotérre. (akkor mentunk koztérire, mikor elsétáltunk a boltba és visszafele megálltunk ott)

2015. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Hat engem meggyoztetek :) a kornyekunkon ez az egy jatszoter van. A legkozelebbi nagyon nehezen megkozelitheto. Vannak barati, gyakorlatilag az egyesz utca gyerekes csaladokbol all, mindenki ismer mindenkit. Koszonom. :)
2015. márc. 3. 10:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!