Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdezném a szülőket, mint...

Kérdezném a szülőket, mint gyerek. Ti mérgesek lennétek ezért?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

Meg voltunk beszélve hogy elmegyünk bólingozni az ismerősömékkel, (a pálya 18.30 - 20.30ig volt foglalva) köztük az edzőmmel is. (Apum jól ismeri őket, mindenkit aki ott volt, és jóba is van velük) Mivel anyum nem volt otthon, egyedül mentem. (Vittek autóval apum szintén jó ismerősei akik részt vettek a bolingozáson) Apum még aznap megkérdezte lazán, hogy mikor érek haza vagx hogy mikor végződik. Mondtam neki, hogy 9 körül, még direkt rá is kérdezem hogy mikor végződik ésazt mondták, 9. De ez "kicsit" elhúzódott, 23.45-kor értem haza, mert még utána ettünk meg egy szülinapost is ünnepeltünk. 11 körül felhív, ordít a telefonba, hogy tudom e hogy hány óra van meg hogy nem ez volt a "megegyezésünk" ezért ő se fog engem sehova vinni soha, meg stb stb... utána levágta a telefont. De most szólno kelett volna az ismerőseimnek, hogy "hé, nekem haza kell mennem szóval vigyetek már haza!!!" ? Nem monshattam nekik azt hogy most álljatok fel és menjünk. Velük mentem haza, és ezt apum is tudta. Oké, hogy 13 évesen egyedül nem éjszaka kellene haza jönnöm, de nem tehettem róla, nekem így mondták. Ti megértenétek ezt, vagy ugyanígy fel lennétek háborordva?

U.i.:kössz, hogy végigolvastátok ezt az untató szöveget, és hogy válaszoltok rá.



2015. márc. 14. 00:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Szólni kellett volna a szüleidnek. Az a baj, hogy magadtól nem esett le, hogy ez volt a baj. Gondold csak át, ha ugyanez visszafele történik. Megkér anyukád, vigyázz a levesre, jön egy fél óra múlva. De ő nem jön, mert eszébe jutott hazafele, hogy még ide-meg oda el akar rohanni és tudta, hogy így késni fog. Van nála telefon, de nem hív téged. Te meg mondjuk mennél dolgodra, vagy barátnőzni. Ha anyukád több, mint fél órát késik, te nem vagy felháborodva, hogy szólhatott volna?

Én tegnap a férjemet csestem le emiatt. Szólt az ismerős, menjen érte a kórházba, mert nincs most autójuk. Úgy 2 óra hosszája már otthon kellett volna legyen a férjem, de nem volt. Felhívtam, mi van, aztán persze rögtön jött. Mondtam neki, hogy nem azzal vana baj, hogy maradt, hanem azzal, hogy nem szólt. Szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy nem csak gyerek felé ilyen az ember, hanem ez felnőtteknél is ugyanúgy működik. Szólni kell haza, ha csak egy mód van rá, hogy késel. A másik aggódik, vagy menne dolgára, de nem tud, mert nem értesíti a másik fél.

2015. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

miért nem kültél rájuk legalább sms-t hogy igaz 9 van, de még ünnepelnek?nem is értem.


feleslegesen aggódik a szülő otthon.

2015. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Van telefonod? Miért nem emelted meg? Ha a tiéden pl. nincs pénz, akkor meg miért nem kértél valakitől? Ezekre nincs mentség,én sem engednélek el ezután egy darabig sehová!!!
2015. márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudott értem jönni, mondtais, de tudta, hogy kikkel jövök, haza. Azt is tudta hogy nem valami részeges idiótákkal vagy nem is tudom kikkel vagxok ott, volt még ott egy nálsm fiatalabb lány is, és rám is Ugyanúgy vigyáztak mint rá. Ha annyira aggódott értem, akkor mért nem hívott ő? Hisz ő a felnőtt, nem?
2015. márc. 14. 08:45
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már még neked álljon feljebb!
2015. márc. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Ja és nem mondta meg hogy kilencre itthon kell lennem, még csak eg sem említette, csak megkérdezte hogy mikor lesz vége. És, tudom, ez nem kifogás hogy még gyerek agyok, de nekem komolyan eszembe se jutott, hogy fel kéne hívni... Mikor elmentem otthonról akkor annyit mondott hogy legyen nálam telefin, és legyek elérhető. Lehet hogy számára evidens volt hogy én azonnal hívni fogom ha valami van, de számomra nem :(
2015. márc. 14. 08:51
 17/43 A kérdező kommentje:
Nem nekem ál feljebb, részben megértem, de másrészt nem értem meg...
2015. márc. 14. 08:56
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha meg hívogatna, az lenne a baj, hogy apa ellenőrizget... tanulj az esetből, most húzd be füled farkad, mert legközelebb lehet, hogy nem engednek el. Beszéljétek meg az időpontot ezentúl, és ha elhúzódik, telefonálj.
2015. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Apukád azt kérdezte mikor ér véget, te mikor érsz haza. Erre te azt válaszoltad, hogy 9 körül. Ne mondd már azt, hogy ebben a válaszban nincs benne az, hogy 9 körül várhatnak otthon! Te voltál most balambér és igen, én is haragudnék rád. Nem apudnak kell ilyenkor téged keresgélni, hanem a te dolgod, hogy megeresztesz egy 35 mp-es telefont, hogy mégsem a megbeszélt időpontra érsz haza. Te is beláthatod, hogy ez így fair. Nem értem máskülönben, hogy egy 13 éves gyerek kezébe minek adnak telefont, ha nem képes használni...
2015. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg ne hepciáskodj,kedves kérdező!Elvileg 13 évesen nem is tartózkodhatnál semmiféle szórakozóhelyen szülői felügyelet nélkül.Nekem 3 gyerekem van,ha azt mondja,hogy 9 körül VÉGZŐDIK,akkor tudom,hogy-attól függően,hogy merre van-kb. fél 10,vagy 10 mire hazaér.Nálunk ALAP,hogy ha késik valami miatt FELHÍV!Nem,nem én hívogatom,hanem ŐK!Apukádnak 1000%-ig igaza van.Mellesleg Neked-a korodból adódóan-még fogalmad sincs,hogy milyen aggódás van egy szülőben.Ilyenkor lepereg az ember előtt minden rossz,ami esetleg történhetett.Becsüld meg inkább a szüleidet,hogy aggódnak érted!Mellesleg én is leordítottam volna a fejedet!De a Veled levő felnőtteket se értem,hogy nem jutott az eszükbe,hogy megkérdezzék Tőled,felhívtad-e a szüleidet,tudják-e,hogy tök későn érsz majd haza?No comment...
2015. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!