Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdezném a szülőket, mint...

Kérdezném a szülőket, mint gyerek. Ti mérgesek lennétek ezért?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

Meg voltunk beszélve hogy elmegyünk bólingozni az ismerősömékkel, (a pálya 18.30 - 20.30ig volt foglalva) köztük az edzőmmel is. (Apum jól ismeri őket, mindenkit aki ott volt, és jóba is van velük) Mivel anyum nem volt otthon, egyedül mentem. (Vittek autóval apum szintén jó ismerősei akik részt vettek a bolingozáson) Apum még aznap megkérdezte lazán, hogy mikor érek haza vagx hogy mikor végződik. Mondtam neki, hogy 9 körül, még direkt rá is kérdezem hogy mikor végződik ésazt mondták, 9. De ez "kicsit" elhúzódott, 23.45-kor értem haza, mert még utána ettünk meg egy szülinapost is ünnepeltünk. 11 körül felhív, ordít a telefonba, hogy tudom e hogy hány óra van meg hogy nem ez volt a "megegyezésünk" ezért ő se fog engem sehova vinni soha, meg stb stb... utána levágta a telefont. De most szólno kelett volna az ismerőseimnek, hogy "hé, nekem haza kell mennem szóval vigyetek már haza!!!" ? Nem monshattam nekik azt hogy most álljatok fel és menjünk. Velük mentem haza, és ezt apum is tudta. Oké, hogy 13 évesen egyedül nem éjszaka kellene haza jönnöm, de nem tehettem róla, nekem így mondták. Ti megértenétek ezt, vagy ugyanígy fel lennétek háborordva?

U.i.:kössz, hogy végigolvastátok ezt az untató szöveget, és hogy válaszoltok rá.



2015. márc. 14. 00:23
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

"utána ettünk meg egy szülinapost" :D kannibál party?


én nagyon nagyon mérges lennék. szerintem az a minimum, hogy 9 előtt felhívod a szüleidet és közlöd velük, hogy most fogtok még nekiállni elfogyasztani egy szülinapost, mi legyen? innen már nincs probléma mert vagy érted mennek vagy elengednek éjfélig, de TUDNAK RÓLA hogy nem mondjuk egy sikátorban fekszel! (vagy éppen téged esznek meg a szülinapos kedvéért :D)

2015. márc. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a szüleidnek. Ha az én gyerekem lennél, hogy tanulj az esetből, nyárig az iskolán kívül nem mehetnél sehova sem. Nagyot csalódtak benned hogy 13 éves létedre ennyire felelőtlen vagy.
2015. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is fel lettem volna háborodva. 14 éves lehettem amikor elmentem a barátnőmmel pizzázni, úgy engedtek el anyuék, h 10re,de max negyed 11re hazaérek. (Faluról van szó) 10 előtt indulni akartunk haza, amijor megjöttek az idősebbek, leültek hozzánk beszélgetni. mi meg úgy voltunk vele, h nem állunk fel és mondjuk h pizsilövés van, mert hogy az milyen ciki. Na a vége az lett, h 11 után értem haza, anya olyan fülessel várt az ajtóban, hogy csak na. És meg is értem már ezt felnőtt fejjel. Volt szobafogság meg minden, na máskor nem is késtem egy percet se!
2015. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Kedves 21. Válaszoló kérlek értelmezd a szöveget!!! Egyébként jót nvettem, de ha nem érted kérlwk olvasd el mégegyszer. Az utolsó válaszolónak: nekm nem mobdta meg hogy most ekkorra és ekkorra otthon kell lennem. Csak megkérdezte h mikor végződik... Ha annyira èrdekelte vlna hogy mi van velem, és annyira aggódott volna, felhívott volna. Nem, le se szarta hogy mi van velem. Ha kíváncsi lett volna h meg vagyok e még, akkor az nem érdekelte volna hogy majd azt mondom h apu egyfolytában hivogat meg nem hagy békén, hanem hívott volna.
2015. márc. 14. 16:03
 25/43 anonim ***** válasza:
szerintem meg arra volt kíváncsi magadtól eszedbe jut-e hogy jelentkezz. DE látom akármit mondunk itt, neked meggyőződésed hogy mindenki hibás csak te nem.
2015. márc. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
A 21.válaszoló nagyon is értette,úgy látszik TE nem érted a viccet...és valóban szomorú,hogy szerinted a szüleid kötelessége lett volna keresni Téged,Hát Kiscsillag nem!De vissza fordíthatjuk a dolgokat:ha Téged annyira érdekel,hogy a szüleid aggódnak-e érted,biztos,hogy felhívtad volna Őket.Tudod,mindennek 2 oldala van.Ezt így is meg lehet fogalmazni.Szarsz a fejükre ezek szerint.
2015. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem fogod fel, hogy mik a kötelességeid, akkor még egy ilyen kiruccanásra se vagy érett. Egy ilyen után én biztos büntibe küldenélek egy ideig, amíg le nem esik neked, hogy hol hibáztál. Ha megkérdezik tőled, hogy mikor van vége a bolingozásnak, az annyit tesz, hogy kábé mikor jössz haza. 13 éves kis csitri vagy, alapjáraton nem gondolod, hogy majd éjfélkor hazaténferegni kicsit túl sok egy 13 évesnek? És tudod mit, ha én lennék a szülőd és megtudnám, hogy ezek után még neked áll feljebb, biztos bedupláznám a büntidet, hogy szálljál kicsit magadba...nem tetszik a rendszer...anyukám, még 5 év és játszhatod a nagylányt, odamész, ahova akarsz. De majd 20-30 év múlva, ha a te lányod csinál ilyet, jusson majd eszedbe, mennyire gyerek voltál még, mikor azt hitted, hogy nagylány vagy már.
2015. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
Azért szarok rájuk, mert ők is szarnak rám.(ebbe most nem szeretnék jobban belemenni) És én nem "hazatémferegtem" hanem hazahoztak autóval! Szerintem "hazatémferegni" kicsit mást jelent..
2015. márc. 14. 18:32
 29/43 anonim ***** válasza:
Hé,hé,hirtelen 180 fokos fordulatot vettél!Ha meg kölcsönösen szartok egymásra nem tök mindegy,hogy mi mérgesek lennénk-e?!Nekem nagyon jó a kapcsolatom mindhárom gyerekemmel,így evidens,amit már 3 vagy 4 válasszal fentebb írtam.A kérdésed kommentjében tök normálisan írtál Róluk.....valami sántít.
2015. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

21es vagyok. természetesen tudok szöveget értelmezni, ezt is sikerült, csak mivel nem használtál vesszőt, így vicces szöveg jött ki amit kiemeltem és kicsit elviccelődtem rajta. kár, hogy nincs humorod :)


és igen, továbbra is mérges lennék rád a szüleid helyében, hiába csűröd. a reakciójuk meg nem épp arra utalnak, hogy sz@rnak rád, hanem hogy aggódnak érted, de mivel 13 éves vagy, próbálnak nem hivgatni, nehogy azt hidd, hogy még meg se bíznak benned. tartom, hogy ezt most te szúrtad el, egy érett gyerek nem így intézi, gondolom nem facebookozásra kaptad azt a telefont ;)

2015. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!