Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérdezném a szülőket, mint...

Kérdezném a szülőket, mint gyerek. Ti mérgesek lennétek ezért?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.

Meg voltunk beszélve hogy elmegyünk bólingozni az ismerősömékkel, (a pálya 18.30 - 20.30ig volt foglalva) köztük az edzőmmel is. (Apum jól ismeri őket, mindenkit aki ott volt, és jóba is van velük) Mivel anyum nem volt otthon, egyedül mentem. (Vittek autóval apum szintén jó ismerősei akik részt vettek a bolingozáson) Apum még aznap megkérdezte lazán, hogy mikor érek haza vagx hogy mikor végződik. Mondtam neki, hogy 9 körül, még direkt rá is kérdezem hogy mikor végződik ésazt mondták, 9. De ez "kicsit" elhúzódott, 23.45-kor értem haza, mert még utána ettünk meg egy szülinapost is ünnepeltünk. 11 körül felhív, ordít a telefonba, hogy tudom e hogy hány óra van meg hogy nem ez volt a "megegyezésünk" ezért ő se fog engem sehova vinni soha, meg stb stb... utána levágta a telefont. De most szólno kelett volna az ismerőseimnek, hogy "hé, nekem haza kell mennem szóval vigyetek már haza!!!" ? Nem monshattam nekik azt hogy most álljatok fel és menjünk. Velük mentem haza, és ezt apum is tudta. Oké, hogy 13 évesen egyedül nem éjszaka kellene haza jönnöm, de nem tehettem róla, nekem így mondták. Ti megértenétek ezt, vagy ugyanígy fel lennétek háborordva?

U.i.:kössz, hogy végigolvastátok ezt az untató szöveget, és hogy válaszoltok rá.



2015. márc. 14. 00:23
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"Apum még aznap megkérdezte lazán, hogy mikor érek haza vagx hogy mikor végződik. Mondtam neki, hogy 9 körül, még direkt rá is kérdezem hogy mikor végződik ésazt mondták, 9."

Tehát apád 9körül várt haza, ehelyett Te majdnem éjfélre értél haza.


Ez nem fair, ezt szerintem te is tudod, és apád kiakadása teljsen jogos volt.

Egyébként van mobiltelefonod, saját használatú? Mert akkor nem tudom miért nem lehetett volna hazaszólnod apádnak, hogy később érsz haza. Ezzel elkerülted volna a későbbi kellementlenkedéseket.

Elhiszem, hogy Te kiskamasz, azt hiszed, hogy ez nem egy nagy dolog, de ez a szitu egy szülőnek a legnagyobb rémálma, mikor nem tudja hol a gyereke. HOgy csak késik, vagy valami baj érte, baleset... Érted aggódot apád, érted?


Én szülőként ezen - csakúgy mint apád- kiakadtam volna,és igeinis mérges lettem volna.


Csak képzeld el fordítva a szitut, hogy pl megbeszéled apáddal, hogy érted meg a bowling után 9-re.Te vársz-vársz és 9helyett éjfélre ér oda. Te mérges lettél volna??

2015. márc. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
én ezek után hogy még te vagy megsértödve hogy mindenki szerint te csináltál hülyeséget ,bizti 1 hónapig nem mehetnél senkivel sehova csak az iskola és haza.
2015. márc. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Hibázott a szülő is, mert nem volt világosan letisztázva, hogy hányra kell hazaérned. Hibáztak a szülők, mert az olvasottak alapján nincs megfelelő, harmonikus kapcsolat a köztük és a gyerek között. Nem 13 éves korban kell elkezdeni nevelni. Ha jók az alapok, akkor ilyen eset nem fordul elő.
2015. márc. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Utolsó:szerintem meg azért dobta be ezt a "szarnak rám a szüleim,rossz a kapcsolatunk" dumát,mert mindenki az Apjával értett egyet.Olvasd el a kérdés alatti kommentet,és a későbbi kommentjét.Mintha 2 különböző szülőről írna.
2015. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

Kedves 13 éves nagylány! Ha megbeszéltek egy időpontot valakivel, az legyen szent! Te fordítva mit szólnál hozzá? Várod az apukádat és nem jön a megbeszélt időpontban?

A másik, hogy feltalálták a mobilt. Ha bármi gond adódik, vagy kérdés, akkor felhívod a szüleidet és egyeztetsz velük. "Apa elhúzódik a program, maradhatok még, vagy beszélsz az ismerősökkel, hogy vigyenek haza?" Ennyi. Igaza volt apukádnak és is nagyon mérges lettem volna. Nem szeretem, ha semmibe veszik a megállapodásunkat a gyerkeim. ÉN sem veszem semmibe, mindig tartom a szavam, de ezt fordítva is elvárom tőlük.

2015. márc. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

" Mondtam neki, hogy 9 körül,"


Tehát kimondtál egy időpontot, amihez nem tartottad magad. Te mondtad ki, neked kellett volna telefonálni. A megbízhatóság és a felnőttség alapja ez. Nincsen rendben ez a gondolkodás nálad, hogy a szüleid kajtassanak utánad. Kamaszként megértem, hogy nem felhőtlen a kapcsolat, de milyen ember leszel így, ha a kimondott szavad nem szent?

2015. márc. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Ha pl meg kettünk volna beszélve, hogy jön értem kilencre és nem jött volna 20 perc mulva én tuti felhívtam volna. Azt hogy mért szarik rám, azt mondom hogy inkább nem szretném részletezni. Nem az ő dolga lett volna, hogy hívjon, tudom, de ha annyira aggódott akkor miért nem hívott? Így is már sokszor elmondta hogy milyen hülye vagyok, (amire valamelyik esetben volt is oka) meh azt is hogy mindent 100szor kell elmondani nekem, akkor ezt miért nem mondta meg 100x ha ugy is hülye vagyok és mindent sokszor kell nekem elmomdani? :/ Bár nem tudom mért másokat zaklatok a problémáimmal, de ezt már akkor leírom...
2015. márc. 16. 21:43
 38/43 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy szarik rad az apád, neked fel kell nonod es felelősséget kell tudni vállalni a dolgaidert. Ne harits kérlek, hanem picit gondold at a történteket mas szempontbol is. A felnőttek világában egy ikyewhuzasnak súlyos következményei lehetnek. Pl hiteltelen, szavahihetetlen embernek konyvelnek el. Ez nem csak az aggodasrol szól. Mondtal egy időpontot, egy határt, amut megszegtel szo nelkul. Kar ezt szépíteni utolag. Hidd el, hogy nem a faterodnak lesz rossz, ha a szavahihetetlenseged miatt hatrany ér.
2015. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Azt elhiszem, hogy rossz lehet megélni, hogy nem vagy elég fontos az apadnak es azt is mefertem, hogy fel akarod hivni magadra a figyelmet. A kerdes az, hogy ezt miért negativ tettekkel teszed?
2015. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Ez nem figyelemfelkeltés :D egyszerűen elfelejtettem... én csak azt mondtam amit nekem is mondtak.
2015. márc. 17. 07:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!