Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Árulja már el nekem vki, hogy...

Árulja már el nekem vki, hogy lehet az, hogy itt mindenki 4-500 ezer ft ból él és még azt mondják szegénység van az országban. Mit dolgozik, aki ennyit keres és hol él, melyik megyében?

Figyelt kérdés
Nekünk 240 ezr ft bevételünk van kb., most várjuk a 2. babát és akárhogy spórolok a hónap vége már igen nehézkes és mindez úgy h. nem minimálbéres fizunk van volt, hanem jónak mondható ebben a megyében.Akkor ennyi pénzre nem szabad gyereket vállalni, hát akkor tényleg irány külföld.

2015. máj. 6. 19:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
62%

az én férjem informatikai mérnök, egyedul keres ennyit. en sok minden voltam mar, nagyon szarul kereso titkarno es nagyon jol kereso ertekesito. mindig lehet jobban keresni csak akarni kell, tanulni, fejlodni a szakman belul. sajnos a tanulasra valo hajlam alapveto attitud, nincs meg mindenkiben, hiaba varnad egy komuvestol (most nem bantas csak egy pelda) hogy megallja a helyet epiteszkent, mert nem fogja, nem motivalt es nem tud fejlodni.


az atlag a nagyon sok szarul kereso es a felso 10000 jol kereso atlaga. nyilvan aki egy ilyen kerdesre valaszol, az buszke arra hogy jol keres, aki meg nem keres jol az inkabb nem fitogtatja. tehat ha felteszed ezt a kerdest, lesz 100 ember aki olvassa. ebbol 10 jol keres es le is irja, lesz 2-3 aki szarul keresde vallalja a tobbi meg inkabb nem valaszol. tehat nem hazudnak csak a valaszok nem adnak reprezentariv eredmenyt. de igen, lehet ennyit keresni, plane ketten, sot ennel joval tobbet is . nyilvan pest megyeben jobban..

2015. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
41%

Igen azért elég sok mérnököt szórnak ki az egyetemek azoknak egy része jó nagy fizetést csíphet meg de az is nehéz. De csak szét kell nézni, nem csak BP de már kisvárosban is egyre több pl az ilyen tipikus "meleg" gyerek 200 000ft os telefonokkal 50 000ft os cipőkkel stb, nekik se takarítók a szülei az biztos. Egyik közeli ismerősömnek érettségije van, de már megkapta apuci 2 milliós verdáját, fűszálat nem tett érte keresztbe.

Az a baj, hogy nagy a balansz az emberek között, van az elit meg a köznép és nincs fokozatosság.

2015. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
19%
Nyugi, nem élnek annyiból. Csak a szájuk jár.
2015. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindenki.

En pedagogus vagyok, 100-nal kicsivel kapok tobbet, a ferjem mernok, kap 180-at.

Meg a csaladi, epp megvagyunk vele, egy gyerekkel. Felretenni nem tudunk, almodozunk masodik gyerekrol, de ugy tunik, h sosem lesz ra keret.

2015. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
77%

Az én férjem is simán megkeres ennyit, ennél jóval többet is, hivatalosan, diploma nélkül, jó szakmával, olajiparban, sokszor külföldi, háborús övezeti kiküldetéssel.

Hej, de sokszor megkaptam már, hogy könnyű nekünk 3 gyerek mellett is jól élni, mert az én férjem sokat keres. De abba kevesen gondolnak bele, hogy ezért cserébe mi alig látjuk Őt, rengeteget dolgozik, nem lehet rá alapozni, nem könnyű bármit megszervezni. És hát a háború az háború ....

2015. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
63%

most nem azért mondom, de főleg azok miatt, akik itt jönnek azzal, hogy hazudik aki azt mondja ennyit keres..

őszintén, milyen fűszálat tesztek ti keresztbe azért, hogy jobb sorsotok legyen, azon túl hogy más pénztárcájába kutakodtok (tisztelet a kivételnek itt, aki tényleg kíváncsi)?

Csak mert én pl. most leteszem aludni a gyereket, ha befejezte a mellemen a szopizást, és megyek szépen bújni a tankönyvet, tanulok a következő vizsgámra, egy felnőttképzés keretében, amely segít, hogy a munkakörömön belül még inkább képzett legyek, és ezzel magam mögé szoríthassak minimum 10 pályázót a következő állásinterjúmon.

És ezt most nem azért írom hogy én vagyok itt a nagy mamlasz, aki majd megmondja a tutit, de ha szétnézek, a legtöbb ismerősöm baromi jól szeretne keresni, de csak ül meló után a gép meg a tv előtt, ha ledolgozta a 8 órát, szigorúan rohan haza, míg a férjem pl túlórázik, tanfolyamra jár a munka mellett, képzi magát, hogy megkeresse a pénzt, amiből jól élünk. A pénzért sajnos tenni kell, ez a rossz hírem. És tényleg tisztelet a kivételnek, de Magyarországon komoly baj van a motivációval, a pedagógusokat sem tudom őszintén sajnálni, mert mindkét szülőm az, apám mondjuk 30 éve tanít, 200.000 Ft körül van a nettója, emellett a szabad idejében korrepetál, így kiegészítve a fizetést, ráadásul ugye a pedagógusoknak majdnem 3 hónap szabad egy évben, és ugyanúgy fizetett, abban a 3 hónapban is lehetne a strandoláson túl mást is csinálni hogy kis pénzhez juss nem?


Most nyilván le leszek pontozva, de azért próbáljatok meg felfedezni némi különbséget egy olyan ember között, aki napi 10-12 órát melózik, diplomával, nyelvismerettel, némi önmegvalósítási ambícióval, motivációval, és aközött, aki eladó egy boltban havi 110.000 Ft-ért, és egy szalmaszálat se hajlandó azért keresztbe tenni, hogy üzletvezető legyen, vagy esetleg saját boltot csináljon...


és végül ne keverjük ide azokat a mély szegénységben élőket, akiknek nem hogy nyelvtanfolyamra, képzésre, de még zsíros kenyérre sem telik, de egyszer nekik is meg volt a lehetőségük, csak a szülők eljátszották. Na őket sajnálom, ott sz...ból kell megépíteni a várat, de erre is láttam már példát, például az apósomnál, aki kétkezi munkából szegény emberként építette fel mostanra a vállalkozását, de úgy, hogy gyakorlatilag élete végéig nem kellene már dolgoznia a családjának.

2015. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben most nagyon sok átlagosan kereső pár vállal 3 gyereket. Ha a 14-es válaszolónál 3 gyerek lenne, akkor egyből 420 eFt körül lenne a bevételük az adókedvezményekkel, családi pótlékokkal és szerintem egy pedagógus-mérnök páros annyira nem hihetetlen. Ezt a példát csak azért írtam, hogy átlag embereknek is simán összejöhet ennyi pénz.

Nekünk egy gyerekünk van. A férjem egyedül megkeresi az általad írt összeget, ahogy a testvéreink is. Ők mérnökök, programozók, informatikusok. Én közgazdász vagyok és én is megkeresek átlag nettó 200 ezret, tehát ha a férjem is "csak" ennyit keresne akkor is meglenne a 400 ezer adókedvezmény, családi pótlék nélkül. Egyébként mi Borsodban élünk, a testvéreink Budapesten.

2015. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
74%

Lehet jól keresni, nem olyan kirívó ez. Én korábban multinál voltam közgazdászként, nettó 300 fölött kaptam csoportvezetőként.

De pont valamelyik nap volt az Indexen egy cikk, és abban az volt, hogy netto 240ezer az a családi bevétel, amivel már a felső 10%-ba tartozik az ember. Szóval nem a 4-500ezer az átlag.

2015. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
" nagy a balansz" - ez mit akarna jelenteni a te vilagodban? A balansz ugyanis a balance magyarositott formája, konkrétan egyensúlyt jelent.... Neked van érettségid?
2015. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
54%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Ez az én kérdésem volt. Nem ferdítettem valóban ennyi a bevételünk. Nézzétek meg a válaszokat! Pest megyében élünk és a férjem gépészmérnök, az én gyedem lópikula. Nem hiszem, hogy átlagon felüli életszínvonalon élnénk. Jelenleg is mínuszos a számlánk, mert a költözés és a házfelújítás rengeteg pénzt vitt el. Plusz jöttek egyéb hirtelen kiadások 100 ezres nagyságrendben. Nem is tudom mikor jövünk egyenesbe.

Az ismerőseim körében mi vagyunk a legcsóróbbak. Minden ismerősömnek nagyon jó állása van, több százezres fizukkal, kivéve néhányat, akik 100-110-et keresnek, de ahogy valamelyik válaszoló írta, semmi motiváció nincs benne...

Nem járunk külföldre nyaralni, éttermekbe stb. Örülünk, hogy családi házat tudtunk venni és nem albérletezünk tovább. Megértem, hogy 240 ezerből nehézkes kijönni hő végére.

Ja, van ugyan két autónk, de egyik 15, másik 17 éves... Nem hiszem, hogy ezzel a felső 10%-ba tartoznánk...

2015. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!